Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5

slk55amg 24 Sie 2005 12:45 5311 16
  • #1 24 Sie 2005 12:45
    slk55amg
    Poziom 10  

VW PASSAT B5 1.9 <1998 R> sprowadzilem ten samochod z Niemiec okolo miesiaca temu < powypadkowy > zrobiony mial caly lewy bok.. mam fabryczny, pneumatyczny centralny zamek ktory nie dziala tak jak powinien.. ryglowanie dziala jak mu sie podoba.. drzwi otwieraja sie kiedy chca.. przekazniki dzialaja dobrze < sprawdzalem > i nie mam pojecia co to moze byc.. prosze o rade.. pozdrawiam

0 16
  • #2 24 Sie 2005 13:49
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Przewody nieszczelne.

0
  • #3 26 Sie 2005 22:48
    slk55amg
    Poziom 10  

teraz to sie wogole nie da otworzyc.. nigdy nikomu nie polece tego samochodu..

0
  • #4 26 Sie 2005 23:17
    maestro11
    Poziom 15  

Wyciągnij pompkę centralnego i umyj płytkę. W golfie pomogło. Sprawdz krańcówki w zamkach drzwi i klapy tylnej.

0
  • #5 27 Sie 2005 16:21
    Slawek J
    Poziom 30  

Dlaczego masz nie polecic tego samochodu chyba ze konkretnie twojego egzemplarza. Tak to jest z samochodami powypadkowymi, kazdy chce naprawic jak najtaniej a nie jak najlepiej.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 27 Sie 2005 20:41
    Remik71
    Poziom 24  

Sądzę, że B5 z 1998 r. nie ma centrala pneumatycznego. Jesteś pewnien? Jeśli to elektryczny central to znam rozwiązanie Twego problemu. Usunąłem podobne anamalie już w dwóch B5 z lat 1997 i 1998.

0
  • #7 27 Sie 2005 21:25
    oranik
    Poziom 12  

Proponowałbym sprawdzić zamiane przewodów zasilających oraz ich stan techniczny.

1
  • #8 31 Sie 2005 14:20
    djfelek
    Poziom 10  

remik mam wlasnie problem z centralnym w b5 powiedz mi co moze byc przyczyna( moze ten modul przy drzwiach pasazera bo wlasnie z tym zamkiem mam problem) przekladalem inne zamek i tez nic wyglada na to ze nie dochodzi prad, sprawdzalem na pinach to tak jakby chcial otwierac a nie zamykal bo przy zamykaniu nic zaden prad sie nie pojawia
    czy ktos wie co moze byc z tym shitem???

0
  • #9 31 Sie 2005 21:45
    Remik71
    Poziom 24  

djfelek napisz, który to jest rocznik passata i model, bo coś nie kojarzę aby przy drzwiach pasażera był jakiś moduł od centrala. Wcześniej pisałeś, że to zamek pneumatyczny, ja wyraziłem wątpliwość. Jak tam jest w końcu? Pozdr.

0
  • #10 31 Sie 2005 22:10
    JAFO
    Poziom 25  

A ja od siebie dodam, że przy każdej usterce zamka należy sprawdzić działanie klamki pod względem mechanicznym. Najlepiej wyjąć i obejrzeć.
    Czasami właśnie w mechanice klamki tkwi problem (...............).
    Wiem, co piszę, bo sam 2 razy miałem takie problemy.
    Nie wiem, jak jest zamocowana klamka w prawych drzwiach w B5, ale może być lewy gwint!

0
  • #11 31 Sie 2005 22:46
    djfelek
    Poziom 10  

remik ja się dolaczylem do tematu zamkow bo mialem podobny problem co przedmowca, ale jesli pozwolicie pociagne swoj temat jak bedzie ktos znal rozwiazanie prosze o pomoc

mianowicie mam b5 z 1997r problem tkwi w tym ze nie zamyka mi przednich drzwi pasazera, caly uklad nie jest na moje mozliwosci bo z tego co mi wiadomo dziala na zasadzie impulsow (sygnalow..??) fakt jest taki ze do drzwi pasazera wchodza 3 moze 4 kable ktore dalej ida do modulu zainstalowanego kolo silnika el szyb i dalej z modulu rozchodza się na lusterka szyby i zamek takze jest ich sporo, mierzylem prad na wtyczce zamka okazuje się ze na wszsytkich pinach jest prad oprocz 2, na jednym z tych dwoch pojawia się prad podczas otwierania, a podczas zamykania nic zadnego pradu
    sprawdzalem tez modul "komfortu" ten pod nogami kierowcy z zmiejszej kostki podczas zamuykania i otwoerania wychodza impulsy na 4 przewodach tak jakby do kazdych drzwi tylko ze do jednych nie dochodzi

i teraz nie wiem czy jakis kabel jest uszkodzony czy moze modul przy drzwiach czy moze sam zamek jak to zdiagnozowac dokladnie w tym modelu????
    help!!!!!!

0
  • #12 31 Sie 2005 23:05
    jackol68
    Poziom 14  

W B5 jest zamek elektryczny to po pierwsze, zdażają się w siłowniku zimne luty jak ktoś tam grzebał to po drugie, a po trzecie jak nie możesz otworzyć drzwi to lakiernik żle złożył - klamka z zamkiem jest połączona linką stalową i ma być 1mm luzu.Lakiernicy jak składają to lekko naciągają linkę i po zamknięciu drzwi nie da się ich otworzyć. Wystarczy wyjąć wkładkę by dokonać regulacji cięgna (linka stalowa) do wyciągnięcia wkładki musisz mieć końcówkę spline M-4. A propo we wszystkich drzwiach są moduły centralnego a ewentualne zimne luty można sprawdzić VAG-iem - moduł komfortu - bezproblemowo. pozdrawiam jackol68

0
  • #13 31 Sie 2005 23:23
    Remik71
    Poziom 24  

jackol68 zgadzam się z tobą w 100%. Właśnie to jest bardzo częstą przyczyną fiksowania zamków w passatach i innych autach grupy vw. Należy zdjąć tapicerkę drzwi. Poluzować srubę (w otworze drzwi - pod czarną zaślepką) zaciskającą element z wkładką zamka. Wyjąć wkładkę, odpiąć linkę od klamki do zamka. Poluzować mocowanie szyby (2 śruby), odkręcić imbusy gwiazdkowe mocujące zamek, odkręcić całą blachę z drzwi (tę z głośnikiem i silnikiem szyby). Rozbierz zamek-w środku jest płytka, mikroprzełączniki, silniczek itp. Gniazdo elektryczne ma wlutowane piny do płytki i to jest miejsce zimnych lutów.
    Dobrej zabawy.

0
  • #14 01 Wrz 2005 10:40
    Proks
    Poziom 2  

Witam miałem podobny problem z centralnym zamkiem w passacie ... tylko z tego co wiem nie jest on pneumatyczny tylko elektryczny działają tak silniczki .... i w lewym nadrożu leci wiązka kabli i tam są wtyczki od centralnego należy wyczyścić bo śniedzieją ... i proponuje wyczyścić wtyczki w drzwiach u mnie pomogło a objawy były te same Pozdrawiam :D

0
  • #15 01 Wrz 2005 21:08
    slk55amg
    Poziom 10  

REMIK masz racje to nie jest zamek pneumatyczny.. przepraszam za pomylke.. dalej nie wiem co mam z tym zrobic.. bylem teraz tydzien na urlopie i sytuacja nie zmienilas się od tamtej pory.. nie wiem jak mam się do niego dostac zeby cokolwiek sprawdzic.. pozdrawiam wszystkich ZAMEK JEST ELEKTRYCZNY

0
  • #16 01 Wrz 2005 23:35
    btomko
    Poziom 34  

Mam pytanie odnosnie B5 domykanie szyb działa mi z kluczyka jak dłuzej przytrzemam w zamku , a z pilota mi nie działa nawet jak trzymam dłuzej przycisk ,czy idzie zrobic zebym miał tez domykanie szyb z pilota

0
  • #17 02 Wrz 2005 09:10
    Remik71
    Poziom 24  

Zakładam, że piszesz o pilocie oryginalnym. To jest sprawa oprogramowania modułu komfort - nie ma możliwości, aby zmienić jakąś opcję, tak żeby domykanie szyb działało (VAG-iem). Jeśli nie chcesz zainstalować alarmu, który bez problemu domyka szyby, to zainstaluj sam moduł, który wydłuży impuls zamykania. Trzeba zrobić separację na diodach i podłączyć się w drzwiach kierowcy do wiązki zamka (kabel czerwono-niebieski i czerwono-zielony, sterowanie '-').
    Pozdr.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo