Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Pytanie do doświadczonych elektryków

rafal23s23 04 Jun 2018 17:32 984 8
    rafal23s23
    Level 11  
    Witam. Niedawno w mojej okolicy była budowana nowa linia wysokiego napięcia. Szukałem już w internecie, ale nie mogłem znaleźć co to są i do czego służą te "sprężynki", "spirale" (nie wiem jak inaczej nazwać), umieszczone na przewodach napięciowych które widać na zdjęciach? Nie chodzi mi o straszaki dla ptactwa. Z każdym dniem coraz bardziej mnie to nurtuje i w końcu zdecydowałem się zapytać na forum. Z góry dziękuję

Re: Pytanie do doświadczonych elektrykówIMG_201806...143803.jpg Download (1.12 MB)
    Re: Pytanie do doświadczonych elektrykówIMG_201806...143814.jpg Download (1.12 MB)
    Re: Pytanie do doświadczonych elektrykówIMG_201806...143833.jpg Download (818.44 kB)
    Re: Pytanie do doświadczonych elektrykówIMG_201806...143845.jpg Download (1.04 MB)
    kortyleski
    Level 43  
    Ułatwiają pracę radaru, na przykład w przypadku awaryjnego lądowania samolotu. Spotykane często koło lotnisk czy autostrad.
    nuszek
    Level 29  
    Re: Pytanie do doświadczonych elektryków

Spiralny znacznik przewodów BFD
    PREFORMEDT™Bird Flight Diverter

ZASTOSOWANIE: do oznaczenia przewodu linii napowietrznej w celu zmniejszenie ryzyka kolizji ptaków z przewodem.
    nuszek
    Level 29  
    rafal23s23 wrote:
    W jaki sposób ułatwiają jeśli można zapytać? I w jakim celu montowane są przeciw ptakom, skoro tuż obok są "straszaki" obrotowe?

To trzeba pytać ornitologów, dosłowne tłumaczenie Bird Flight Diverter to: Rozdzielacz lotu ptaka. Pewnie ktoś to sprawdził ?
    Chris_W

Level 38  
    To na duże, mało zwrotne ptaki (żurawie, bociany), mają zobaczyć z daleka i swobodnie ominąć. Możliwe że to jakaś trasa przelotu tych ptaków i jest taki wymóg środowiskowy.
    r103
    Level 32  
    Zresztą inwencja energetyków bywa duża - poniżej oznakowanie dla latających ludzi:

https://goo.gl/maps/p2zfE4eyZL12

W realu te kule wyglądają dużo bardziej imponująco - Goglekamerze trochę nie wyszło...
    revolt
    Level 34  
    Z tymi straszakami to jest taka sprawa, że nie za bardzo wiadomo, który typ odstraszacza jest skuteczniejszy. Więc wiesza się na zmianę jedne z drugimi.