Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 X7 2.0pb - Wentylator chłodnicy

09 Cze 2018 13:15 768 4
  • Poziom 2  
    Witam. Citroen C5 X7 2008 2.0pb wentylator przestał chodzić na klimie i po osiągnięciu krytycznej temperatury. Wymieniłem na nowy i dalej nic, przekaźnik sprawdzony bezpiecznik tez. Ma ktoś pomysł co jeszcze może być przyczyną
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 40  
    Podpinasz po komputer i wymuszasz pracę wentylatora. Zresztą po błędach też znajdziesz bubę.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Komputera nie posiadam niestety. Ale odpialem czujnik temperatury na desce pokazało maksymalna temperaturę i z tego co wyczytałem powinien włączyć się tryb awaryjny i wentylator na maksymalnych obrotach lecz niestety u mnie to nie działa może ktoś wie jak pomierzyć te 3 wtyczki i jakie powinny być tam napięcia lub rezystancja

Dodano po 17 [godziny] 42 [minuty]:

Ktoś coś. Macie jakies pomysły
  • Poziom 39  
    A bezpiecznik zasilający przekaźnik też sprawdziłeś (F21/BHI)? Na szarej styk 3 powinien być plus na załączanie cewki przekaźnika, drugi koniec cewki idzie na masę przez dużą wtyczkę czarną styk 2. Odepnij szarą, zapodaj tam plus na trójkę, sprawdź czy przekaźnik cyka i podaje plus na wentylator, sprawdź samą wiązkę wentylatora, tę z przekaźnikiem czy kabelki się gdzieś nie przetarły (bywa i tak).
  • Poziom 2  
    Po roku znowu to samo elektromechanik poradził sobie z tym lecz zgarnął 300 zł i nie powiedział co była przyczyną dodam że stary wentylator został błąd to p0485 nie wiem gdzie szukać usterki