Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Siemens TK52F09 - młynek mieli cały czas

12 Maj 2018 00:17 681 6
  • Poziom 6  
    Witam,
    Ekspres Siemens TK52F09 Supresso Compact (są też identyczne Bosche). Po włączeniu urządzenia przyciskiem młynek od razu mieli i nie przestaje. Ekspres nie reaguje na pozostałe przyciski, ale bojler się grzeje (najpierw kontrolka czerwona potem zielona oznaczająca gotowość do pracy i gorący bojler). Dając obciążenie na młynek dalej mieli bez końca. Włączając ekspres z odpiętym młynkiem także nie można nic zrobić. Na płycie brak widocznych upaleń. Ekspres zaparzaczem w ogóle nie rusza ale po podłaczeniu na krótko silnik działa. Proszę o porady jak naprawić kręcący się młynek?? Widziałem parę innych postów z podobnym problemem, ale bez rozwiązań.

Na płycie zaznaczyłem przewody od młynka i pierwsze elementy z którymi łączy się ścieżkami (kondensatory foliowe). Co mam sprawdzać? Czy komuś kiedyś udało się to naprawić? Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Ok znalazłem Triaka odpowiedzialnego za młynek. Po przecięciu nóżki 2 chodzi cały czas następnie odciąlem nóżkę 3 dalej chodzi cały czas dopiero na koniec po odcięciu nóżki 1 stanął. Dobrze rozumuje że triak ma przebicie i jest do wymiany ?? Obstawiam że nóżka 2 i 3 to sterowanie a nóżka 1 i śruba to zasilanie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Wszystko wskazuje na uszkodzenie triaka. Sprawdź dla pewności go miernikiem. Podmien na nowy.
  • Poziom 6  
    Kłopotów ciąg dalszy po wymianie triaka młynek się uspokoił i ekspres działa ale młynek jest zbyt spokojny :) tzn przy włączeniu ekspresu pstryczkiem młynek drgnie przez ułamek sekundy jakby podczas ładowania kondensatora i potem już się w ogóle nie odzywa ekspres przechodzi cykl parzenia ale kawa nie jest mielona... Jakieś pomysły ??
  • Poziom 27  
    Musisz się liczyć z tym, że oprócz triaka uszkodzeniu uległy jakieś elementy nim sterujące. Możliwe nawet że port kontrolera sterującego ekspresem. Wtedy zapewne już tylko wymiana modułu.