Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10EU/20 - błąd E19.

14 Mar 2018 21:05 7413 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Posiadam zmywarkę Bosch SPV43M10EU/20.

Walczę już ze zmywarką 2 dni (chciałem zostać bohaterem w domu). Przygoda zaczęła sie od tego, że zmywarka podczas pracy stanęła i pokazała błąd E25 (zablokowana pompa /wyczyść pompę), wyjąłem zmywarkę, rozkręciłem, dostałem się do pompy. Zdemontowałem ją i wyczyściłem, aczkolwiek była ok - trochę syfu było w sitku.

Poskładałem wszystko i pokazała błąd E01 (usterka obwodu elektronicznego), więc rozebrałem jeszcze raz, przedmuchałem wtyczki, posprawdzałem czy siedzą ok i tak też było. Poskręcałem zmywarkę i przeprowadziłem test, czyli zmywanie 15 min, tak na szybko i było ok. Rano ją włączam, a ta pokazała zaraz po włączeniu programu i wciśnięciu START błąd E19 (usterka dozownika) i zmywarka nic nie reaguje.

Przestudiowałem Internet i YouTube i niby wszystkim pomagała wymiana elektrozaworu, więc udałem się do sklepu i zakupiłem elektrozawór od pralki (troszkę się różnił, ale cewka ta sama, więc wyczyściłem tłoczek, zmieniłem cewkę, przelutowałem wtyczki). Składam i znowu to samo - ze startu błąd E19.
    I tu pytanie moi drodzy do was. Czy mam jeszcze szanse zostać bohaterem w swoim domu? Może jakieś podpowiedzi? A dodam, że stara cewka miała 7kA, a nowa ma 3,5kA.
    Pozdrawiam.
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    Na tą przypadłość trzeba wymienić moduł.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    Może głupie pytanie, ale o który moduł chodzi gdzie sie znajduje?
  • Specjalista AGD
    Ten moduł na dole zmywarki.
  • Poziom 2  
    Moduł spalony (chyba 3 tranzystory) i zawieziony do elektronika za tydzien prawdpodobnie bedzie gotowy.
  • Poziom 2  
    Phantomxxx napisał:
    Moduł spalony (chyba 3 tranzystory) i zawieziony do elektronika za tydzien prawdpodobnie bedzie gotowy.

Czy tylko moduł był uszkodzony?
  • Poziom 2  
    Modul i elektrozawor
  • Specjalista AGD
    Witam
    Musisz kupić oryginalny elektrozawór. Tam jest cewka na 300V prądu stałego, ty założyłeś na 230V zmiennego. Być może był uszkodzony tylko zawór, a ty po założeniu tego od pralki ubiłeś moduł...