Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po umyciu ekranu w Samsung UE58H5203 coś sie stało z wyświetlanym obrazem

19 Lip 2018 10:48 450 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    umyłem matryce w ledowym UE58H5203, użyłem środka do mycia okien i po kilku minutach coś się stało z z obrazem. 1/3 ekranu (w pionie) smuży i zostaje na niej obraz przez kilka sekund, 1/3 działa za ciemno a 1/3 działa ok . Sam nie wiem co zrobiłem żle, czy naciskałem za mocno podczas czyszczenia, czy środek był zbyt mocny czy może spłyną nadmiar i podszedł pod obudowę ale na to ostatnie zawsze zwracałem dużą uwagę.

Mam tylko pytanie czy to już oznacza kaplice czy mogę próbować rozkręcać i coś czyścic lub osuszać, jeśli tak to w dwóch słowach co a ja już resztę sobie znajdę.
    Dodam jeszcze że od kilku dni z powodu ulewnych deszczy w powietrzu jest dość dyza wilgotność.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Opisałeś typowe uszkodzenia kiepskiego połączenia flexa matrycy z T-con powstałe przez wilgoć lub nacisk od przodu, trzeba dostać się tam. Po włączeniu TV delikatnie dociskać flexa obserwując obraz na ekranie jeżeli znalazłbyś miejsce poprawiające obraz to jeżeli nie chcesz kleić na gorąco stosując silikonowy pasek to umieść w tym miejscu odpowiedniej grubości i twardości gąbkę dociskającą flex do metalizowanych wyprowadzeń matrycy
  • Poziom 43  
    Samo umycie świadczy o posiadanej wiedzy w temacie a ty mu sugerujesz rozbieranie TV? Oddać gdzie trzeba , czyli serwisu, i wtedy jest nadzieja.
  • Poziom 29  
    Tak, do serwisu najprościej i najbezpieczniej, lecz taka porada nic nie wnosi, w serwisie najczęściej werdykt będzie jeden - matryca do wymiany- może inni bardziej zaawansowani goszczący na tym forum skorzystają , Ja odpisując na problemy najczęściej wyjaśniam istotę uszkodzenia, a kto tego by się podjął to niech decyduje autor (naprawa średniotrudna)
  • Poziom 9  
    Rozkręciłem, wymontowałem oba flexy łączące T-CON z tymi szerokimi listwami które później łączą się z matrycą. Przeczyściłem styki. Podłączyłem do prądu na testa ale bez zmiany. Sprawdzałem na włączonym wszystkie połączenia łącznie z tymi z listwy do samej matrycy i obraz ani drgną. Ani lepiej ani gorzej. Przy dosyć silnym dociskaniu wszystkich tasiem miałem nadzieje ze coś się stanie, choć by całkiem zgaśnie to będę mieć przynajmniej jakiś punkt zaczepienia, niestety żadnych zmian co karze mi myśleć ze styki na taśmach są ok. Paseczek silikonowy w około szkła też dobrze przylega i telewizor nie generuje żadnych cienkich linii na ekranie.
    Dołączam zdjęcie. 1/3 po prawej jest ok potem 1/3 za ciemno a ostatnia 1/3 jest za ciemna i smuży obraz na około 5 sek.
    Po umyciu ekranu w Samsung UE58H5203 coś sie stało z wyświetlanym obrazem

Chciałem zapytać czy powodem mogło być zwarcie spowodowane wilgocią które uszkodziło samego T-CONa. Na internecie można go kupić sprawnego za 70 zł a wymiana jest banalna. Jeśli tylko takie koszty bym musiał ponieść to był bym bardzo zadowolony.
    Nie wydaje mi się żeby była to płyta główna bo wszytko oprócz obrazu chodzi poprawnie. Kondensatory przy zasilaniu są w bardzo dobrym stanie.
  • Poziom 29  
    Nie chodziło mi o styki na złączach flexów z gniazdami na T-Con, tu codzi o BEZPOŚREDNIE wyjście metalizowanych styków ze szkła matrycy do których klejony jest fex.
    Co do paska silikonu ≠1,5-2mm to jest narzędzie które pośrednczy pomiędzy flexem a grotem lutownicy nagrzewającej te miejsca do ok 300° i dociskając je przez chwilę do ponownego prawidłowego przyklejeniu flexa do metalizacji wyprowadzeń matrycy. Trochę trudno zaakceptować dalszego zalegania tam wilgoci ale nie masz nic do stracenia ostrożnie spróbuj tam osuszyć, odstaw na 24h no i ponownie nękaj te miejsca. Osobiście w ten sposób naprawiłem kilka połaczeń w matrycach. Oczywiście nie neguję uszkodzenia T-Con
  • Poziom 9  
    To chyba faktycznie przerasta moje manualne zdolności. Odklejenie 58 cali przy tak cienkim szkle żeby zajrzeć do środka będzie graniczyć z cudem szczególnie dla jednej osoby. Myślałem ze dość mocne rozruszanie tych flexów które idą od szerokich paneli na szkło pozwoli mi zobaczyć który robi problem jednak tak jak juz pisałem nie stało sie nic.