Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprinter 906 313 2.2cdi JAKIE CISNIENIE NA LISTWIE biturbo

02 Kwi 2018 19:19 1281 3
  • Poziom 8  
    Witam, jakie powinno być ciśnienie na listwie sprinter 906 2.2 cdi biturbo 313 2008r Problem polega na tym, iż auto wchodzi w tryb awaryjny, zarówno przeładowując jak i niedoladowując. Wywala bledy przeladowania i niedoładowania. czasem również egr oraz przeplywki. Turbiny po regeneracji, caly układ dolotowy- od turbo przez intercooler, kolektor- dokładnie sprawdzane na szczelność oraz uszczelniacze wymienione na nowe. czujnik ciśnienia doładowania oraz roznicy pdf wymienione(od nich tez były bledy) egr wymieniony na nowy. gruszka turbiny wymieniona na nowa, ustawiona dobrze, wartości rzeczywiste niemal się pokrywają. adaptacje przepływomierza robione, Na samym początku nie chciał palic, zregenerowałem wtryski i było ok, nie sprawdzałem już więcej ciśnienia na listwie, dziś znajomy zasugerowal, ze miał podobne objawy w crafterze i wina był zawor regulacji ciśnienia na listwie, czy to możliwe? u niego-ani tez u mnie- nie wyskakują bledy związane z ciśnieniem paliwa ale nie sprawdzałem jakie jest. Jakie ma być? czy ktoś może miał podobny problem?
  • Texa Poland
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    zawor regulacji ciśnienia na listwie, czy to możliwe?

Wywalił by problem z ciśnieniem.

przepływka, EGR, ciśnienie doładowania to zależne czynniki.

Jak często występuje problem ?

Podaj dokładne opisy błędów, jakieś freez frame?
  • Texa Poland
  • Poziom 8  
    Błędy z "dziś": 2359-001, 2355-002, 2136-004 (to od swiecy), 2011-001, 2671-002 testuje LAUHCH-em co do czestotliwosci trybu awaryjnego to dzieje się to ciagle, praktycznie nie można jezdzic. Sztanga od gornej turbiny regulowana była podczas jazdy (tak zalecil gościu od regeneracji turbin) odkręcane i przykręcane sruby co 1/4 obrotu w czasie jazdy (ok 500km w trasie) i oczywiście adaptacje co jakiś czas przeplywki prawidłowo wykonane. wykresy doladowan mniej więcej się zgadzają w wartościach rzeczywistych podczas jazdy.[/syntax]
  • Poziom 8  
    tym tez launchem sprawdzałem dziś ciśnienie paliwa ale nie wiem czy z listwy czy z czujnika na pompie zczytuje- bo nie znam się. Mój specjalista w tej dziedzinie jest dziś nieosiągalny, w każdym razie przy opisie-"rail pressure" ciśnienie na wolnych obrotach to ok 250bar na wysokich ponad 1000bar w załączniku zdjecie na wolnych, mam tez filmik z pracy na wysokich. Tylko wydaje mi się ze jeśli było by cos nie tak to walił by błędy??