Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10EU/20 - błąd E19.

Phantomxxx 14 Mar 2018 21:05 651 4
  • #1 14 Mar 2018 21:05
    Phantomxxx
    Poziom 2  

Witam.
    Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Posiadam zmywarkę Bosch SPV43M10EU/20.

Walczę już ze zmywarką 2 dni (chciałem zostać bohaterem w domu). Przygoda zaczęła sie od tego, że zmywarka podczas pracy stanęła i pokazała błąd E25 (zablokowana pompa /wyczyść pompę), wyjąłem zmywarkę, rozkręciłem, dostałem się do pompy. Zdemontowałem ją i wyczyściłem, aczkolwiek była ok - trochę syfu było w sitku.

Poskładałem wszystko i pokazała błąd E01 (usterka obwodu elektronicznego), więc rozebrałem jeszcze raz, przedmuchałem wtyczki, posprawdzałem czy siedzą ok i tak też było. Poskręcałem zmywarkę i przeprowadziłem test, czyli zmywanie 15 min, tak na szybko i było ok. Rano ją włączam, a ta pokazała zaraz po włączeniu programu i wciśnięciu START błąd E19 (usterka dozownika) i zmywarka nic nie reaguje.

Przestudiowałem Internet i YouTube i niby wszystkim pomagała wymiana elektrozaworu, więc udałem się do sklepu i zakupiłem elektrozawór od pralki (troszkę się różnił, ale cewka ta sama, więc wyczyściłem tłoczek, zmieniłem cewkę, przelutowałem wtyczki). Składam i znowu to samo - ze startu błąd E19.
    I tu pytanie moi drodzy do was. Czy mam jeszcze szanse zostać bohaterem w swoim domu? Może jakieś podpowiedzi? A dodam, że stara cewka miała 7kA, a nowa ma 3,5kA.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 14 Mar 2018 21:52
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Na tą przypadłość trzeba wymienić moduł.

0
  • #3 14 Mar 2018 21:57
    Phantomxxx
    Poziom 2  

Może głupie pytanie, ale o który moduł chodzi gdzie sie znajduje?

0
  • #4 15 Mar 2018 20:48
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Ten moduł na dole zmywarki.

0
  • #5 17 Mar 2018 08:59
    Phantomxxx
    Poziom 2  

Moduł spalony (chyba 3 tranzystory) i zawieziony do elektronika za tydzien prawdpodobnie bedzie gotowy.

0