Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

b±ble po klejeniu OCA - b±ble przy sklejeniu lcd iPhone oca autoklaw i Laminator

dante2011 17 Mar 2018 10:20 2784 8
    dante2011
    Level 8  
    Witam zacz±łem przygodę z przeklejaniem wy¶wietlaczy, rozklejanie wy¶wietlacza, czyszczenie idzie ok, problem się zaczyna przy laminatorze i autoklaw, po zakończonym procesie zostaj± do¶ć duże b±ble, z 5 zrobionych, 4 s± z b±blami, dodam że używam szybki+ramka+oca.

b±ble po klejeniu OCA - b±ble przy sklejeniu lcd iPhone oca autoklaw i Laminator
    Banan001
    Level 8  
    Jak± temperatura i nacisk na sprzęcie ustawiłe¶?
    seba694637
    Level 16  
    Zostawić na dłużej w autoklawie w wyższej temperaturze i powinno być ok. Ekran włożony do zagrzanego autoklawa czy zimnego ?
    rafallos5
    Level 12  
    Takie b±ble spowodowane s± albo zabrudzon± powierzchni±, albo plastrem niskiej jako¶ci. Też mieli¶my z tym problem- spróbuj ustawić wyższe ci¶nienie, temperaturę max około 55C, Postaraj się odtłu¶cić powierzchnnię super dokładnie i popróbuj z innymi plastrami. Ja kupuję do Samsunga Note 4 i docinam.
    User removed account
    Level 1  
    wlodiWNL
    Level 12  
    A ja mam problem z klejeniem iphone 5,5s,6,6s. Mianowicie po każdym zakończonym procesie niemal za każdym razem s± b±ble na rogach niemal w identycznych miejscach b±ble po klejeniu OCA - b±ble przy sklejeniu lcd iPhone oca autoklaw i Laminator

Nie wiem co robię nie tak, już kombinowałem z różnymi ustawieniami temperatur, czy oca zostanie nałożony na szybke czy bezpo¶rednio na lcd to efekt jest taki sam. Czasami po drugim czy też trzecim procesie uda się zniwelować b±ble w dolnej czę¶ci ekranu ale w górnej niesty zostaj±.
    Tylko z tymi modelami mam kłopoty bo np z iphone 7 czy nawet 8 nie mam problemu najmniejszego i od pierwszego strzału jest idealnie bez żadnych pęcherzy. Z innymi ekranami samsunga, lg, Huawei czy też xiaomi itd. problem nie występuje.

Wła¶nie jedzie do mnie mata poliuretanowa gdyż obecnie pracuję na kauczukowej.

Ciekaw jestem waszych rad, opini oraz jak to u was wygl±da.

Pracuje na TBK-308A
    User removed account
    Level 1  
    wlodiWNL
    Level 12  
    Maxpimp wrote:
    Mam ten sam laminator i sprawdza się fajnie powiem szczerze.
    Co do tego być może nierownomierny docisk lub zby duża powieszchni przyciskasz przed laminacji i debbublerem. Mi też ostatnio w 5 s takie bable się pojawiły ale po tygodniu wsi±kły

Możesz wyja¶nić o co chodzi ze za duż± powierzchni± przyciskam?
    Ekran z szybk± kładę na formie silikonowej grubo¶ci około 1cm szybk± do góry.
    Zamówiłem mate poliuretanow±, bo być może w tej formie silikonowej tkwi szkopuł.

No niestety moje b±ble nie znikaj± gdyż s± bardzo duże. Z godziny na godzinę po procesie laminacji się rozrastaja prawie jak na foto autora tematu ;)

Stosowałam już plastrów o różnej grubo¶ci jak i też sam docinalem z większej sztuki i efekt jest ci±gle taki sam.