Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi drugiego monitora

04 Lip 2018 20:14 11520 20
  • Poziom 8  
    Witam,
    nie chcę zakładać nowego tematu a problem mam bardzo podobny:
    zakupiłem komputer stacjonarny Optimus e-sport extreme. Mam do niego podpięty monitor iiyama g-master poprzez HDMI i gdy podpinałem do panelu z tyłu komputera to komputer go nie widział. Dopiero gdy monitor podpiąłem do wejścia HDMI na karcie graficznej dopiero wtedy pojawił się obraz. I teraz pytanie, posiadam drugi monitor Samsung SA300 posiadający łącze analogowe. Gdy podpinałem je do komputera to komputer go nie wykrywa, dokupiłem przejściówkę d-sub -> dvi podpiąłem do karty graficznej i nadal komputer nie wykrywa monitora samsunga.
    Przeczytałem gdzieś że potrzebny jest adapter do kabla analogowego. Sprzedawca w sklepie gdy go o taki adapter zapytałem powiedział że muszę w ustawieniach monitora kombinować.
    Co mam robić?

pozdrawiam

Wydzieliłem jako nowy temat. Nie podpinaj się pod cudze wątki. RADU23
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 39  
    Na pewno napisać jaka to karta graficzna. Jezeli karta graficzna ma złącza cyfrowe a monitor jest analogowy to ma prawo nie chcieć działać.
  • Poziom 8  
    NIVIDIA GeForce GTX 1070 8GB RAM. W jaki sposób mogę taki monitor do komputera podpiąć?
  • Poziom 39  
    Czy ten monitor nie ma złącza DVI? Podaj dokładny model.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 8  
    nie ma Panie kolego. monitor Samsung SA300 ma 2 wejścia. 1. zasilające 2. VGA DSUB. konwerter zakupiony, napiszę jak podepne :)
  • Poziom 8  
    no i kupiłem: ADAPTER KONWERTER HDMI do VGA DSUB FULL HD kabel
    podłączam i nie działa. ponowne uruchomienie komputera nic nie daje. komputer nie wykrywa drugiego ekranu.
    nachodzą mnie dwa pytania.
    1. dlaczego nie działa?
    2. po co mi dodatkowe wejścia HDMI i VGA z tylu komputera skoro monitor ma być podpięty do karty graficznej ?

pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Dlatego nie działa że monitor jest analogowy a karta graficzna ma wyjścia cyfrowe, może działać kiedy monitor jest cyfrowy ale ma też wejścia analogowe.

Wejścia na płycie głównej pozwalają korzystać z układu graficznego wbudowanego w procesor kiedy nie posiada się dedykowanej karty graficznej. Można z takiego układu korzystać jeżeli komputera używa się głównie do multimediów typu filmy albo youtube i innych zastosowań nie wymagających dużej mocy obliczeniowej. Od biedy grać też się da, ale to raczej sztuka dla sztuki.
  • Poziom 8  
    czyli mówiąc krótko monitor moge wywalić do kosza?
  • Poziom 39  
    Jeżeli jest sprawny to czemu? Ja tylko uważam że w takim połączeniu działać nie będzie. Może z innym adapterem, ale to może z dużym znakiem zapytania.
  • Poziom 8  
    zakrawa to trochę o paranoję. przecież to nie jest żadna zaawansowana technologia. do tego komputer dysponuje większą ilością portów niż taki laptop a paradoksalnie na laptopie nie było problemów z tym. ja też nie zamierzam kupować w ciemno tysięcy przejściówek w nadziei że któraś "zatrybi". czym się kierować? jakimi parametrami ?
  • Poziom 20  
    po podłączeniu obu monitorów co widzisz w tej zakładce?

Przykład:
    Spoiler:
    Komputer nie widzi drugiego monitora

BTW U mnie w komp. stacjonarnym nie ma znaczenia czy wepnę się w gniazdo DVI karty grafiki czy VGA na płycie głównej. Zawsze mam obraz na monitorze czy telewizorze (kwestia czy to pulpit podstawowy czy rozszerzony jest potem do ustawienia w opcjach karty grafiki).

Czy monitor Samsung SA300 jest na pewno sprawny, testowałeś na innym kompie?
    Czy wyjście VGA na płycie głównej jest sprawne?
  • Poziom 8  
    u mnie nie wykrywa drugiego monitora. gdy podepne przez adapter do karty jest czarny a kontrolka zasilania się świeci. gdy podepne go do VGA to gaśnie mi pierwszy monitor.
    Monitor samsunga (VGA) działa, ponieważ nie ma problemu żeby go do laptopa podpiąć. czy wejście VGA w komputerze działa ? komputer ma 2-3 miesiące. jest nowy. Komputer nie widzi drugiego monitora
  • Poziom 20  
    Posprawdzaj

-Czy wszystkie sterowniki w menadżerze są poprawnie zainstalowane.
    -Czy jakaś opcja w Biosie czasem nie blokuje
    -Problem w błędzie systemu.

Masz mozliwość odpalic jakiś linuksowy system z pendrive? Żeby wyeliminować że to błąd windowsa.
  • Poziom 8  
    ad1. zależy o jakie sterowniki pytasz. komputer ma 3 miesiące i od 3 miesięcy nie działa podpięcie 2 monitora. a wtedy sterowniki były już aktualne
    ad2. nie mam pojęcia. nie znam się na biosie, nawet nie wiem jak tam szukać czegokolwiek
    ad3. nie wiem o jaki błąd pytasz. to jest win10 on co chwila ma o coś problem
    ad4. nie mam takiej możliwości
  • Poziom 43  
    WN422G napisał:
    po co mi dodatkowe wyjścia HDMI i VGA z tylu komputera skoro monitor ma być podpięty do karty graficznej ?

Ponieważ na płycie masz zintegrowaną grafikę.
    WN422G napisał:
    gdy podepne go do VGA to gaśnie mi pierwszy monitor.

Prawdopodobnie w BIOSie trzeba ustawić pracę równoległą grafiki zintegrowanej i na karcie, o ile ma taką opcję.
    WN422G napisał:
    ad2. nie mam pojęcia, nie znam się na biosie, nawet nie wiem jak tam szukać czegokolwiek

Wystarczy przeczytać manual do płyty.
    WN422G napisał:
    ad4. nie mam takiej możliwości

Z powodu?

Zatem podsumowując, Ad5:
    Idź do serwisu, skoro nie potrafisz wykonać podstawowej diagnostyki. Nikt za ciebie tego zdalnie nie zrobi.
  • Poziom 8  
    od kiedy to podłączenie zwykłego analogowego monitora do komputera nastręcza problemów gdzie trzeba interweniować w BIOS'sie ;/
    chyba że specjalnie sie tak projektuje komputery żeby wyprzeć z rynku stare (działające) monitory i zastąpić je cyfrowymi ;/

Wiem że mam zintegrowaną kartę. wniosek jest taki że domyślnie mam ustawioną prace tylko dodatkowej karty a zintegrowaną w ogóle nie jest wykorzystywana. kiedyś w BIOS'sie ustawiałem żeby karty były uruchamiane zgodnie z zapotrzebowaniem ale to na laptopie.
  • Poziom 43  
    WN422G napisał:
    chyba że specjalnie sie tak projektuje komputery żeby wyprzeć z rynku stare

Zadaj te pytania producentom :lol:

WN422G napisał:
    od kiedy to podłączenie zwykłego analogowego monitora do komputera nastręcza problemów

Jak widać ty masz z tym problemy i dlatego temat wylądował w dziale dla początkujących.
    Niezorientowanym w podstawowej konfiguracji komputerów oraz ustawień BIOSu jak również nie potrafiącym posłużyć się manualem do własnego sprzętu, zalecam wizytę w serwisie. Dotyczy to również tych, którzy nie potrafią korzystać z udzielanych porad.
  • Poziom 8  
    problemy to ja mam ze wzrokiem. ponieważ pudło PC stoi w średnio dostępnym miejscu niedokładnie przyjrzałem się tyłowi. no i dziś olśnienie. wejście HDMI jest na karcie jedno i jest zajęte przez monitor. drugiego HDMI jest chyba na karcie zintegrowanej. za to na karcie zostało ze 3 wejścia Display Port. a więc zakupiłem złą przejściówkę. kurtyna.
  • Poziom 8  
    WITAM PONOWNIE
    zakupiłem przejściówkę DisplayPort->VGA, podpinam i działa :D
    ale..
    po pierwsze na drugim ekranie (Samsung) obraz jest niewyraźny i zamazany, ale jak otwieram menu to kolory i ostrość są w porządku.
    Mało tego, w opcjach ekranu co prawda identyfikuje mi 1 i 2 monitor ale nie wykrywa żadnego. dlaczego nie jest to takie proste jak w porządnym win7 ;/
    p.s. dwa razy mi korki wystrzeliły.
    p.s.2 w ustawieniach karty widoczne są oba monitory ale nie ma możliwości ustawienia by monitora samsunga był drugim ekranem.
  • Poziom 43  
    WN422G napisał:
    dwa razy mi korki wystrzeliły

Korki, to są w butelkach. W urządzeniach i instalacjach są bezpieczniki. A o przyczynę zapytaj swój zasilacz.