Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] GTX 1060 nie wykrywa monitora - Nie wykrywa monitora

Husaria2 26 Maj 2018 21:52 471 8
  • #1 26 Maj 2018 21:52
    Husaria2
    Poziom 9  

Witam, niedawno zakupiłem nową karte graficzną do mojego staruszka tj. geforce 1060 6gb od dawna jestem przyzwyczajony do dwóch monitorów i tutaj pojawia się problem. Główny działa bez zarzutów drugi jednak nie do końca, wyczytałem na jakimś forum, że muszę mieć konwerter sygnału bo karta jest już tylko pod cyfrowy a stary monitor ma analogowy. Nadgorliwie dokonałem więc zakupu z alledrogo dwóch rzeczy http://alle....
    GTX 1060 nie wykrywa monitora - Nie wykrywa monitora
    KABEL DISPLAY PORT - HDMI ORYGINALNY DISPLAYPORT
    i http://alle..
    KONWERTER ADAPTER SYGNAŁU VGA do HDMI AUDIO FULLHD

Moderowany przez RADU23:

Linki do Allegro usunąłem. Zastąpiłem je zdjęciami oraz dokładnymi nazwami produktów.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

W karcie mam tylko 1 wejście HDMI reszta DP, główny monitor (SAMSUNG S22C300 już jest na HDMI więc drugi(SAMSUNG SYNCMASTER 2033) z konwertera przez adapter podłączyłem na DP jak się można domyślić nie działa. Podłączyłem więc główny monitor przez ten adapter z HDMI>DP a drugi przez konwerter do HDMI i tu szok - żaden nie działa. Jestem totalnie zielony jeżeli jest tu ktoś na tyle mądry aby wyjaśnić mi to zjawisko będę dozgonnie wdzięczny. Pozdrawiam

0 8
  • #2 26 Maj 2018 22:33
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jeszcze raz opisz to poprawnie. W karcie masz wyjścia nie wejścia!
    Poza tym kupiłeś konwerter sygnału z VGA na HDMI czyli z analogowego na cyfrowy.

1
  • #3 26 Maj 2018 23:37
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Potrzebujesz konwertera z DisplayPort do VGA (DSUB). Takiego za ~20 złotych.

Drugi monitor podłącz kablem HDMI-HDMI bez konwerterów.

1
  • #4 27 Maj 2018 00:13
    Husaria2
    Poziom 9  

sylweksylwina napisał:
    Jeszcze raz opisz to poprawnie. W karcie masz wyjścia nie wejścia!
    Poza tym kupiłeś konwerter sygnału z VGA na HDMI czyli z analogowego na cyfrowy.

OK. Kupiłem konwerter z sygnału analogowego na cyfrowy ponieważ drugi monitor - Samsung SyncMaster 2033(staruszek) posiada tylko złącze VGA. Podłączyłem go do konwertera
    Spoiler:
    a sam konwerter połączyłem z wyjściem w karcie graficznej tym adapterem
    Spoiler:

Monitor oczywiście nie został wykryty, więc postanowiłem sprawdzić bez tego adaptera do DP - podłączyłem konwerter z komputerem kablem HDMI i ku mojemu zdziwieniu też nie działał a z założenia powinien.

dt1 napisał:
    Potrzebujesz konwertera z DisplayPort do VGA (DSUB). Takiego za ~20 złotych.

Drugi monitor podłącz kablem HDMI-HDMI bez konwerterów.

Kiedy podłączyłem konwerter złączem HDMI to monitor też nie działał, mogę kupić kolejny konwerter ale żeby się zaraz nie okazało że wydam więcej na zmienianie sygnału jak na nowy monitor. Sam też sobie zrobiłem pod górkę - mogłem od razu kupić to o czym mówisz, ale że jestem w gorącej wodzie kąpany to nie zainteresowałem się na tyle tematem żeby sprawdzić czy są jakieś inne niż VGA>HDMI tylko z marszu zamówiłem tamten razem z adapterem w nadziei, że będzie hulać bo na mój chłopski rozum wydawało mi się, że powinno.

0
  • #5 27 Maj 2018 00:17
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Husaria2 napisał:
    OK. Kupiłem konwerter z sygnału analogowego na cyfrowy ponieważ drugi monitor - Samsung SyncMaster 2033(staruszek) posiada tylko złącze VGA. Podłączyłem go do konwertera

Ale Ty nie chcesz konwertować sygnału analogowego na cyfrowy, tylko odwrotnie. Kupiłeś VGA2HDMI, czyli ze złącza VGA karty graficznej możesz zasilać monitor HDMI. Ten konwerter nie ma prawa działać, więc powinieneś po prostu zakupić właściwy, a nie jakiś tam. W podwójną konwersję - najpierw z DP na HDMI, potem z HDMI na VGA też nie ma się co bawić - jeden konwerter z DP na VGA powinien załatwić temat.

1
  • #6 27 Maj 2018 00:18
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Husaria2 napisał:

OK. Kupiłem konwerter z sygnału analogowego na cyfrowy ponieważ drugi monitor - Samsung SyncMaster 2033(staruszek) posiada tylko złącze VGA.

Otóż to, powinieneś kupić konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy.

1
  • #7 27 Maj 2018 00:26
    Husaria2
    Poziom 9  

No proszę a więc to w tą stronę działa, byłem przekonany że odwrotnie. No nic za głupotę się płaci. Sprawię sobie to o czym mówicie i powiadomię o rezultatach. Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

0
  • #9 06 Cze 2018 16:48
    Husaria2
    Poziom 9  

Trochę to trwało, ale dzisiaj dotarł do mnie ten konwerter o którym wspomniał dt1. Wszystko działa jak należy, jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.

0