Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Master 2,5 2009 - cały czas działająca klimatyzacja

18 Maj 2018 14:11 1068 8
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem z moim Renault, cały czas działa klimatyzacja. Podejrzewam problem elektryczny, gdyż dopiero po zapaleniu załącza się klima. Czy ktoś dysponuje jakimś schematem elektrycznym, gdzie mieści się bezpiecznik klimatyzacji, przekaźnik?, bądź wie gdzie szukać usterki?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 19  
    snoze napisał:
    Witam, mam problem z moim Reno, cały czas działa klimatyzacja.

W nie których samochodem (np: IVECO) klimatyzacja jest włączona cały czas a wyłącza się przyciskiem EKO przez nie których mylony jest jako włącznik klimatyzacji
    Jeżeli u ciebie nie ma takiego bajeru to pozostaje ci sprawdzić na "krótko" odłączając przewód od elektromagnesu sprężarki jak się nie wyłączy to znak że sprzęgło się "spięło" ale to jest mało prawdopodobne stawiałbym raczej na zepsuty włącznik
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 43  
    Masz może nawiew powietrza ustawiony na przednią szybę?
  • Poziom 12  
    Tak, nawiew jest na przednią szybę. Wcześniej tak nie było, dopiero po wymianie sprężarki tak się dzieje. Przypuszczam, że zaciął się włącznik AC, przekaźnik - który nie wiem gdzie jest lub coś innego. Myślałem, że może ktoś miał podobny przypadek.
  • Poziom 41  
    Nawiew na szybę też włącza klimę w niektórych autach.
  • Poziom 43  
    Ireneo napisał:
    Nawiew na szybę też włącza klimę w niektórych autach.

Zaryzykował bym stwierdzenie, że nawet w 9 na 10 aut.
  • Poziom 41  
    Dałem autorowi postu Twoje stwierdzenie ponownie bo jakoś nie kuma chyba 😉Wcześniej być może nie było gdyż sprężarka z jakiegoś powiodu szła do wymiany.A zgaduj teraz co się dzieje dokladnie po takich opisach...
  • Poziom 43  
    snoze napisał:
    Tak, nawiew jest na przednią szybę.

To przestaw i się wyłączy. Nawiew na szybę włącza klimę bo system myśli,że szyba jest zaparowana.
  • Poziom 12  
    Mieliście rację, mam przełącznik, gdzie w dwóch pozycjach jest nawiew na przednią szybę. W jednym położeniu klima pracuje cały czas. Wcześniej tak nie było, dopiero po wymianie sprężarki coś widocznie się naprawiło.
    Dziękuję niektórym za podpowiedzi, a tym co kpili ze mnie, również dziękuje, lecz w inny sposób.