Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic - Świecą oświetlenie na pace i nie działające czasowo wycieraczki

hildek 15 Maj 2018 15:41 174 3
  • #1 15 Maj 2018 15:41
    hildek
    Poziom 11  

Cześć,
    Kupiłem Trafica 2005 long 2.5 dCi G9U730 trupa i po mału dochodzę z nim do ładu.
    Pomijając sprawy mechaniczne - silnika z laguny 2.2, wtryskiwacze każdy z innego auta itd. mam jeszcze do usunięcia 2 problemy.
    Nie działające wycieraczki przedniej szyby czasowo, w UCH przekaźnik cyka, wycieraczki nie pracują. Tryby szybsze działają prawidłowo.
    Druga sprawa to świecące cały czas lampki paki. Krańcówki ok, na włączonym zapłonie i zamkniętych drzwiach lampki po czasie gasną - wygląda na prawidłowe ich działanie. Natomiast po włączeniu silnika, świecą ciągle, nie zależnie od stanu zamknięcia/otwarcia drzwi i nie gasną.
    Ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Może ktoś udostępnić schematy tych instalacji?
    Z góry dzięki za zainteresowanie.

Dodano po 19 [godziny]:

Wycieraczki ogarnięte, ma ktoś pomysł na lampkę paki?

0 3
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 02 Sie 2018 11:20
    hildek
    Poziom 11  

Nie, to nie był włącznik lampki.
    Metodą prób i błędów postawiłem moduł UCH w pion pod kierownicą i zaczęło normalnie działać oświetlenie.
    Wycieraczki nie działały przez wytartą blaszkę w manetce.
    Z UCH tak zostało, ale dalej mnie ciekawi czy to sam moduł UCH, czy gdzieś kable.

Rozbierałem obudowę UCH u nie wyglądało nic wizualnie na uszkodzone. W sensie, nie było utlenionych elementów, brudu, czy widocznych uszkodzeń mechanicznych. Nie wiem jak przekaźniki, bo nie chciałem się do nich dobierać. Nie mam schematu więc nie wiedziałem jak się zabrać do diagnostyki na stole.
    Z kolei do kabli ciężko dojść pod kierownicą żeby posprawdzać wiązkę.

0
  • #4 02 Sie 2018 12:22
    adamski123
    Poziom 13  

Witam co do wycieraczek miałem podobną sytuację rozbierz cały mechanizm wycieraczek ten na podszybiu tam w środku będą takie blaszki podegnij je i przeczyść papierem powinno załatwić sprawę

0