Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Lod闚ka LG GBB530NSCXE - mrozi, ale bardzo s豉bo ch這dzi

strajk97 06 Cze 2018 23:02 408 4
  • #1 06 Cze 2018 23:02
    strajk97
    Poziom 1  

Sprz皻 zakupiony 3 lata temu. Zamra瘸lnik pracuje prawid這wo, jednak ch這dziarka bardzo s豉bo ch這dzi. Z dysz no frost nie leci powietrze, mimo i wentylatorek pracuje ca造 czas. Problem pojawi si w zesz造m tygodniu. Rozmrozi貫m lod闚k na 48 godz., jednak niewiele si zmieni這. Co mo瞠 by przyczyn? Prosz o pomoc.

0 4
  • #2 10 Lut 2019 01:10
    callmelola
    Poziom 2  

Mam taki sam problem!
    U mnie problem pojawi si jeszcze kiedy lod闚ka by豉 na gwarancji.
    Skontaktowali鄉y si z serwisem i pan powiedzia, 瞠 nale篡 lod闚k wy陰czy na dob aby si rozmrozi豉! Kiedy powiedzieli鄉y panu, 瞠 to przecie lod闚ka 'no frost', wi璚 nie powinna zamarza, dostali鄉y w odpowiedzi, 瞠 to, 瞠 lod闚ka jest typu 'no frost' wcale nie oznacza, 瞠 nie nale篡 jej rozmra瘸. Rzeczywi軼ie pomog這! Nale篡 wyj嗆 wszystko z lod闚ki i zostawi wy陰czon na 24 godziny. Problem niestety nie zosta rozwi您any do ko鎍a bo po kolejnych 3 miesi帷ach sta這 si dok豉dnie to samo! Niestety - lod闚ka ju na gwarancji nie by豉!! Teraz sytuacja powtarza si coraz cz窷ciej. Rozmra瘸li鄉y lod闚k w grudniu, potem na pocz徠ku lutego. Wczoraj zn闚 si to sta這. Tym razem wzi掖em si na spos鏏! Po wyj璚iu szuflad w zamra瘸lniku nale篡 odkr璚i 4 鈔ubki wewn徠rz i zdj望 plastikow maskownic. Za ni znajduje si wyparownik (to co co wygl康a jak kaloryfer i daje zimno:). Zauwa篡貫m, 瞠 wyparownik by lekko zalodzony. U篡waj帷 suszarki ogrza貫m l鏚 a si roztopi a woda 軼iek豉 do drenu. Pomog這.... A do dzisiaj!! Dzi zn闚 lod闚ka nie dzia豉! Dok豉dnie ten sam objaw. Wydaje mi si, 瞠 to kwestia albo programowa, albo mo瞠 czujnik temperatury w lod闚ce (za maskownic znajduje si wiatraczek i czujnik temperatury) daje z造 pomiar. Najgorsze w ca貫j sytuacji jest to, 瞠 je瞠li nie ma si termometru to cz這wiek nie jest nawet w stanie szybko zareagowa! Lod闚ka nie informuje, 瞠 temperatura jest nieprawid這wa!! Wydaje mi si, 瞠 lod闚ka za nieca貫 3000 pln powinna mie pomiar temperatury! Zamiast tego na wy鈍ietlaczu pokazuje si jedynie temperatura zadana! PORA涔A! Z g鏎y odradzam zakup! B璠 szuka przyczyny, ale bez dokumentacji serwisowej to jak szukanie ig造 w stogu siana:(

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Update!
    Znalaz貫m manual serwisowy.
    Generalnie sprawd czy nie wy鈍ietlaj si b喚dy ->naci郾ij i przytrzymaj jednocze郾ie przycisk express freeze oraz przycisk zmiany temperatury w zamra瘸rce przez 1 s. Na wy鈍ietlaczu, tam gdzie normalnie wy鈍ietla si temperatura powiniene dosta kod b喚du. Je瞠li otrzymasz -88 88, znaczy, 瞠 nie ma b喚d闚.
    Model ten ma tak, 瞠 lod闚ka zasilana jest powietrzem z zamra瘸lnika przez 'przepustnic', czyli tak klapk, kt鏎a zamyka si i otwiera w zale積o軼i od temperatury w lod闚ce. U mnie akurat dzia豉. Mo積a to sprawdzi demontuj帷 maskownic w lod闚ce.
    Na g鏎ze ca貫go urz康zenia, pod metalowym deklem znajduje si ca造 sterownik. Jest tam jeden mikroprze陰cznik (przycisk). Je瞠li go naci郾iesz raz to lod闚ka przejdzie w tryb testu. Na wy鈍ietlaczu zapal si wszystkie 鈍iate趾a. Po te軼ie powiniene otrzyma kod b喚du. Je瞠li, tak jak u mnie, nic nie wy鈍ietla to teoretycznie wszystko jest sprawne. Lod闚ka LG GBB530NSCXE - mrozi, ale bardzo s豉bo ch這dzi
    Sprawdzi貫m te wentylator. Wszystko dzia豉, jedyne co mnie zastanawia to to, 瞠 nadmuch powietrza do lod闚ki jest bardzo s豉by. W豉軼iwie to ledwie wyczuwalny. Sprawdzi貫m przepustnic - otwarta.
    Zrobi貫m rozmra瘸nie r璚zne (trzeba nacisn望 mikroprze陰cznik dwa razy a na wy鈍ietlaczu pojawi si 22 22 - to jest test grza趾i do rozmra瘸nia.
    Czekam... i sprawdzam temperatur.

0
  • #3 10 Lut 2019 11:03
    callmelola
    Poziom 2  

Update!
    Wydaje mi si, 瞠 znalaz貫m problem! Na razie czekam jeszcze na efekty, ale wydaje mi si, 瞠 jest ju znacznie lepiej :) Pierwsze co trzeba zrobi kiedy pojawi si taki problem to sprawdzi wyloty powietrza w lod闚ce. Sprawdzi czy wyczuwalny jest przep造w powietrza, tzn, czy czu zimne powietrze lec帷e z dziurek wewn徠rz lod闚ki. W moim przypadku czu by這 delikatne wydmuchiwanie powietrza z dolnych otwor闚. Dmuchanie by這 jednak ledwie wyczuwalne!
    Zdemontowa貫m maskownic w lod闚ce 瞠by sprawdzi dro積o嗆 kana堯w nadmuchowych - czysto.

Zdemontowa貫m maskownic w zamra瘸lniku, 瞠by sprawdzi jak wygl康a wyparownik (ten aluminiowy grill) - znalaz貫m oblodzenie. Wy陰czy貫m lod闚k i przy u篡ciu suszarki do w這s闚 zacz掖em dmucha do momentu a ca造 l鏚 znikn掖 i ca豉 woda sp造n窸a lub wysch豉. Niestety to by這 za ma這. Problem le瘸 w zatkanym kanale powrotnym! Poni瞠j wyparownika jest dodatkowy kana powietrzny, kt鏎y stanowi powr鏒 ciep貫go powietrza z lod闚ki. Niestety, nie ma mo磧iwo軼i sprawdzenia jego dro積o軼i bez demontowania ca貫go wyparownika. Kana ten prowadzi do sekcji lod闚ki. W dolnej lewej cz窷ci jest du瘸 kratka wentylacyjna.

Okaza這 si, 瞠 kana powrotny by zalodzony! Ma to sens. Poprzez ten kana ciep貫 powietrze z lod闚ki jest zabierane, a nast瘼nie przechodzi przez wyparownik w celu sch這dzenia, a dalej jako zimne jest wdmuchiwane z powrotem. Je瞠li ten kana jest zapchany to nie ma poprawnej cyrkulacji powietrza i brakuje zimnego powietrza, kt鏎e mia這by by wdmuchiwane do lod闚ki.

Ja zrobi貫m w ten spos鏏, 瞠 zdemontowa貫m doln p馧k w lod闚ce aby mie lepszy dost瘼 do kratki wentylacyjnej. Nast瘼nie zdemontowa貫m maskownic w zamra瘸lniku, 瞠by mie dost瘼 do drugiego ko鎍a kana逝 wentylacyjnego. Potem zacz掖em dmucha gor帷e powietrze z suszarki do kratki w lod闚ce a do momentu kiedy ca造 l鏚 i woda wylecia造. Dro積o嗆 kana逝 豉two sprawdzi - wystarczy przy這篡 r瘯 do dolnego ko鎍a kana逝 i sprawdzi, czy wyczuwalny jest nadmuch gor帷ego powietrza suszarki. Teraz kana jest dro積y i wyczuwalnie poprawi si nadmuch zimnego powietrza do lod闚ki :)

Nale篡 jednak by ostro積ym - materia z kt鏎ego wykonane jest wn皻rze lod闚ki jest bardzo wra磧iwy na ciep這 i szybko si odkszta販a! Nale篡 nie przesadza z nadmuchem gor帷ego powietrza :)

Lod闚ka LG GBB530NSCXE - mrozi, ale bardzo s豉bo ch這dziLod闚ka LG GBB530NSCXE - mrozi, ale bardzo s豉bo ch這dziLod闚ka LG GBB530NSCXE - mrozi, ale bardzo s豉bo ch這dziLod闚ka LG GBB530NSCXE - mrozi, ale bardzo s豉bo ch這dzi
    :arrow: Poprawi貫m TONI_2003

0
  • #4 11 Lut 2019 21:15
    callmelola
    Poziom 2  

Update!
    Sprawdzone i wszystko dzia豉 jak nale篡 :D

0
  • #5 12 Lut 2019 00:31
    zhudomel
    Specjalista AGD

To jeszcze obserwuj, czy za par dni problem nie powr鏂i.

0