Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

błędy Opel Corsa c 1.0 58 km - błędy od sondy lambda

PEPIK93 15 Jun 2018 18:00 3210 3
Bosch
    PEPIK93
    Level 2  
    Witam byłem dziś u mechanika i poprosiłem o podpięcie do kompa, świeciła mia się kontrolka check, zaznacze że bywało iż znikała czasami, natomiast samochód jezdził. Po podłączeniu U mechanika programem CDIF/2 wyskoczyły następujące błedy
    -obwód grzałkisondy lambda (Bank1 Czujnik2) -usterka -sygnał nieprawidłowy -p0141
    -obwód sondy lambda (bank1 Czujnik2) usterka -p0136
    -obwód sondy lambda (bank1 czujnik2) usterka -brak sygnału-p0136
    -obwód sondy lambda (bank1Czujnik1)-usterka brak sygnału -p0130. Dodam że na zakładce gdzie były po kolej z góry na dól bieżące parametry gdy zjechali do pozycji sonda lambda przy obu pisało -uboga mieszanka. Poprosiłem o sprawdzenie przepławki również i jej beirzace parametry były dwa i zmieniały się tam cyferki niestety nie wiem ile wymaga komputer a jaki rzeczywiście jest stosunek paliwa i powietrza.Niestety bedac u mechanika nic nie wiem, akurat wymieniam zawieszenie i zamówiłem od razu 2 sondy z boscha z wtyczką te z końcówkami 170 i 172 i nie wiem czy zbyt pochopnie nie postąpiłem. Myśle też o sprawdzeniu wtrysków ,kompresji i ciśnienia paliwa i przy okazji oleju ale to poza konkursem, postanowiłem zrobić na tip top ze swoją corsa i zależy mi na waszej pomocy. Autko to Opel Corsa 1 .0 58 km silnik z10xe. jeżeli ktoś coś moze doradzic to z góry dziękuje za pomoc :)
  • Bosch
    jurekk55
    Level 36  
    Zmierz miernikiem przejście grzałki oraz napięcie obwodu grzania i już wiesz czy dobrze zrobiłeś zamawiając nowe.
  • Bosch
    PEPIK93
    Level 2  
    Wiem,niestety nie posiadam na tą chwile miernika, nie wiem dokładnie jaka ma mieć rezystancje, liczyłem że dziś uda sie to sprawdzić u mechanika...Dodam że sonda na kolektorze była nadgryziona przez jakieś zwierze i lutowana czego sie nie powinno robić ale tego wcześniej nie wiedziałem... Napisałem ten post z myślą że ktoś spotkał sie z tymi błędami i jak ewentualnie wie jak je interpretować... Nie jestem zwolennikiem wymian ale w tym przypadku sondy są jeszcze prawdopodobnie oryginalne i być może ich żywot już się skończył. Bardziej chodzi mi o to czy tyle błędów od sond może być spowodowane przepływką, złym dozowaniem wtrysków, ciśnienie itd... Ale dzieki za odzew :)
    jurekk55
    Level 36  
    Wada grzałek dyskwalifikuje sondy. Brak sygnału może mieć kilka przyczyn.