Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne otwieranie i zamykanie szyb w systemie dołożonym

jacekpsk 02 Sty 2012 10:16 3834 10
  • #1 02 Sty 2012 10:16
    jacekpsk
    Poziom 9  

Witam w swoim aucie zamontowałem elektryczne szyby mam prosty układ (szyby góra ,dół po trzymaniu przycisku) zamierzam zmodyfikować układ tak by zmienić przyciski z funkcja auto by otwierały się tak:

1. Lekko w dół - szyba się opuszcza do momentu kiedy trzymamy przycisk
    2. Mocno w dół - szyba się opuszcza sama aż do końca i zatrzymuje
    3. Lekko w górę - szyba się podnosi do momentu kiedy trzymamy przycisk
    4. Mocno w górę - szyba się podnosi sama aż do końca i zatrzymuje
    Chciałem do tego użyć uniwersalnego modułu z komfortu ,lecz żaden z modułów nie spełnia tych funkcji. Czy znacie jakiś moduł który spełni te funkcje lub jak zmodyfikować któryś z dostępnych na rynku ?
    Temat chciałem umieścić w innym dziale ale niestety nie mam tylu pkt.

0 10
  • #2 02 Sty 2012 10:22
    kaputo
    Poziom 20  

Wbrew pozorom, informacja o modelu auta i roczniku nie będzie bezużyteczna. Byłoby wiadomo, czy jest w aucie więcej elektroniki czy mniej, jakieś CAN etc.

0
  • #3 02 Sty 2012 10:32
    jacekpsk
    Poziom 9  

Niestety nie ma jest to nissan 100nx a szyby elenktyczne dokładałem więc wszystko trzeba robić .

0
  • #4 02 Sty 2012 20:42
    kybernetes
    Poziom 39  

Jacekpsk, zainteresuj się modułem Proxima SSM2. Jest on zasadniczo przeznaczony do współpracy z alarmami realizując funkcję domykania (mocno rozbudowaną), jednak może też pracować samodzielnie i wtedy działa jako automat do podnoszenia/opuszczania szyby przy impulsowym naciśnięciu klawisza podnoszenia/opuszczania. Przy dłuższym przytrzymaniu klawisza szyba działa normalnie. Nie potrzebuje on modyfikacji istniejących klawiszy, współpracuje z uniwersalnymi, ze standardowych zestawów.

Oczywiście, kiedy masz zamontowany alarm lub zamek centralny sterowany pilotem to możesz wykorzystać też inne funkcje tego sterownika.

0
  • #5 03 Sty 2012 22:49
    jacekpsk
    Poziom 9  

Z tego czo wyczytałem na temat Proxima SSM2 spełni by funkcje tylko czy ktoś zna jakieś szczegółowe informacje (opis , jakiś schemat lub podłączenie wyjścia ) bo co znajduje to albo strona nie działa albo napisane ogólnie

0
  • #6 03 Sty 2012 23:08
    kybernetes
    Poziom 39  

Po wpisaniu w google Proxima SSM2 na 12 miejscu pojawia się dokładny i precyzyjny opis możliwości i podłączenia (mniej dokładny już na pierwszym miejscu).

0
  • #7 03 Sty 2012 23:42
    jacekpsk
    Poziom 9  

Mniej dokładny wyczytałem kilka takich znalazłem a ten co mi podałeś niestety też nie działa widocznie mam problemy z Adobe Reader zaraz spróbuje naprawić i poczytam jak narazie dzięki

0
  • #8 05 Sty 2012 00:39
    jacekpsk
    Poziom 9  

Poczytałem trochę tylko mam jeszcze kilka pytań czy układ działa na wył. zapłonie ?? jeśli nie to czy jak włączę domykanie szyb i wył zapłon czy szyby się zamkną ?? druga rzecz skąd układ wie czy w tym momencie zamknąłem czy otworzyłem drzwi jak jest jedno wejście na sygnał ??

0
  • #9 05 Sty 2012 06:52
    emeryt2
    Poziom 42  

Jedno wystarczy , bo sterownik rozpoznaje - włączenie alarmu - uzbrojenie .

0
  • #10 06 Sty 2012 18:37
    jacekpsk
    Poziom 9  

a jak z tym zamykaniem w czasie wył. zapłonu ??

0
  • #11 17 Sty 2013 22:50
    Marian B
    Poziom 35  

Jeżeli "elektryczne szyby" są zakładane od podstaw, proponuję to rozwiązanie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1671928.html
    Sprawują się bardzo dobrze już kilka lat, i moim zdaniem są lepszym rozwiązaniem od "fabrycznych" z procesorami, bo tam nie może się nic popsuć oprócz przełamania przewodu w drzwiach, oraz nie potrzebne jest wstępne ustawianie np. po odłączeniu akumulatora. Są wszystkie właściwości zaproponowane przez założyciela tematu, a nawet więcej.

0