Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoff

18 Lip 2018 08:54 1275 25
  • Poziom 12  
    Cześć, chciałem prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu zakłóceń w domofonie spowodowanym wyłącznikiem WiFi sonoff.
    W budynku jest zamontowany domofon analogowy, do którego dołożyłem urządzenie sonoff do sterowania domofonem aplikacją eWelink (otwieranie). Urządzenie jest zasilane 230V na wejściu, a na wyjściu jest zwarte/rozwarte w zależności od trybu pracy. Wpięte jest do unifonu do przycisku otwierania elektrozaczepu. Wszystko działa poprawnie, ale urządzenie wprowadza zakłócenia(brzęczenie/szum) podczas rozmowy pomiędzy unifonem, a kasetą na zewnątrz. Macie jakiś pomysł, żeby zlikwidować te zakłócenia? Jeżeli macie dodatkowe pytania napiszcie. Urządzenie sonoff jak na zdjęciu.Zakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoff
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 27  
    pmitus napisał:
    a na wyjściu jest zwarte/rozwarte

Co??!!
    Na wyjściu jest faza i neutralny, wyłącz to szybko póki jeszcze żyjesz!!
  • Poziom 12  
    Spokojnie, na wyjściu nie ma napięcia. Mierzyłem miernikiem 0V. Przy przełączeniu w aplikacji zwiera i rozwiera.
  • Poziom 27  
    Nie ma w ofercie sonoff takiego, który miałby izolowany styk przekaźnika ( chyba, że przerobisz płytkę).
    Ten na zdjęciu na pewno wystawia napięcie zasilana.
    Opisz jak to wszystko podłączyłeś?
  • Poziom 12  
    Dokładnie tak jak piszesz, płytkę przerobiłem, pomierzyłem miernikiem, napięcie na wyjściu 0V. Wejście podłączone pod 230V, wyjście podłączone do unifonu do przycisku załączającego elektrozaczep. Sonoff umieszczony w odległości 4m od unifonu. Musiałem to zrobić do unifonu, bo do kasety przy bramie zaglądają serwisanci i zaraz by wyłapali przeróbkę.
  • Poziom 27  
    Wyłącz zasilanie modułu i sprawdź czy przyczyną zakłóceń jest pracujący sonoff, czy długie przewody.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 12  
    Zasilanie. Robiłem taką operację.
  • Poziom 27  
    Tylko odłącz przewody od przekaźnika i włącz zasilanie?
  • Poziom 12  
    Ok, wieczorem zrobię taką operację.
  • Poziom 12  
    Brak zakłóceń po odłączeniu przewodów od unifonu.
  • Poziom 27  
    Miałeś odłączyć przewody tylko od przekaźnika, chciałem sprawdzić czy nie działają jak antena. Mam takie przeczucie, że niedokładnie wyizolowałeś styki przekaźnika od sieci. 0 voltów na wyjściu o niczym nie świadczy. Sprawdź na omomierzem czy nie masz połączenia styków wejścia z wyjściem (każdy do każdego). Ostatecznie możesz spróbować połączyć to przewodem ekranowanym.
  • Poziom 12  
    Tak, odłączyłem przewody od przekaźnika, które podłączone były do unifonu. Wczoraj wszystko rozłączyłem, przewody, sonoff, odlutowałem od unifonu i co? Zakłócenia nadal są, uszkodzony unifon,kaseta tak trzeszczy, że rozmawiać nie można. Czekam na serwisanta, po naprawie wszystko podłącze ponownie. Dokładnie tak jak napisałeś muszę sprawdzić sonff.
  • Poziom 27  
    Sprawdź to o czym pisałem wyżej bo ponownie upalisz domofon.
  • Poziom 12  
    Zakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoffZakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoffZakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoff

Z domofonem wszystko ok, brak zakłóceń. Podłączam sonoffa pojawiają się zakłócenia mniejsze niż były, ale nadal są, nie da się "czysto" rozmawiać. W załączeniu zdjęcia jak przerobionego mam sonoffa. Zrobiłem pomiary tak jak napisałeś, są na II zdjęciu. Co jeszcze mogę zrobić, narazie wszystko rozłączone, tylko przewód podlutowany pod unifon został.
    Jeżeli mam zrobić jakieś zdjęcia czy coś jeszcze pomierzyć proszę Cię o informację.
  • Poziom 27  
    Masz połączenie pomiędzy wej/wyj. Przy odrobinie szczęścia posłałeś do domofonu neutralny a nie fazę.
    Wylutuj przekaźnik - do płytki podłącz na przewodach tylko cewkę a kabelek bezpośrednio do styków przekaźnika. Biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe dokonania każda inna porada może być dla mnie, Ciebie i użytkowników niebezpieczna. Zapomnij o przecinaniu bo nie zachowasz odpowiednich odległości. Jak myślisz w jaki celu producent wyfrezował szczeliny w płytce.
    Sam przerabiałem ten moduł w taki sposób i nie jest to proste, więc byłem prawie pewien co zmalowałeś.
    MOŻE SIĘ ZDARZYĆ ŻE WYŚLESZ FAZĘ DO KASETY PRZY BRAMIE I KOGOŚ Z SĄSIADÓW UBIJESZ!!!

Zmień moduł na zasilany napięciem bezpiecznym
  • Poziom 12  
    Dzięki wielkie, jak przerobie poinformuje o efektach :)
    A możesz podesłać link do takiego najlepszego modułu do domofonu?
  • Poziom 27  
    Dowiem się z "Wiadomość" ;)
    Nie bagatelizuj tego co napisałem
  • Poziom 12  
    Dlatego chciałbym kupić właściwy "bezpieczny" moduł.
  • Poziom 27  
    Możesz użyć tego - nawet bez przeróbek, tylko zasil go z zasilacza 5V podłączone bezpośrednio do nóżek kondensatora C9 (elektrolit obok transformatorka).
  • Poziom 12  
    Zrobiłem tak jak napisałeś. Zasiliłem z zasilacza 4,8V bezpośrednio wlutowując się w nóżki kondensatora C9. Do minusa kondensatora (pasek szary) dałem kabelek bez białego paska, z paskiem do plusa. Sonoff się zasilił, ale nie może połączyć się z WiFi. Pomyślałem padło WiFi, ale odlutowałem ten zasilacza, zasiliłem tradycyjnie z 230V, WiFi działa, synchronizuje się. Czy znowu coś zrobiłem źle? Chcę ten temat zakończyć,ale cały czas coś wychodzi :) Za mały zasilacz? Mam jeszcze 7,2V .
    Zakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoffZakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoff
  • Poziom 27  
    Nie może być więcej niż 5,2 V. Twój zasilacz daje mały prąd - sam ESP szczytowo bierze ok 320mA + prąd przekaźnika. 1A powinien wystarczyć.
  • Poziom 12  
    Ok, udało się zorganizować zasilacz dokładnie 5V i 1A, sonoff się odpalił, WiFi też, więc podłączyłem do domofonu. Wszystko działa, zakłócenia są minimalne, da się prowadzić rozmowę, jest teraz tylko takie delikatne bzyczenie. Myślę, że pewnie się nie uda tego wyeliminować i niech tak zostanie. Może jakaś firma zajmująca się inteligentnymi budynkami wypuści na rynek coś do obsługi analogowych domofonów. Bardzo dziękuję za pomoc.
  • Poziom 27  
    Przewód działa jak antena.
    Separacja galwaniczna przez transoptor załatwiłaby sprawę, ale to zależ od konstrukcji "słuchawki".
  • Poziom 12  
    Rozumiem, że transoptor trzeba by wpiąć gdzieś w unifonie na płytce?
    Mam taki model jak na zdjęciu, no chyba, że potrzebujesz wnętrze słuchawki.
    Zakłócenia w domofonie sterowanie WiFi sonoff
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Transoptor lub przekaźnik do przycisku otwierania. Musisz dalej kombinować sam
  • Poziom 12  
    Zasilenie sonoff 12V.