Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Błąd danych CRC - duży plik RAR na dysku zewnętrznym

Kirgeron 18 Mar 2018 17:58 180 2
  • #1 18 Mar 2018 17:58
    Kirgeron
    Poziom 9  

Dzisiaj robiłem format mojego laptopa. Wszystkie dane, które chciałem przenieść na nowy system wrzuciłem do folderu na pulpicie o nazwie "ZACHOWAJ". Tam znajdowało się 170 GB danych - zdjęć, filmów, plików tekstowych itd. WinRARem zrobiłem archiwum RAR na dysk zewnętrzny. Nie kompresowałem pliku, w metodzie kompresji wybrałem opcję "bez kompresji" i oczywiście z boku zaznaczyłem "Dodaj dane naprawcze".

Po 6 godzinach 170 gigabajtowy plik stworzył się na dysku zewnętrznym . Bezpiecznie odłączyłem dysk od laptopa wybierając opcję "Wysuń". Na laptopie zrobiłem format, postawiłem na nowo system.

Podpiąłem dysk zewnętrzny i zabrałem się za wypakowanie zawartości archiwum na dysk wewnętrzny mojego laptopa. Przy około 15% wyskakuje komunikat typu "Błąd danych CRC", a w systemie okienko windowsowe "Nie można odczytać dysku źródłowego". Próbowałem na innym komputerze, również bez skutku. Próbowałem skopiować plik gdziekolwiek to wyskakuje właśnie "Nie można odczytać dysku źródłowego". Stan dysku według programu CrystalDiskInfo w załączniku, dysk jest już mocno wysłużony, ale myślałem, że wytrzyma jeszcze tą akcję i nic się nie popsuje.

Na laptopie wypakowało się około 16% zawartości archiwum, w tej samej ścieżce, czyli na pulpicie - folder "ZACHOWAJ". Przeglądałem coś programem DMDE, no ale teraz wchodzę w strukturę plików na pulpicie i mam te pliki, które się rozpakowały właśnie, a nie te stare, nie wiem czy to jakoś zeskanować, czy ja to nadpisałem?

Mam 2 opcje na odzysk danych.
    1) Próbować z laptopa odtworzyć cały folder "ZACHOWAJ" z pulpitu (jak?).
    2) Naprawić jakoś dysk zewnętrzny, żeby ten plik RAR dał się w całości wypakować (remap dysku? co i jak?)

Proszę o wskazówki, jest jeszcze szansa na ratunek tych danych?

Błąd danych CRC - duży plik RAR na dysku zewnętrznym Błąd danych CRC - duży plik RAR na dysku zewnętrznym

0 2
  • #2 18 Mar 2018 18:36
    Dra98
    Poziom 40  

Kirgeron napisał:
    Mam 2 opcje na odzysk danych.
    1) Próbować z laptopa odtworzyć cały folder "ZACHOWAJ" z pulpitu (jak?).
    2) Naprawić jakoś dysk zewnętrzny, żeby ten plik RAR dał się w całości wypakować (remap dysku? co i jak?)

Sugeruję nie naprawiać - próbować, nie prowadzić niepotrzebnych działań z HDD.
    Można DMDE sprawdzić na laptopie czy widzi plik.
    Jeśli dane są istotne to sugeruję wykonanie kopi posektorowej dysku jest uszkodzony
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1330869&highlight=
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1330304&highlight=

0
  • #3 22 Mar 2018 08:00
    Kirgeron
    Poziom 9  

Poradziłem sobie w inny sposób. W DMDE na ten uszkodzony plik dałem "Odzyskaj..." i program kopiował go na inny dysk. Na wszystkie błędy CRC po drodze zaznaczałem "Ignoruj". W końcu plik odzyskało z błędami. Miał dane naprawcze, naprawiłem archiwum i poszło. Zamykam temat.

0