Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung C430 - Przemazy na całym kolorowym wydruku (załącznik do obejrzenia)

23 Cze 2018 13:16 399 4
  • Poziom 31  
    Drukarka laserowa Samsung C430 daje przemazy na całym kolorowym wydruku. Tonery oryginalne (drugi komplet)
    Starałem się zrobić dokładny skan wydruku. Na drugim skanie pokazałem jak wygląda lewy brzeg wydruku (nie zmieścił się na skanie całościowym)
    Samsung C430 - Przemazy na całym kolorowym wydruku (załącznik do obejrzenia)

Samsung C430 - Przemazy na całym kolorowym wydruku (załącznik do obejrzenia)

Dodatkowo mam wrażenie, że drukarka podejrzanie szybko zeżarła czarny toner.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Z tego co widzę jest problem z listwą dozującą w czarnym tonerze. Trzeba ją wyczyścić z nagaru. Co do reszty to po tym zabiegu trzeba coś wydrukować i dalej diagnozować. Może być coś jeszcze innego do zrobienia.
  • Poziom 31  
    Dziękuję za odpowiedź.

Jaki dostęp jest do tej listwy?
    Dużo z tym roboty?
  • Poziom 22  
    NIe, bardzo łatwo to zrobić. Trzeba poluźnić dwie śrubki z plastikowej osłony po lewej stronie wałka magnetycznego-tą po przeciwległej stonie zębatek napędu. Odkręcić dwie śrubki trzymające listwę dozującą , wyjąć ją i delikatnie wyczyścić z nagaru krawędź stykającą się z wałkiem magnetycznym. Poskręcać prawidłowo uważjąc na uszczelniacze znajdujące się po bokach listwy, aby nie zostały przycięte. I po kłopocie.
  • Poziom 31  
    W tym wypadku czyszczenie listwy dozującej nic nie dało.
    Dobrałem się głębiej do wnętrza drukarki i okazało się, że została wplątana kartka, która umiejscowiła się tak, że nie dawała żadnego komunikatu błędu w drukarce, oraz nie było jej widać w żadnym otworze technicznym a jedynie dawała efekt złego wydruku.
    Po usunięciu zaciętej kartki i przeczyszczeniu wnętrza drukarka zaczęła drukować prawidłowo.