Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napełnianie instalacji Termet

20 Maj 2018 00:18 1527 5
  • Poziom 14  
    Witam,

2 dni temu monter Orange wiercąc w scianie przewiercil rure centralnego ogrzewania. Oczywiscie nieco wody ubyło i na miejsce zawołaliśmy hydraulika. Podczas próby załaczenia pieca pokazuje błąd E reset 02. Oczywiście domyślam się ze nalezy uzupełnic wode w instalacji lecz nie mam pojecia jak to zrobić. Ciśnienie w piecu wynosi 1.0 Bar, zawsze gdy spadało ciśnienie kręciłem pokrętlem w piecu dzięki któremu to cisnienie podnosiłem do cisnienia które informuje w instrukcji by było 1.8 Bar, tym razem od razu rzuca mi błędem i nic zrobić nie mogę (odkrecałem zawór do ów uzupełniania). Na pewno tez odpowietrzyc trzeba będzie, ale chyba musza byc kaloryfery ciepłe, a do tego musi ogrzewanie działać :) Podczas wylaczenia i wlaczenia pieca i wylaczenia ogrzewania, gdy odkrece ciepa wode wlacza sie piec po czym wyskakuje blad w.w. i zaczyna "bulgotać" w srodku pieca. Czy ktoś jest w stanie pomóc czy poprostu muszę dobić wody z zewnatrz no i oczywiście jak to zrobic i ew. gdzie jest miejsce w które ew. musialbym wężem nabijać :) (choc mysle ze dobrze wszystko robie gdyz w nowszych piecach jest zawor doprowadzenia wody ktorym uzupelniam i zazwyczaj mi pomagal) Mam nadzieje ze opisałem w miare zrozumiale :P
    Kocioł to Termet Minimax Elegance Turbo GCO-DP-21-03
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Kocioł jest zapowietrzony, pompa stoi, filtr na powrocie z CO brudny, zawory zamkniete na CO... Zajrzyj do instrukcji co oznacza błąd E02!! Bulgotanie, więc gotowanie wody w kotle, a błąd poprawnie pojawia się.
  • Poziom 12  
    Pytanie czy jest obieg wody w układzie... Zawory pod kotłem są otwarte ?
  • Poziom 14  
    Tak wszystko otwarte. Cisnienie było uzupełnione gdyż było 0,8 Bara.
    Przed przewierceniem rury było wszystko ok, a wiec stawiam również na zapowietrzenie. Jak odpowietrza się kocioł teraz pytanie :)
    P.S
    Po nocy postoju pieca woda ciepła jest, ale ogrzewania brak
  • Poziom 12  
    Ponieważ pompa w tym kotle pracuje tylko przy CO, trzeba ją sprawdzić, czy działa, można posłuchać, albo odkręcić korek do odpowietrzania i po prostu zobaczyć, czy wirnik się kręci. Może też są zamknięte zawory na grzejnikach, będzie też efekt bulgotania i wyłączenie awaryjne E2.
  • Poziom 14  
    Wszystko juz dziala :)
    Odpowietrzylem wszystkie kaloryfery, po czym musialem dobic cisnienia bo znow wskoczyl E02. Po dobiciu do 2.0 Bar dokonczylem odpowietrzanie, na koniec wlaczylem piec i odpowietrzylem pompe po chwili bulgotania wszystko wrocilo do normy.
    Dziekuje za zainteresowanie temat i wszelką pomoc :)