serwisszulborski.pl napisał: Z tym przepływem może być wręcz odwrotnie tam gdzie przepływ wody masz mały umywalka-zlewozmywak kocioł spokojnie dochodzi do temperatury a na wannie gdzie przepływ masz duży kocioł mocno grzeje by nadążyć za przepływem i w tym momencie się gubi
Tutaj z kolegą się nie zgodzę. Mam junkersa ale inny model. Grzeje zasobnik. Nieważne. Przy dużym przepływie mamy spory odbiór ciepła wytworzonego przez palnik. Jednak przy małym przepływie na wylocie wymiennika, a tam jest mierzona temperatura, mamy prawie gotującą się wodę. Po prostu płynie na tyle wolno, przez wymiennik, że się grzeje do bardzo wysokiej temperatury. Rozwiązaniem jest obniżenie temperatury cwu lub mocy kotła dla cwu. Jednak uważam, że jest problem z przepływem wody w kranie.