Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] FritzBox WLAN 3370 - Brak dostępu do panelu administracyjnego.

nomek 12 Mar 2018 21:50 633 11
  • #1 12 Mar 2018 21:50
    nomek
    Poziom 18  

Koledzy po automatycznym upgradzie firmware straciłem dostęp do panelu administracyjnego. Przy próbie wejścia na 192.168.188.1 (tak podsieć przydziela DHCP) wyświetla się błąd 404 Not Found ERR_NOT_FOUND na każdej przeglądarce itp. Próby ratowania przez soft recovery.exe niestety nie udają się - po prostu nic się nie dzieje.
    Co dziwne jest dostęp do ftp i loginu adam2 oraz w czasie "normalnej" pracy jako ftpuser (nawet widać katalogi i pliki) ale do panelu za nic nie można się dostać. Router pracuje jako switch na portach LAN, nawet z LAN1 jako WAN ale już WiFi nie rozgłasza...
    Serwisowe IP 169.254.1.1 zachowuje się tak samo.

Może ktoś zna sposób aby go odzyskać lub może pomóc w uratowaniu sprzętu nawet odpłatnie.

Przewertowałem strony http://www.wehavemorefun.de/fritzbox/Factory_Defaults_%C3%BCber_ADAM2 ale bez większych sukcesów - podejrzewam że dotyczy to routera z wgranym alternatywnym softem fritz.

Rukernell tool też nie umożliwia ratunku - przynajmniej ten co mam komunikuje że nie obsługuje 3370.

0 11
  • #3 12 Mar 2018 22:25
    nomek
    Poziom 18  

Dzięki za odpowiedź ale to przerobiłem i bez rezultatu. Poza tym 178.1 nie działa gdyż przydziela adres 188.x; 169.254.1.1 działa ale i tak nic nie można zrobić.
    Tak jak napisałem żaden adres czy też recovery.exe, rukernell nie działa..

0
  • #5 12 Mar 2018 22:58
    nomek
    Poziom 18  

Oczywiście próbowałem wszystkie trzy podsieci.
    Połączenie 1:1 kablem LAN, bez żadnych innych sieci (Wifi) itp...

0
  • #7 13 Mar 2018 09:05
    nomek
    Poziom 18  

No też tak myślę, czy mogę liczyć na jakieś instrukcje czy też kontakt do kogoś kto potrafi to zrobić?

0
  • #9 13 Mar 2018 14:08
    nomek
    Poziom 18  

Przejściówkę mam - ratowałem już TP-linki itp, bardziej potrzebowałbym pinologii jak się podłączyć oraz wsadu i procedury.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Mar 2018 14:43
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Na 100% nie znam rozpiski pinów tego modelu, ale praktycznie wszystkie Fritz'e mają identycznie. Pin kwadratowy to 3.3V dalsze piny to RX TX GND.
    FritzBox WLAN 3370 - Brak dostępu do panelu administracyjnego.
    Miernikiem można się upewnić. Do zaprogramowania wystarczy oryginalny firmware plik BIN.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy będziesz mieć połączenie z routerem przez COM.
    Więcej z pamięci nie podpowiem, trzeba by przeszukać internet odnośnie dokładnej procedury dla Fritz'a.

Jeśli przy połączeniu kablem LAN przechodzi PING do routera, to możesz jeszcze próbować w PuTTY przez SHH lub Telnet.

0
  • #11 14 Mar 2018 09:18
    nomek
    Poziom 18  

Wieczorem wezmę go na warsztat...
    Tak jak pisałem wcześniej na 192.168.188.1 i 169.254.1.1 można się dostać przez FTP (ADAM2 i ftpuser i co ciekawe pamięta moje hasło do ftpusera), ale SSH ani Telnet się nie udają - następuje rozłączenie.

Dodano po 6 [godziny] 19 [minuty]:

No tak ale jak załadować plik?

Firmware mam w postaci .image

Dodano po 12 [godziny] 9 [minuty]:

Sprzęt ruszył!
    Ponieważ większość stron na temat Fritzów jest po niemiecku i ciężko mi dokładnie zrozumieć o co chodzi postanowiłem po podłączeniu szeregowym w stanie jak wyżej na obrazku czyli prompt EVA użyć rukernell toola i recovery. O ile rukernell nic nie dał to odpalenie recovery pomogło.
    Sprzęt poprawnie się zflashował i działa!
    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć co mu pomogło ale raczej nie komendy które wpisywałem bo one były tylko do wyświetlania konfigu itp.
    Moim zdaniem po uruchomieniu sprzętu z podłączonym portem szeregowym wchodzi w stan w którym może przyjąć soft ładowany recovery toolem.
    To tyle w temacie - dla mnie rozwiązany a może metoda komuś się przyda w przyszłości.

0
  • #12 14 Mar 2018 09:19
    nomek
    Poziom 18  

Wieczorem wezmę go na warsztat...
    Tak jak pisałem wcześniej na 192.168.188.1 i 169.254.1.1 można się dostać przez FTP (ADAM2 i ftpuser i co ciekawe pamięta moje hasło do ftpusera), ale SSH ani Telnet się nie udają - następuje rozłączenie.

Dodano po 6 [godziny] 19 [minuty]:

No tak ale jak załadować plik?

Firmware mam w postaci .image

Dodano po 12 [godziny] 9 [minuty]:

Sprzęt ruszył!
    Ponieważ większość stron na temat Fritzów jest po niemiecku i ciężko mi dokładnie zrozumieć o co chodzi postanowiłem po podłączeniu szeregowym w stanie jak wyżej na obrazku czyli prompt EVA użyć rukernell toola i recovery. O ile rukernell nic nie dał to odpalenie recovery pomogło.
    Sprzęt poprawnie się zflashował i działa!
    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć co mu pomogło ale raczej nie komendy które wpisywałem bo one były tylko do wyświetlania konfigu itp.
    Moim zdaniem po uruchomieniu sprzętu z podłączonym portem szeregowym wchodzi w stan w którym może przyjąć soft ładowany recovery toolem.
    To tyle w temacie - dla mnie rozwiązany a może metoda komuś się przyda w przyszłości.

Dodano po 1 [minuty]:

Metoda opisana wyżej.

0