Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błędy Opel Corsa c 1.0 58 km - błędy od sondy lambda

15 Cze 2018 18:00 1554 3
 • Poziom 2  
  Witam byłem dziś u mechanika i poprosiłem o podpięcie do kompa, świeciła mia się kontrolka check, zaznacze że bywało iż znikała czasami, natomiast samochód jezdził. Po podłączeniu U mechanika programem CDIF/2 wyskoczyły następujące błedy
  -obwód grzałkisondy lambda (Bank1 Czujnik2) -usterka -sygnał nieprawidłowy -p0141
  -obwód sondy lambda (bank1 Czujnik2) usterka -p0136
  -obwód sondy lambda (bank1 czujnik2) usterka -brak sygnału-p0136
  -obwód sondy lambda (bank1Czujnik1)-usterka brak sygnału -p0130. Dodam że na zakładce gdzie były po kolej z góry na dól bieżące parametry gdy zjechali do pozycji sonda lambda przy obu pisało -uboga mieszanka. Poprosiłem o sprawdzenie przepławki również i jej beirzace parametry były dwa i zmieniały się tam cyferki niestety nie wiem ile wymaga komputer a jaki rzeczywiście jest stosunek paliwa i powietrza.Niestety bedac u mechanika nic nie wiem, akurat wymieniam zawieszenie i zamówiłem od razu 2 sondy z boscha z wtyczką te z końcówkami 170 i 172 i nie wiem czy zbyt pochopnie nie postąpiłem. Myśle też o sprawdzeniu wtrysków ,kompresji i ciśnienia paliwa i przy okazji oleju ale to poza konkursem, postanowiłem zrobić na tip top ze swoją corsa i zależy mi na waszej pomocy. Autko to Opel Corsa 1 .0 58 km silnik z10xe. jeżeli ktoś coś moze doradzic to z góry dziękuje za pomoc :)
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 36  
  Zmierz miernikiem przejście grzałki oraz napięcie obwodu grzania i już wiesz czy dobrze zrobiłeś zamawiając nowe.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 2  
  Wiem,niestety nie posiadam na tą chwile miernika, nie wiem dokładnie jaka ma mieć rezystancje, liczyłem że dziś uda sie to sprawdzić u mechanika...Dodam że sonda na kolektorze była nadgryziona przez jakieś zwierze i lutowana czego sie nie powinno robić ale tego wcześniej nie wiedziałem... Napisałem ten post z myślą że ktoś spotkał sie z tymi błędami i jak ewentualnie wie jak je interpretować... Nie jestem zwolennikiem wymian ale w tym przypadku sondy są jeszcze prawdopodobnie oryginalne i być może ich żywot już się skończył. Bardziej chodzi mi o to czy tyle błędów od sond może być spowodowane przepływką, złym dozowaniem wtrysków, ciśnienie itd... Ale dzieki za odzew :)
 • Poziom 36  
  Wada grzałek dyskwalifikuje sondy. Brak sygnału może mieć kilka przyczyn.