Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito zmiana fabrycznego radia na radio z USB

LeszczOmega 26 May 2018 09:42 3126 3
    LeszczOmega
    Level 7  
    Witam posiadam Mercedesa Vito (639) z 2005 roku . szukałem na forum podobnego tematu , lecz nic takiego nie znalazłem co by podpowiedziało mi w danym temacie więc założyłem nowy i postanowiłem skorzystać z waszych rad gdyż dużo elektroda mi pomogła w nie jednym problemie , ale do przechodząc do mojego problemu ,w aucie mam zainstalowane oryginalne radio Mercedesa BeckerQ02 Model BE6021 , i dostałem w prezencie od brata nowe radio 2 dinowe Canva 7102 ( wiem że to chinczyk) lecz w poprzednim modelu vito (638)grało bez problemu , a tu mam małą zagrychę , ponieważ po podłączeniu nowego radia i włączeniu zapłony nic sie nie dzieje , kompletny brak jakiejś reakcji .Postanowiłem normalnie podłączyć zasilanie mostkując żólty kabel lecz od tego czasu , radio mi rozładowywało akumulator . Postanowiłem wrócić do fabrycznych rozwiązań kablowych i zrobiłem jak było oryginalnie . Moje pytanie brzmi jak to teraz trzeba podłączyć aby grało i nie rozładowywało mi akumulatora . Dodam że oryginalne radio ma trzy wyjścia znaczy 2 kostki iso i jedną inną a nowe radio standardowe normalne iso , bardzo proszę o pomoc bo ręce rozkładam z niewiedzy
    gumisie
    Level 43  
    LeszczOmega wrote:
    Postanowiłem normalnie podłączyć zasilanie mostkując żólty kabel lecz od tego czasu , radio mi rozładowywało akumulator
    Sprawdź czy występują dwa plusy, pin. 4 i 7. Zamień miejscami przewód żółty a czerwony.
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Canva 7102 to faktycznie Chińczyk nic specjalnego do tego radia trzeba zasilanie bezpośrednie z aku i po stacyjce. Czyli żółty na aku 12V stałe napięcie a czerwony napięcie po stacyjce po przekręceniu w pozycji zapłonu. I wtedy nie będzie rozładowywał akumulatora.
    Mercedes Vito zmiana fabrycznego radia na radio z USB Ten czarny to masa.
    drspeed
    Level 1  
    Zmagałem się z tym problemem (Vito 639 111CDI 2007r) Ostatecznie pobrałem sterowanie 12V kluczykiem z gniazda bezpiecznika nr 34 (zacisk 15R do wykorzystania przez producenta do zabudowy) Znajduje się ono w głównej skrzynce bezpieczników. Pozdrawiam.