Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Siemens TK52F09 - młynek mieli cały czas

12 May 2018 00:17 2439 8
  • Level 8  
    Witam,
    Ekspres Siemens TK52F09 Supresso Compact (są też identyczne Bosche). Po włączeniu urządzenia przyciskiem młynek od razu mieli i nie przestaje. Ekspres nie reaguje na pozostałe przyciski, ale bojler się grzeje (najpierw kontrolka czerwona potem zielona oznaczająca gotowość do pracy i gorący bojler). Dając obciążenie na młynek dalej mieli bez końca. Włączając ekspres z odpiętym młynkiem także nie można nic zrobić. Na płycie brak widocznych upaleń. Ekspres zaparzaczem w ogóle nie rusza ale po podłaczeniu na krótko silnik działa. Proszę o porady jak naprawić kręcący się młynek?? Widziałem parę innych postów z podobnym problemem, ale bez rozwiązań.

Na płycie zaznaczyłem przewody od młynka i pierwsze elementy z którymi łączy się ścieżkami (kondensatory foliowe). Co mam sprawdzać? Czy komuś kiedyś udało się to naprawić? Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 8  
    Ok znalazłem Triaka odpowiedzialnego za młynek. Po przecięciu nóżki 2 chodzi cały czas następnie odciąlem nóżkę 3 dalej chodzi cały czas dopiero na koniec po odcięciu nóżki 1 stanął. Dobrze rozumuje że triak ma przebicie i jest do wymiany ?? Obstawiam że nóżka 2 i 3 to sterowanie a nóżka 1 i śruba to zasilanie.
  • Helpful post
    Level 28  
    Wszystko wskazuje na uszkodzenie triaka. Sprawdź dla pewności go miernikiem. Podmien na nowy.
  • Level 8  
    Kłopotów ciąg dalszy po wymianie triaka młynek się uspokoił i ekspres działa ale młynek jest zbyt spokojny :) tzn przy włączeniu ekspresu pstryczkiem młynek drgnie przez ułamek sekundy jakby podczas ładowania kondensatora i potem już się w ogóle nie odzywa ekspres przechodzi cykl parzenia ale kawa nie jest mielona... Jakieś pomysły ??
  • Level 28  
    Musisz się liczyć z tym, że oprócz triaka uszkodzeniu uległy jakieś elementy nim sterujące. Możliwe nawet że port kontrolera sterującego ekspresem. Wtedy zapewne już tylko wymiana modułu.
  • Level 1  
    A002 wrote:
    Mam jeszcze trochę cierpliwości wlutowałem stary triak - młynek chodzi non stop. Wlutowałem nowy triak młynek nie odzywa się w ogóle nawet podczas robienia kawy wtedy kiedy powinien.

Czy udało się usunąć problem - Siemens EQ6 PLUS s300 też mieli cały czas....
    Prośba o pomoc