Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka czy pralko-suszarka w szafie?

30 Lip 2018 17:20 2400 15
  • Poziom 4  
    Witam,

Nieldugo odbieram nowe mieszkanie wiec planuje sprzęty do niego. W początkowej fazie wymyśliłem żeby pralkę umieścić w szafie w przedpokoju, żeby nie zagracac łazienki która ma tylko 4,5m. Jednak mama poleciła dokupić jeszcze suszarkę. I tu pojawia się kilka opcji. Albo pralka zostanie w szafie i zagrace jednak łazienkę suszarka (tu bym wybrał najmniejsza jaka jest czyli candy o gł. 45cm) albo mógłbym do szafy wstawić pralko-suszarkę. Niestety o tych drugich czytam mieszane opinie. Wiadomo że pojemność suszenia jest mniejsza więc trzeba rozbijac pranie na dwa, ale do normalnej suszarki też lepiej ładować mniej żeby nie było pogniecione.

I tutaj pojawiają się pytania czy takie pralko-suszarki w ogóle maja sens? I czy w ogóle nadają się do zamknięcia ich w szafie. Pierwsza rzecz o którą się martwię to czy nie nagrzeje za mocno szafy, w której będą też ubrania itd. A druga to kwestia hałasu podczas suszenia, chociaż i tak chce zamontować w szafie maty wygluszajace.

Przypadło mi do gustu kilka pralko - suszarek m. In. LG czy też Samsung.

Dodaje też zdjęcie projektu szafy. Proszę o opinie
  • Poziom 17  
    LG są bardzo dobre. Ja mam ariston innex, Bosch jest dobry. Pamiętaj, że pralko suszarka kondensacyjna jest od wywiewowej i bardziej niszczy ubrania ale wywiewowi musi mieć odprowadzenie gorącego powietrza najlepiej na zewnątrz.
    Powiem tak, że zimą na pewno pralko suszarka. Ja teraz suszę na zewnątrz. Kup więc pralko-suszarkę. Do mieszkania to jedyna rozsądna opcja. Kondensacyjna żeby nie mieć problemu z wyprowadzenie gorącego powietrza.
  • Poziom 4  
    Z pralko-suszarek podoba mi się ta https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/samsung-wd90j6a10ax.bhtml ma dość duży wkład i niskie zużycie wody.
    Lub ta LG https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/lg-f4j7fh1w.bhtml ale tu dwukrotnie zwiększone zużycie wody.
    Czyli nie będzie problemu z ciepłem ani hałasem w zamkniętej szafie?

Jakbym miał brać oddzielna suszarkę to jedynie ta opcja
    https://www.euro.com.pl/suszarki/candy-cs4-h7a1de-s.bhtml
    Myslisz że nagrzala by łazienkę tak bardzo?
  • Poziom 17  
    Kondensacyjną suszarkę masz w pralko suszarce chyba że zależy ci na jednoczesnym praniu i suszenie a jak nie to bierz jedno urządzenie.
  • Poziom 26  
    W przedpokoju masz relatywnie słabą wymianę powietrza. A co będzie w zamkniętej szafie? To są sprzęty przeznaczone do pomieszczeń mokrych (pralnia, łazienka). Po praniu pralka musi być otwarta w celu pozbycia się wilgoci. Suszarka tak samo. Czy pralko-suszarka podczas suszenia ma zamknięty obieg wilgoci? Bo jeśli nie, to po ścianach będzie spływać woda z oddanej wilgoci. To są z biegiem lat również jakieś zapachy. To jest też hałas podczas pracy, słyszałeś kiedykolwiek pracę suszarki? Z tej szafy po kilku latach zostaną zgliszcza. Widziałeś gdzieś takie rozwiązanie? Pomysł nonsens, ale to Twoje mieszkanie.
  • Poziom 17  
    Nowoczesne sprzęty sa ciche i prawie pozbawione drgań. Jeśli kondensacyjna to nie ma żadnej wilgoci tylko po otwarciu drzwi normalne odparowywanie wody. Faktem jest że lepiej jakby stała w pomieszczeniu z oknem.
  • Poziom 26  
    griseg napisał:
    Nowoczesne sprzęty sa ciche i prawie pozbawione drgań. Jeśli kondensacyjna to nie ma żadnej wilgoci tylko po otwarciu drzwi normalne odparowywanie wody. Faktem jest że lepiej jakby stała w pomieszczeniu z oknem.

Okno to się przydaje, żeby przez nie popatrzeć. Tu jest konieczna wentylacja. Masz suszarkę? Wiesz jak działa suszarka kondensacyjna? Próbowałeś niemal w tym samym pomieszczeniu uśpić dziecko lub oglądać telewizję?
  • Poziom 4  
    Kolego boruta. To jakim cudem w takim razie ludzie mają pralki w szafie, czy też w uk widzę bardzo popularne zabudowynie pralek czy pralko suszarek pod blatem w kuchni. Do tego są przecież pralki i pralko-suszarki do pełnej zabudowy. Od nich też gnija meble?
  • Poziom 26  
    Kubackjeee napisał:
    Kolego boruta. To jakim cudem w takim razie ludzie mają pralki w szafie, czy też w uk widzę bardzo popularne zabudowynie pralek czy pralko suszarek pod blatem w kuchni. Do tego są przecież pralki i pralko-suszarki do pełnej zabudowy. Od nich też gnija meble?

Oczywiście w zabudowie kuchennej może być. To jednak nie to samo, co szafa i chyba nie masz w planie pralki do zabudowy? A widziałeś suszarkę do zabudowy? W kuchni obowiązkowo masz szyb wentylacyjny do wentylacji grawitacyjnej, a także zwykle wentylację mechaniczną za pomocą okapu. Nie jestem pewien, czy pralka w kuchni to obecnie popularne rozwiązanie (chyba że blokowiska i kondominia), bo modeli do zabudowy jest jak na lekarstwo. Suszarka, jeżeli nie będzie z pompą ciepła, może generować dużo wilgoci, coraz więcej w miarę postępującego wyeksploatowania i produkuje dużo ciepła na zewnątrz.
  • Poziom 4  
    Borutka napisał:
    Kubackjeee napisał:

Oczywiście w zabudowie kuchennej może być. To jednak nie to samo, co szafa i chyba nie masz w planie pralki do zabudowy? A widziałeś suszarkę do zabudowy? W kuchni obowiązkowo masz szyb wentylacyjny do wentylacji grawitacyjnej, a także zwykle wentylację mechaniczną za pomocą okapu. Nie jestem pewien, czy pralka w kuchni to obecnie popularne rozwiązanie (chyba że blokowiska i kondominia), bo modeli do zabudowy jest jak na lekarstwo. Suszarka, jeżeli nie będzie z pompą ciepła, może generować dużo wilgoci, coraz więcej w miarę postępujacego wyeksploatowania.

Dlatego myślę jedynie o wsadzeniu do szafy pralki lub pralko - suszarki. Na pewno nie samej suszarki. U góry szafy będa też otwory wentylacji, ponieważ będę te szafę stawiał w miejscu gdzie miała być oddzielna toaleta. Więc jeśli trzeba mógłbym to jakoś wykorzystać. Mimo że nad pralka będą półki to jednak jakiś tam obieg powietrza będzie i w razie czego pewnie możnaby nawet rurę z dołu szafy do góry pociągnąć o ile to konieczne.

Samej pralki w ogóle nie mam obaw tam wsadzić. Jedynie pytam o pralko-suszarke.

Tak naprawdę chciałbym też poznać odpowiedź na pytanie czy pralko-suszarka dorównuje oddzielnej pralce i suszarce. Bo opinie są bardzo mieszane, ale wiele z nich jest o starych urządzeniach. Więc chętnie poznam opinie użytkowników pralko-suszarek.
  • Poziom 23  
    Kubackjeee napisał:
    Tak naprawdę chciałbym też poznać odpowiedź na pytanie czy pralko-suszarka dorównuje oddzielnej pralce i suszarce.

Moim zdaniem nie. Choćby sama pojemność się różni np. prania możemy wrzucić 9kg, ale wysuszyć można już tylko 5-6kg na raz. Oczywiście w przypadku, gdy nie ma miejsca na osobną suszarkę i pralkę, to rozwiązanie 2w1 też się sprawdzi.
  • Poziom 17  
    Borutka napisał:
    griseg napisał:

Okno to się przydaje, żeby przez nie popatrzeć. Tu jest konieczna wentylacja. Masz suszarkę? Wiesz jak działa suszarka kondensacyjna? Próbowałeś niemal w tym samym pomieszczeniu uśpić dziecko lub oglądać telewizję?

Pisałem wcześniej mam pralko suszarkę indesit innex xwde861480. Wiem jak działa suszarka kondensacyjna. Nie ma na zewnątrz żadnego ciepła pomijając to z szyby drzwi, pary, wilgoci,

Dodano po 1 [minuty]:

Kubackjeee napisał:

Masz rację. Nic nie gnije. Jak suszarka wywiewowa rura musi być wyprowadzona na zewnątrz bo faktycznie zastosowanie zewnętrznego skraplacza to masakra.

Dodano po 2 [minuty]:

Borutka napisał:
    Suszarka, jeżeli nie będzie z pompą ciepła, może generować dużo wilgoci, coraz więcej w miarę postępującego wyeksploatowania i produkuje dużo ciepła na zewnątrz.

Po to jest suszarka kondensacyjna żeby wszystko zostawało w zbiorniku a pompa wypompowuje wszystko w kanał. Tak ma pralkosuszarka indesit. Nie wilgoci, Nie.

Dodano po 2 [minuty]:

Kup pralko suszarkę i będziesz zadowolony. Wywiewowa jest lepsza ale ale rura musi być na zewnątrz. Zresztą w drugiej szafie możesz założyć pompę ciepła jak proponuje kolega. Ja mam mieszkanie w bloku i pralkosuszarkę w kuchni i jest ok żadna wentylacja a jedynie okno.
  • Poziom 4  
    griseg napisał:

Kup pralko suszarkę i będziesz zadowolony. Wywiewowa jest lepsza ale ale rura musi być na zewnątrz. Zresztą w drugiej szafie możesz założyć pompę ciepła jak proponuje kolega. Ja mam mieszkanie w bloku i pralkosuszarkę w kuchni i jest ok żadna wentylacja a jedynie okno.

Jedyna opcja to pralka w szafie i wtedy ewentualnie suszarka w łazience https://www.euro.com.pl/suszarki/candy-cs4-h7a1de-s.bhtml
    Najmniejsza jaka jest.

Druga opcja to pralko suszarka w szafie. Jeżeli susza tak samo dobrze jak oddzielne suszarki i nie niszcza ubrań to chyba wybiorę opcje 2 w 1. Myślę że pojemność suszenia 6kg starczy po prostu będę robił mniejsze prania.
    Jedynie czego się obawiam to czytam dużo komentarzy że ciuchy śmierdza guma po takiej 2w1.

Rozwazam Samsung albo lg z bebnem invert.
  • Poziom 17  
    Ciuchy niczym nie śmierdzą. Różnica jest w suszarce - pralkosuszarce kondensacyjnej lub wywiewowej. Ta pierwsza nagrzewa ciuchy w bębnie i odparowana wodę wypompowuje jeszcze wirując. Ta druga przedmuchuje gorącym powietrzem które następnie jako para z wilgocią jest wydmuchiwane na zewnątrz.
  • Poziom 4  
    griseg napisał:
    Ciuchy niczym nie śmierdzą. Różnica jest w suszarce - pralkosuszarce kondensacyjnej lub wywiewowej. Ta pierwsza nagrzewa ciuchy w bębnie i odparowana wodę wypompowuje jeszcze wirując. Ta druga przedmuchuje gorącym powietrzem które następnie jako para z wilgocią jest wydmuchiwane na zewnątrz.

A jak sprawa wygląda z klaczkami od ciuchów po suszeniu? W oddzielnych suszarkach jest filtr, a jak to wygląda w twojej?