Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Xpress C430W - Pas transmisyjny

20 Jun 2018 16:52 1887 19
  • Level 2  
    Witam serdecznie
    drukarka zażyczyła sobie wymianę pasa transmysyjnego, zatem zakupiłem takowy (ponad 300zł!) i wymieniłem. Niestety nadal w programie Samsung Easy Printer Manager pokazuje komunikat, by wymienić pas na nowy.
    Czy ktoś może pomóc? W jaki sposób to zresetować?
  • Level 2  
    Niestety ta drukarka nie posiada wyświetlacza i przycisków MENU. To chyba model z budżetowej półki.
  • Level 10  
    A czy próbowałeś programem EDC ? Program ustawia liczniki pasa, bębna, fusera, rolek na zero.
  • Level 40  
    @syros wrzuć tutaj ten program to kolega spróbuje nim to zrobić i ci odpowie. Albo daj link gdzie on leży.
  • Level 10  
    Ten program jest na elektrodzie, trzeba poszukać.
  • Level 40  
    I to mnie zawsze irytuje - pisanina bez żadnej merytorycznej treści.
    Link do tematu z załącznikiem: Link
  • Level 40  
    To spróbuj tym hasłem wypakować to archiwum...
  • Level 10  
    U mnie się rozpakowuje, dlaczego Ty masz problem tego nie wiem.
  • Level 40  
    Hasło jest nie właściwe i jest błąd crc. Ot co.
  • Level 13  
    Witam
    Odświeżę temat - próbuję zrobić reset w drukarce C430W po wymianie pasa - ciągle informacja wymień past transmisyjny :(
    Niestety zasugerowane rozwiązania nie działają - program EDC z wywala po uruchomieniu informację:
    write error,
    po zamknięciu tego okienka zwraca:
    error sending command to the printer

Próbowałem zarówno na windowsie 10 jak i na 7-ce - efekt ten sam, program skopiowany do folderu gdzie skopiowany zainstalowany smart panel - zgodnie z sugestią z innej drukarki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9983879#9983879

bez efektu... wywaliłem na pas prawie 400zł i ... zima - ma ktoś jakieś sugestie?

Dodam jeszcze, że drukarka podłączona pod USB.
  • Level 13  
    Dzięki za odpowiedź, ale próbowałem wszystkiego co w tym wątku - tam też sugerują program EDC, ale mam wrażenie, że w przypadku wersji firmware tego samsunga program nie działa :( Nie rozumiem jak producent (nowy właściciel czyli HP) może sprzedawać części zamienne typu pas transmisyjny którego nie można uruchomić. Taka ciekawostka - kontakt z HP kończy się tym, że przemiła konsultantka, zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu - każe oddać drukarkę do autoryzowanego serwisu... więc po co części w dystrybucji detalicznej dla normalnego Kowalskiego i w dodatku instrukcja wymiany w instrukcji produktu?
  • Level 10  
    W Pana sytuacji zostaje wymiana płyty głównej z c-410w lub 365w. Ale to są koszty. Serwisy działają w ten sposób jak Pan opisał. Dlatego c-430 są wyzbywanie za nieduże kwoty.
  • Level 13  
    Tymczasowo obszedłem problem pasa w C430W a mianowicie - wpierw zaktualizowałem firmware drukarki na ten ze strony wsparcia (to co prawda nie pomogło programowi - EDC nadal nie łączy się), a po tej operacji w ustawieniach Samsung Easy Printer Manager -> ustawienia urządzenia -> ustawienia zaawansowane - wyłączyłem funkcję zatrzymywania druku przy problemie z materiałami eksploatacyjnymi.
    Teraz drukarka na nowym pasie drukuje, co prawda nadal miga na pomarańczowo, a program drukarki zwraca - wymień Pas transmisyjny, ale to już dla mnie szczegół :) Co ciekawe po wsadzeniu starego pasa nie drukuje, więc wymiana była konieczna... Przed update firmware - ustawienie ignorowania błędów materiałów eksploatacyjnych nie pomagało i nie można było drukować.

Jeżeli jednak ktoś znajdzie sposób na reset powiadomienia o koniecznej wymianie pasa - będę wdzięczny za podpowiedź :)
  • Level 10  
    Byłeś uparty i plusy za to.
    Drukarki c-430w są w miarę nowe, musi istnieć sposób resetowania pasa. Lecz serwis jak pisałem nie podzieli się tą wiadomością.
    Wiem, że w drukarkach c-430w wymieniają płyty z clp-365w drukarka jest widziana jako clp-360 series w raporcie, wówczas
    można z nią robić wszystko EDC-em.
    Natomiast płyty c-430w być może jeszcze nikt nie ,,rozgryzł,, a może się mylę.
  • Level 7  
    A więc po kolei:
    instalujemy najpierw sterowniki wraz z smart panelem na komputerze
    następnie szukamy na komputerze folderu samsung i szukamy folderu Samsung Printer Diagnostics klikamy i szukamy foldery SPD do, którego wklejamy nasze pliki z programu EDC i odpalamy program.
    U mnie zadziałało jak wy instalowałem najpierw wszystkie drukarki samsung które miałem w wcześniej i fizycznie usunąłem ich foldery wraz ze smart panelem .Po ponownym zainstalowaniu drukarki docelowej wraz ze smart panelem zastosowałem tą procedurę i wszystko zadziałało mogłem zresetować to co chciałem.System na, którym to robiłem to xp, ale myślę że na innych też zadziała
  • Level 1  
    Witam, program EDC się odpalił.. trzeba pamiętać żeby odpalić go w trybie zgodności z Win XP service pack 2 oraz w trybie administratora .. problem jest teraz inny, nie wyświetla mi zakładki Reset Counter, z jakiegoś powodu mam okrojone menu względem tego co mają chłopaki na YT