logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie łożyska są oryginalnie montowane w pralce Polar PDP810?

HF 23 Sie 2005 13:25 2241 22
REKLAMA
  • #1 1757315
    HF
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Witam!
    Mam do Was pytanko jakie sa montowane orginalnie łozyska na wirnik do pralki Polar PDP 810 ?

    o 16 przychodzi fachowiec i chce sprawdzic zeby mi jakiej taniej podroby nie zamontowal :)

    Prosze o jak najszybsza odpowiedz :)

    Pozdr0
    HF
  • REKLAMA
  • #2 1757332
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Wystarczy poprosić go żeby nie dawał chińskich. Każde inne są oryginalne.
  • #3 1757349
    HF
    Poziom 11  
    Posty: 6
    jak bedzie chcial to i tak cos wykombinuje :/
    juz raz wymianial i dalej to samo :/
  • REKLAMA
  • #4 1757419
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7142
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    Witam
    Jak dawno wymieniał?Zwróc uwagę żeby uszczelniacza(simmeringu)nie zkładał na sucho.Pozdrawiam
  • #5 1757529
    HF
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Cala historia :)
    Chodzilo rok bez zadnych problemow nagle cos sie zepsulo i przyszedl zrealizowac reklamacje i jak to wymienil to po jakims tygodniu, 2 znowu to samo.
    @ Topolski Mirosław
    dzieki zwroce na to uwage

    Pozdrawiam
  • #6 1757789
    Monterek 1969
    Poziom 12  
    Posty: 35
    Pomógł: 3
    Ocena: 7
    NIE MOŻNA SKŁADAĆ USZCZELNIACZA NA SUCHO !Po prostu smaruje się go specjalnym smarem do uszczelniaczy-nigdy zwykłym smarem łożyskowym.Jakość łóżysk nie ma znaczenia, nawet chińskie bez problemu wytrzymają 800 obr/min,cały dowcip polega na tym aby nie było luzu na wałku bębna oraz na jakości uszczelniacza,a także na prawidłowym montażu.Musisz też zwrócić uwagę czy nie jest zatkany wężyk hydrostatu .Pozdrawiam
  • #7 1757849
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Monterek 1969 napisał:
    Jakość łóżysk nie ma znaczenia, nawet chińskie bez problemu wytrzymają 800 obr/min,cały dowcip polega na tym aby nie było luzu na wałku bębna


    Mylisz się i to bardzo. Łożyska w nowych pralkach obliczone są na styk.
    Byle co można dać do wrocławskich Polarów, gdzie były o dwa numery za duże, ale nie do włoskich. A w ogóle to jak sprzęt się czesto psuje, to zmienia się naprawiacza.
  • #8 1757965
    guzik1
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    zayzayer napisał:
    Monterek 1969 napisał:
    Jakość łóżysk nie ma znaczenia, nawet chińskie bez problemu wytrzymają 800 obr/min,cały dowcip polega na tym aby nie było luzu na wałku bębna


    Mylisz się i to bardzo. Łożyska w nowych pralkach obliczone są na styk.
    Byle co można dać do wrocławskich Polarów, gdzie były o dwa numery za duże, ale nie do włoskich.


    W takim razie dziwne ,że przez 15 lat napraw nie spotkałem uszkodzonych łożysk na bębnie przy szczelnym uszczelniaczu.ZAWSZE przyczyną uszkodzenia łóżysk jest przedostanie się wody na łóżyska przez uszkodzony uszczelniacz.Gdyby było inaczej łożysko powinno głóśno pracować ale nie powinno nosić śladów wodyi korozji.Nie wiem co rozumiesz, że łożyska robione są na styk-że mały rozmiar do potrzeb czy bardzo dokładnie wykonana średnica wałka w stosunku do rozmiaru łożyska.Łożyska są wystarczająco duże, a dokładność wykonania wałka faktycznie ma ogromne znaczenie.Z reguły przy wymianie łożysk wymiaru nie trzyma uszkodzony wałek a nie łożysko -nawet chińskie.Mam klientów ,którym zamontowałem "chińskie" łożyska w Ardo A-1000 juz 5 lat temu, jak tylko pojawiły się zmodernizowane uszczelniacze i działają do dzisiaj.NAJWAŻNIEJSZY jest uszczelniacz i jego prawidłowy montaż.Oczywiście nie może być zużyty wałek i zawsze należy sprawdzić wężyk hydrostatu.Pozdrawiam.
  • #9 1758043
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7142
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    Montaż uszczelniacza jest bardzo ważny,lecz nie nalezy pomijać jakosci łozysk,tak nie robi profesjonalista kol.zayzayer ma rację.Dlaczego pada uszczelniacz,dlaczego przepuszcza wodę,która uszkadza łożyska???Czy nie dlatego że są bicia na wałku?..A za to miedzy innymi odpowiadają łozyska-ich jakość,więc nie piszcie głupot,że łozyska nie są ważne i można założyć byle co.Łożyska ich jakosc jest bardzo wazna,a jeśli chodzi o to że łożyska są na styk-każde łożysko przenosi określone obciązenia ,prędkości itd na ten temat są poradniki itp. z których wiele można się dowiedzieć,aby pózniej w praktyce dane zjawiska zaobserwować i jak to jest mozliwe wyeliminować.Praca serwisanta to nie tylko naprawy,ale stałe poszerzanie swej wiedzy.Pozdrawiam
  • #10 1758054
    Monterek 1969
    Poziom 12  
    Posty: 35
    Pomógł: 3
    Ocena: 7
    No cóż,ale łatwiej winę zgonić na chińskie łożyska niż na mierny montaż.Pozdrowienia
  • #11 1758128
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #12 1758392
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7142
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    skryn napisał:
    Panowie spokojnie! Każdy z czynników ma znaczenie:

    1. Jakość łożysk.
    2. Stan ośki bębna oraz bieżni, po której "chodzi" simmering.
    3. Jakość simmeringu.
    4. Częstotliwość użytkowania pralki- tak, ważne, bo jeden klient pierze raz na miesiąc, a drugi cztery razy dziennie (!).

    Ot, to wszystko.

    I o to właśnie chodzi, wszystkie te czynniki są ważne, nie należy pomijać żadnego z nich. Pozdrawiam.
  • #13 1758874
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    zayzayer napisał:
    Monterek 1969 napisał:
    Jakość łóżysk nie ma znaczenia, nawet chińskie bez problemu wytrzymają 800 obr/min,cały dowcip polega na tym aby nie było luzu na wałku bębna


    Mylisz się i to bardzo. Łożyska w nowych pralkach obliczone są na styk.
    Byle co można dać do wrocławskich Polarów, gdzie były o dwa numery za duże, ale nie do włoskich. A w ogóle to jak sprzęt się czesto psuje, to zmienia się naprawiacza.


    zayzayer :arrow: nawet tam nie wytrzymują zbyt długo chińskie badziewia

    guzik2 :arrow: po to zakładasz chińskie żebyś więcej zarobił na naprawach jak się szybciej popsuje :D

    monterek1969 :arrow: święta Gracja, ekhm przepraszam RACJA :D
    simmeringu nie zakłada się na sucho

    skryn :arrow: o punkcie 2 i 4 nikt nie wspominał a to też jest bardzo ważne, może te pralki Ardo A1000 są użytkowane raz na dwa miesiące a pokrętło potencjometru podczas tego prania jest ustawione na pozycję "550" lub wciśnięty przycisk wyłączenia wirówki :D:D:D
  • #14 1758972
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #15 1763053
    HF
    Poziom 11  
    Posty: 6
    witam ponownie
    dziekuje za wszystkie posty :) porozmawiam sobie z Panem serwisantem dzisiaj miedzy 15 a 18 :) a jak bedzie mial jakies watpliwosci to odpale kompa i zaprosze go na ten temat :P

    jak pozwoli to pospisuje wszystkie czesci czego on tam uzywa xD

    Pozdro
  • #16 1763069
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    Cytat:
    jak pozwoli


    jak się bedzie opierał to powiedz mu tak "nie to nie ! znajdę sobie innego fachowca" wtedy na 101% pokaże ci wszystko sam :D
  • #17 1763339
    HF
    Poziom 11  
    Posty: 6
    heh przed chwileczka byl oblukal i....
    powiedzial ze nie chce mu sie wymieniac tych lozysk :rotfl: ze jakas cala sciagnke wymieni :]
    za tydzien wpadnie to zdam relacje :)

    pozdro
  • #18 1763365
    SLiDer84
    Poziom 16  
    Posty: 311
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    co wymieni ???? SCIAGNKE?????
  • #19 1763407
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    zapewne cały korpus z łożyskami lub całą tylną pokrywę zbiornika (te pralki mają taką konstrukcję jak niektóre Ardo)
  • REKLAMA
  • #20 1763453
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #21 1763528
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    Bleble napisał:
    PS 663S BIO napisał:
    zapewne cały korpus z łożyskami lub całą tylną pokrywę zbiornika (te pralki mają taką konstrukcję jak niektóre Ardo)

    a dokładniej FL


    TL :!:

    niektóre serii A(...) też takie mają
  • #22 1763773
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 1764212
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    Bleble napisał:

    Tak, jeśli chodzi o pokrywy zbiornika.
    Mi chodziło o to, że to takie wykonanie whirlpoola z napisem polar i to jest dokładnie tak jak w FL.



    mylisz się, to nie jest wykonanie Whirlpool'a tylko Ardo :D nawet bęben ma identyczną konstrukcję jak te serii A(...)

    Bleble :arrow: popatrz na bęben pralki Ardo ładowanej od frontu, ile widzisz żeber, cztery :?: dokładnie takie bębny stosuje teraz Polar zrezygnował już z tych z trzema żebrami, a co za tym idzie zbiornik też jest identyczny jak w Ardo

    PS w tej pralce nawet pokrętła są takie same jak w Ardo

    PS2 pojawiły się niedawno pralki Ardo których typ zaczyna się od liter FL...
    www.ardo.com.pl czyli jednak miałeś Grację :D

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji dotyczącej oryginalnych łożysk montowanych w pralce Polar PDP810 podkreślono, że kluczową rolę w trwałości łożysk odgrywa nie tylko ich jakość, ale przede wszystkim prawidłowy montaż oraz stan uszczelniacza (simmeringu). Uszczelniacz nie może być montowany na sucho, powinien być smarowany specjalnym smarem do simmeringów, a nie zwykłym smarem łożyskowym. Uszkodzenia łożysk najczęściej wynikają z przedostania się wody przez uszkodzony uszczelniacz, a nie z samej jakości łożysk, które nawet chińskie mogą wytrzymać standardowe obroty. Ważne jest także, aby wałek bębna nie miał bicia, co wpływa na uszkodzenia uszczelniacza i łożysk. Wymiana łożysk powinna uwzględniać stan wałka i drożność wężyka hydrostatu. Konstrukcja pralki Polar PDP810 jest zbliżona do modeli Ardo, szczególnie serii A(...) oraz FL, co sugeruje podobne rozwiązania techniczne i części, w tym łożyska i uszczelniacze. W praktyce serwisanci czasem wymieniają cały korpus z łożyskami lub tylną pokrywę zbiornika, zamiast samych łożysk. Zaleca się ostrożność przy wyborze części i fachowca, aby uniknąć montażu tanich podróbek.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA