Mam w domu silnik elektryczny jednofazowy: Z.W.S.I. typ BZFW 120/78.
Ma on 180 W mocy i 1380 Obr/min. jest na napięcie 220 V, częstotliwość 50 Hz i prąd 2,5 A.
Potrzebuję informacji na temat jego podłączenia do zasilania.
Kręci się on w dwie strony.
Proszę o pomoc osoby, które znają się na prawidłowym podłączeniu tego silnika.
P.S. Jak podłączyłem go jednym z tych dwóch kabli do sieci, to się nie kręcił.
Mam pytanie --- > Czy jest potrzebny do niego jakiś 'pilot' (układ sterujący) ?
Czy może jest spalony jakiś zwój.
JAK SIĘ PRZEWIJA SILNIKI ELEKTRYCZNE ??
Ma on 180 W mocy i 1380 Obr/min. jest na napięcie 220 V, częstotliwość 50 Hz i prąd 2,5 A.
Potrzebuję informacji na temat jego podłączenia do zasilania.
Kręci się on w dwie strony.
Proszę o pomoc osoby, które znają się na prawidłowym podłączeniu tego silnika.
P.S. Jak podłączyłem go jednym z tych dwóch kabli do sieci, to się nie kręcił.
Mam pytanie --- > Czy jest potrzebny do niego jakiś 'pilot' (układ sterujący) ?
Czy może jest spalony jakiś zwój.
JAK SIĘ PRZEWIJA SILNIKI ELEKTRYCZNE ??