logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Junkers ZWB28-3C - wyłącza się przy 94°C tylko w łazience, rzadziej w kuchni

modzikony 01 Kwi 2018 23:44 1542 5
REKLAMA
  • #1 17143556
    modzikony
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam, mam problem z kotłem Junkers Cerapur. Po wlaczeniu wody w lazience na piecu bardzo szybko rosnie temperatura, przy 94 stopniach piec wylacza sie. Problem dotyczy tylko lazienki. Po odkreceniu wody w kuchni wszystko jest w normie i piec ladnie grzeje wode. Edit. Bardzo rzadko piec wylacza sie takze po odkreceniu wody w kuchni...
  • REKLAMA
  • #2 17143779
    barteksmrek
    Poziom 28  
    Posty: 1309
    Pomógł: 89
    Ocena: 223
    Masz za mały przepływ wody w kranie w łazience. Poza tym temperatura bezpieczna CWU to okolo 54-56 stopni. Ogranicz moc kotła albo temperaturę CWU. Sprawdź ciśnienie w instalacji i kran w łazience.
    Czy łazienka jest na piętrze czy to ten sam poziom?
  • REKLAMA
  • #3 17143800
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 1846
    Pomógł: 360
    Ocena: 1447
    Z tym przepływem może być wręcz odwrotnie tam gdzie przepływ wody masz mały umywalka-zlewozmywak kocioł spokojnie dochodzi do temperatury a na wannie gdzie przepływ masz duży kocioł mocno grzeje by nadążyć za przepływem i w tym momencie się gubi. Ciśnienie pracy powinno być ok.1,5 bar. Kocioł nie powinien się wyłączać nawet przy małym strumieniu wody jeżeli temperatura gwałtownie rośnie wymiennik płytowy i wymiennik pierwotny do odkamieniania. Może to sugerować że często dopuszczasz świeżą wodę do układu. Do sprawdzenia również nastawa biegu pompy... Czy po wyłączeniu zapalają się narożniki ? Oczywiście wymiennik pierwotny powinien być również solidnie wypłukany od strony spalin. Model zwłaszcza na dużych zładach wody wymaga doświdczonego serwisanta i solidnej konserwacji.
  • REKLAMA
  • #4 17143809
    barteksmrek
    Poziom 28  
    Posty: 1309
    Pomógł: 89
    Ocena: 223
    serwisszulborski.pl napisał:
    Z tym przepływem może być wręcz odwrotnie tam gdzie przepływ wody masz mały umywalka-zlewozmywak kocioł spokojnie dochodzi do temperatury a na wannie gdzie przepływ masz duży kocioł mocno grzeje by nadążyć za przepływem i w tym momencie się gubi

    Tutaj z kolegą się nie zgodzę. Mam junkersa ale inny model. Grzeje zasobnik. Nieważne. Przy dużym przepływie mamy spory odbiór ciepła wytworzonego przez palnik. Jednak przy małym przepływie na wylocie wymiennika, a tam jest mierzona temperatura, mamy prawie gotującą się wodę. Po prostu płynie na tyle wolno, przez wymiennik, że się grzeje do bardzo wysokiej temperatury. Rozwiązaniem jest obniżenie temperatury cwu lub mocy kotła dla cwu. Jednak uważam, że jest problem z przepływem wody w kranie.
  • REKLAMA
  • #5 17143983
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 1846
    Pomógł: 360
    Ocena: 1447
    Nie da się porównać kotła ZWB z ZSB, niepokoju tu temperatura 94*C i to nie jest temperatura wylotowa c.w.u. ale temperatura na wymienniku głównym co świadczy że następuje przegrzew. Nawet przy małym przepływie i żądaniu temperatury np. 45*C kocioł mógłby się wyłączyć ale temperatura nie powinna rosnąć wewnątrz obiegu pierwotnego do temperatury 94*C. Temperaturę ciepłej wody z reguły ustawiasz na zakres ok. 40-45*C... Oczywiście trzeba zacząć od oczyszczenia perlatorów ale zachowanie kotła świadczy o nieprawidłowym obiegu wody w kotle.
  • #6 17143991
    barteksmrek
    Poziom 28  
    Posty: 1309
    Pomógł: 89
    Ocena: 223
    Serwisszublowski zgoda . Pytanie? Jak długo kocioł Pracuje?
REKLAMA