Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer po dłuższym nieuruchamianiu dosłownie 2 czy 3 dni wyrzuca bluescreen

09 Cze 2018 16:49 720 37
  • Poziom 4  
    Mój komputer co dłuższe 2 czy 3 dni minimum wyrzuca bluescreen. System się uruchamia loguję się na konto uruchamia się wszystko i nagle... bluescreen. Wyskakują 2 błędy wszystko na crystaldiskinfo jest ok (na niebiesko). Jak wyskoczy bluescreen to podrzucę zdjęcie.
    Opis techniczny komputera:
    intel core 2 duo E4500 2.20ghz GHz
    karta graficzna geforce 9600gt 512mb MB
    4 gb GB ram RAM 4 kości po 1gb GB
    płyta główna msi (dokładnie nie wiem)
    zasilacz od pentagram 500w W

Jak czegoś brakuje to proszę pisać

Dodano po 18 [minuty]:

Zapomniałem dodać crystaldiskinfo: Komputer po dłuższym nieuruchamianiu dosłownie 2 czy 3 dni wyrzuca bluescreen
  • Poziom 31  
    Przetestuj na początek pamięci RAM programem Memtest. Każda osobno, przynajmniej po dwa przejścia programu.
    Oraz sprawdź wygląd kondensatorów na płycie głównej.
  • Poziom 4  
    Jak możesz to podeślij bluescreena, zależy od kodu błędu.
    W moim przypadku był problem z urządzeniem kompozytowym i tez ciągle po uruchomieniu wychodził bluescreen.
  • Poziom 4  
    Pisałem, jak wyskoczy to wyślę, ale póki co dopiero komputer składany od nowa. System operacyjny x64.
  • Poziom 31  
    antoo599 napisał:
    ale poki co dopiero komputer składany od nowa

Co miałeś na myśli?
    Sprawdź RAM jak pisałem powyżej.
  • Poziom 4  
    Właśnie sprawdzam ram 5% póki co i 0 błędów a o system 64 bity tylko o informacje ktorych nie dodalem

P.S poki co nie dalem zdjecia bo poki co nie wyrzuciło i komputer składany od zera

Dodano po 38 [minuty]:

sprawdziłem i nic nie znalazło a kondensatory dobrze wygladaja
  • Poziom 4  
    No to czekamy. jak ci wywali bluescreen a w 2~3 linijce będzie pisało usb_bugcode_driver to prawdopodobnie popsuło się urządzenie kompozytowe i musisz je wyłączyć
  • Poziom 4  
    diy-man napisał:
    usb_bugcode_driver

Chodzi ci o usb? Ja nie mam nic na usb podłączonego poza głośnikami.

EDIT
    diy-man napisał:
    No to czekamy. jak ci wywali bluescreen a w 2~3 linijce będzie pisało usb_bugcode_driver to prawdopodobnie popsuło się urządzenie kompozytowe i musisz je wyłączyć

Mam co innego. nwm Nie wiem co to jest i jak to naprawićKomputer po dłuższym nieuruchamianiu dosłownie 2 czy 3 dni wyrzuca bluescreen

@diy-man lub @ak6 Najlepiej by było gdybyś postawił diagnozę.

Scaliłem i poprawiłem pisownię. RADU23
  • Poziom 4  
    Czyli mam zmienić maszynę lub to naprawić to? Czy naprawa tego jest opłacalna?
  • Poziom 31  
    Wymiana kondensatorów jest jak najbardziej opłacalna.
    Ale zanim weźmiesz się za sprawdzanie kondensatorów zastosuj fix Microsoftu:
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2719...ror-in-windows-7-or-in-windows-server-2008-r2

Tu zaznacz poprawkę do pobrania. Zaznacz poprawkę, podaj adres e-mail i zgłoś żądanie dotyczące poprawki.
    https://support.microsoft.com/pl-pl/hotfix/kbhotfix?kbnum=2719594&kbln=pl-PL
  • Poziom 4  
    Ja na przykład mam wypatrzone pare komputerów z i5 bo ten komputer już nie daje rady wypatrzylem lenovo thinkcentre 72 chyba z i5 3370s midi tower i nwm czy zostać póki co przy tym czy zrobić upgrade
  • Poziom 31  
    A to już zależy od Ciebie i Twoich potrzeb oraz preferencji.
    Próbowałeś doinstalować poprawkę, którą Ci podałem?
  • Poziom 4  
    Tak ale sytuacja nie wiedziec czemu sie nawet pogorszyla co 30min-1h zawsze bluescreen.
  • Poziom 36  
    ak6 napisał:
    Oraz sprawdź wygląd kondensatorów na płycie głównej.
    I w zasilaczu jak podpowiada @310artur , może jeszcze nie wiesz ile może być w nim kurzu i jak wpływa to na jego chłodzenie. Jak mi także robiło bsod'ami, rozkręciłem i się przeraziłem, niestety w staruszku chiefteca spuchł już też mały kondensatorek...
    Google ten błąd wiąże z pamięcią RAM i dyskiem twardym. Dysk na zrzucie ma prawie 50C, mój laptop przy tej temperaturze wali ostrzeżeniami. Może i ten parametr poobserwuj.
  • Poziom 4  
    Przed tym jak tu napisałem czyściłem gruntownie komputer w zakamarkach w zasilaczu i innych miejscach nic nie spuchnięte a temperatura dysku to 35-45C
  • Poziom 43  
    Przyczyny BS możesz sprawdzić tym narzędziem:
    www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
  • Poziom 36  
    antoo599 napisał:
    a temperatura dysku to 35-45C
    Przypatrz się dokładniej, bo w crystaldiskinfo widać 44C. Co ten dysk robił że podszedł pod Twoją górną granicę ? Nie mówię że to to, ale dyski podobno nie lubią takich temperatur np https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1873802.html
    Teraz pytanie czy parametr C2 odzwierciedla temperaturę w Celsjuszach ?
  • Poziom 43  
    Najlepiej sprawdzić temperaturę dysku i inne atrybuty SMART przez cały okres eksploatacji za pomocą tego:
    www.hdsentinel.com

Jak widać, 7 lutego padł mi przedni wentylator w obudowie :)

Komputer po dłuższym nieuruchamianiu dosłownie 2 czy 3 dni wyrzuca bluescreen
  • Poziom 4  
    mój komputer jest do gier lecz ledwo wyrabia więc stąd takie temperatury

Dodano po 2 [minuty]:

g107r napisał:
    antoo599 napisał:
    a temperatura dysku to 35-45C
    Przypatrz się dokładniej, bo w crystaldiskinfo widać 44C. Co ten dysk robił że podszedł pod Twoją górną granicę ? Nie mówię że to to, ale dyski podobno nie lubią takich temperatur np https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1873802.html
    Teraz pytanie czy parametr C2 odzwierciedla temperaturę w Celsjuszach ?

wiesz co? mój dysk ma teraz 47C
    wiec co mi mówisz oo temperaturach mój komputer chodzi po 4-7h dziennie

Dodano po 11 [minuty]:

Robert B napisał:
    Najlepiej sprawdzić temperaturę dysku i inne atrybuty SMART przez cały okres eksploatacji za pomocą tego:
    www.hdsentinel.com

Jak widać, 7 lutego padł mi przedni wentylator w obudowie :)

• Poziom 36  
    Ja nic nie mówię
    Cytat:
    Temperatura Aktualna . . . . . . . . . . . . . . : 45 °C (Przegrzanie)
  • Poziom 43  
    antoo599 napisał:

A ty wiesz co? Przy tej temperaturze dysk jest przegrzany i może nastąpić uszkodzenie plików, więc albo zapewnij dyskowi lepsze chłodzenie albo nie jęcz o bluescreenach.
  • Poziom 4  
    Robert B napisał:
    Przyczyny BS możesz sprawdzić tym narzędziem:
    www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

nie wiem czy coś wyczytasz bo to mój pierwszy raz z tym programem

Dodano po 2 [minuty]:

Robert B napisał:
    antoo599 napisał:

A ty wiesz co? Przy tej temperaturze dysk jest przegrzany i może nastąpić uszkodzenie plików, więc albo zapewnij dyskowi lepsze chłodzenie albo nie jęcz o bluescreenach.

powiem tyle chłodzenie od cooler mastera tylny wentylator x2 procesor x1 przedni wentyl x1 i większa dmuchawa doczepiona do biurka bo skwar w pokoju
  • Poziom 43  
    Ze screena na pewno nic. Załącz log.

Ponadto
    antoo599 napisał:

zasilacz od pentagram 500w
    jak czegoś brakuje to proszę pisać

Oczywiście, że brakuje. Zasilacza a nie atrapy z kabelkami, jaką posiadasz.
    Zmierz wszystkie napięcia miernikiem.
  • Poziom 4  
    @Robert B proszę bardzo cały log a w mierzenie napięcia wolę się o tej godzinie nie bawić

EDIT
    g107r napisał:
    Ja nic nie mówię
    Cytat:
    Temperatura Aktualna . . . . . . . . . . . . . . : 45 °C (Przegrzanie)

Wiem, no skwar w pokoju mam.

Posty scaliłem.
    Proszę byś w przypadku dodawania informacji, gdy nikt jeszcze nie zamieścił odpowiedzi, używał przycisku "zmień", nie publikując postu pod postem.
    RADU23
  • Poziom 43  
    Błąd powoduje sterownik Zone Alarm. Odinstaluj go za pomocą darmowej wersji tego:
    www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
    i zaznacz do usunięcia wszystkie pozostałości po Zone Alarm.

Jak również:
    Robert B napisał:
    zapewnij dyskowi lepsze chłodzenie

Oraz:
    ak6 napisał:
    Przetestuj na początek pamięci RAM programem Memtest. Każda osobno, przynajmniej po dwa przejścia programu.
  • Poziom 4  
    Robert B napisał:
    Błąd powoduje sterownik Zone Alarm. Odinstaluj go za pomocą darmowej wersji tego:
    www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
    i zaznacz do usunięcia wszystkie pozostałości po Zone Alarm.

Jak również:
    Robert B napisał:
    zapewnij dyskowi lepsze chłodzenie

Oraz:
    ak6 napisał:

Próbuje zapewnić chłodzenie akurat dzwonilem do serwisu i zrobią to, sprawdzałem memtestem nic nie znalazło a poza tym nwm jak sterownik antywirusa robi bs
  • Poziom 43  
    antoo599 napisał:
    poza tym nie wiem jak sterownik antywirusa robi bs

Jest w logu, który wstawiłeś a skoro nie wiesz, to zastosuj się do porad.
    antoo599 napisał:
    sprawdzałem memtestem nic nie znalazło

Wolelibyśmy zdjęcia ekranu zamiast opowiadań. Ile przebiegów było?

Czy doczekamy się na te pomiary?
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
  • Poziom 4  
    Puszczałem po 2 razy na każdą kość ale nic nie znalazło. Nie rozbieram komputera bo z 4GB zrobiły mi się 3GB bo gniazdo przez przypadek wyłamałem a mam coś z zasilaczem bo mniejsza wartość niż powinna być
  • Poziom 43  
    Zaraz zaraz - dzwonisz do serwisu żeby poprawili chłodzenie a o resztę męczysz tu? Przecież za te poprawę chłodzenia zapłacisz więcej niż za diagnostykę pełną znając życie i nie wiadomo czy cokolwiek z niej wyniknie.