Hej,
posiadam nieruchomość w zabudowie bliźniaczej na której znajdują się trzy liczniki 1-fazowe o przydziale 4kW każdy. W związku z planowaną rozbudową domu, wysłałem pismo do Taurona z prośbą o scalenie ich w jeden oraz przydział 3-fazowy 15kW. Dopisałem również informację że sąsiad nie wyraża zgody na poprowadzenie instalacji przez jego dom. Obecnie instalacja jest poprowadzona napowietrznie ze słupa do ściany domu sąsiada (dom bliźniak), następnie jego poddaszem leci przewód do skrzynki bezpieczników i dopiero przez ścianę przechodzi do mnie do trzech układów pomiarowych. Największy problem jest wtedy gdy wybije bezpiecznik a sąsiada nie ma w domu. Zostajemy bez prądu do momentu jego powrotu.
Otrzymałem od Taurona warunki przyłączenia do sieci oraz wycenę na ponad 5 tys. zł za nowe przyłącze do granicy działki. Od granicy do domu muszę doprowadzić rzecz jasna we własnym zakresie.
Przyznam się szczerze że liczyłem się z kosztami przynajmniej o połowę mniejszymi i że w większości będa one ciążyły na ZE. Czy jesteście w stanie mi doradzić jak ugryźć ten temat? Czy takie stawki są normalne?
Warunki oraz kalkulację podrzucam w załączniku.
posiadam nieruchomość w zabudowie bliźniaczej na której znajdują się trzy liczniki 1-fazowe o przydziale 4kW każdy. W związku z planowaną rozbudową domu, wysłałem pismo do Taurona z prośbą o scalenie ich w jeden oraz przydział 3-fazowy 15kW. Dopisałem również informację że sąsiad nie wyraża zgody na poprowadzenie instalacji przez jego dom. Obecnie instalacja jest poprowadzona napowietrznie ze słupa do ściany domu sąsiada (dom bliźniak), następnie jego poddaszem leci przewód do skrzynki bezpieczników i dopiero przez ścianę przechodzi do mnie do trzech układów pomiarowych. Największy problem jest wtedy gdy wybije bezpiecznik a sąsiada nie ma w domu. Zostajemy bez prądu do momentu jego powrotu.
Otrzymałem od Taurona warunki przyłączenia do sieci oraz wycenę na ponad 5 tys. zł za nowe przyłącze do granicy działki. Od granicy do domu muszę doprowadzić rzecz jasna we własnym zakresie.
Przyznam się szczerze że liczyłem się z kosztami przynajmniej o połowę mniejszymi i że w większości będa one ciążyły na ZE. Czy jesteście w stanie mi doradzić jak ugryźć ten temat? Czy takie stawki są normalne?
Warunki oraz kalkulację podrzucam w załączniku.