Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens ET651HE17E - Płyta ceramiczna podłączona pod 230V a zamiana biegunów

pawel90090 15 Kwi 2018 23:07 201 2
  • #1 15 Kwi 2018 23:07
    pawel90090
    Poziom 1  

Witam.
    Kupiłem niedawno płytę ceramiczną Siemens ET651HE17E. Elektryk podłączył mi ją pod 230V (nie posiadam w domu siły) zgodnie ze schematem producenta (poruszonym m. in. w tym temacie.
    Na końcu kabla mam założoną normalną wtyczkę i płyta jest podłączona do gniazdka 230V.
    Zaczęło mnie zastanawiać co by się stało jakbym podłączył ową płytę do innego gniazda które miałoby fazę w prawej dziurce (obecnie gniazdo do którego podłączona jest płyta ma fazę z lewej strony). Nie znam się na elektryce, chciałbym się tylko dowiedzieć czy włączając to do innego gniazda mam szansę uszkodzić sprzęt (sprawdzałem z ciekawości gniazda w domu i w niektórych faza jest z lewej strony a w innych z prawej).
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 2
  • #2 15 Kwi 2018 23:11
    nares
    Specjalista AGD

pawel90090 napisał:
    co by się stało jakbym podłączył ową płytę do innego gniazda które miałoby fazę w prawej dziurce

Będzie działać normalnie.

0
  • #3 15 Kwi 2018 23:17
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Przy urządzeniu na prąd przemienny zmiana "biegunowości" nic nie zmienia. W takich urządzeniach (kuchnia, pralka zmywarka) istotna jest ochrona. Jeśli jest wykonana prawidłowo (zgodnie z rodzajem sieci) to nie ma obawy, wszystko powinno działać.

0