Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Automatyczne otwieranie klapy bagażnika Nissan Qashqai 07

03 Cze 2018 20:19 3120 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !

Bardzo bym was prosił o pomoc. Już tłumaczę o co chodzi:

pierwsze wkleję filmik na youtube żebyście mogli konkretnie zobaczyć co i jak, czas filmu raptem 14 sec:

dodam tylko, że w niektórych modelach można to ustawić w module komfortu pojazdu ale nie w moim oraz nie w autach z modułami komfortu z Francji z lat 2007, wymiana modułu nie wchodzi w grę z uwagi na koszty, więc za rady aby włączyć funkcję w ww module lub kupić nowszy, dziękuję.

Link

widziałem post forumowicza elkard w tym temacie na elektroda.pl:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1642396.html#7968673

wydaje mi się, że częściowo rozwiązał by ten układ problem ale częściowo. Zresztą dla mnie to trzeba bardziej łopatologicznie to przedstawić cały schemat od razu z timerem najlepiej ne555 bo mam parę takich układów w domu :)

Przyznam, że zrobiłem ten układzik i przez cały czas miałem załączony przekaźnik ;( , zrobiony bez Timera ale i tak i tak nie działał musiałem pewnie coś źle zrobić.

więc o co mi chodzi dokładnie po zobaczeniu tego filmiku i tematu wyżej chodzi:

standardowo po 1 naciśnięciu pilota otwierają sie drzwi oraz odryglowuje sie bagażnik /krótki sygnał 12V/ i teraz chciałbym układ aby po otwarciu drzwi w przeciągu 5 sec nacisnąć ponownie przycisk otwierania w tym momencie włączył by się głośniczek /taki gotowy jak przy cofaniu/ i po 2 wciśnięciu zaczęło by odliczać do 10 sec w tym czasie musiałbym nacisnąć przycisk 3 raz i wtedy poszedłby sygnał do przekaźnika, który by zadziałał na np. 2 sec /przekaźnik zwarł by 2 przewody w klapie bagażnika / podłączenie stycznika pod otwarcie klapy ręczne poprzez mikro styk wbudowany w fabryczny zamek - opisany w forum nissana link niżej oraz samo otwarcie również opisane na tym forum mocniejsze siłowniki + sprężynki/

Następnie, jeżeli po 1 przyciśnięciu otwierania w przeciągu 5 sec nie nacisnę ponownie przycisku otwierania system się resetuje i trzeba naciskać od początku to samo po 2 naciśnięciu /zacznie piszczeć tylko brzęczek wyżej opisany/ jeżeli nie nacisę 3 raz w przeciągu 10 sec nastąpi reset całości i trzeba będzie procedurę rozpoczynać od nowa.

Dotarłem do człowieka z filmiku on twierdzi, że układ ten za 25 zł zrobił mu jakiś elektronik ale obecnie nie posiada tego auta już żeby zrobić zdjęcia tego układu oraz nie ma kontaktu z wspomnianym elektronikiem opisał mi tylko działanie tego układu a ja wam go również wyżej opisałem.

Dokładny opis znalazłem tutaj na forum nissana jest to prawie dokładnie o to o co mi chodzi tylko tam jest sterowanie za pomocą radiolonii i dodatkowego pilota a u mnie ma działać tak jak jest to tam opisane za wyjątkiem tylko sterowania z mojego pilota u układ wyzwalany miaby być po impulsach elektrycznych a nie radiowych z innego pilota /jeżeli ktoś spyta dlaczego to odpowiem, że i tak juz wyglądam jak klucznik i parę pilotów z sobą wożę ;) :

autor wątku Tutoriala Michalmiko /tam jest wszystko opisane rozwiązania mechaniczne oraz elektroniczne wraz z zdjęciami i schematami/.

http://forum.nissanklub.pl/topic/103260-tutorial-zdalne-otwieranie-klapy-bagażnika

Za szybką pomoc z góry, Bardzo Dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    Szczerze mówiąc sam byłbym zainteresowany taką przeróbką,chińskie produkty raczej nie wchodzą w grę...rzadko działają
  • Relpol przekaźniki