Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje schematu wzmacniacza 2x30W lub mocniejszego.

12 Aug 2018 15:07 663 8
 • Level 3  
  Witam
  To mój pierwszy post na forum.Zabieram się za zrobienie wzmacniacza.Za sobą mam już wykonane dwa lecz były one proste(na TDA2030,TDA7297 )więc chciałbym zbudować coś bardziej zaawansowanego.Poszukuję schematu wzmacniacza przynajmniej 30W przy 8Ω a najlepiej 60W przy 4Ω .Na forum znalazłem schemat AV-MINI jeżeli ktoś go zrobił proszę o podzielenie się opinią na jego temat oraz czy warto go złożyć bądź podesłanie propozycji sprawdzonego schematu innego wzmacniacza.
 • Level 3  
  Co do zasilania czytałem,że powinien być transformator ale jeśli zasilę to z przerobionego zasilacza komputerowego to dźwięk straci jakoś na jakości,dojdą jakieś szumy czy coś?
 • Helpful post
  Tube devices specialist
  Wzmacniacz 2х30W/8Om wymaga zasilania napięciem symetrycznym 2x32-35V .Zasilacz ATX bez kardynalnej modernizacji nie zabezpieczy potrzebnego napięcia . Wykorzystaj tradycyjny zasilacz z transformatorem 80 - 100W, który zabezpiecza napięcie wtórnego uzwojenia 2 х 25-26V 2A .
 • Level 3  
  Wzmacniacz już mam wybrany.Teraz jeszcze poszukam schematu na regulacje barwy dźwięku(equalizer) i spróbuje to umieścić na jednej płytce.Jakby ktoś miał jakiś sensowny i najlepiej sprawdzony schemat na korektor barwy to prosiłbym o podesłanie.Problem różnicy napięć miedzy equalizerem a wzmacniaczem rozwiąże w taki sposób że albo znajdę trafo z wieloma od czepami albo wmontuje dwa transformatory.
 • Helpful post
  Level 40  
  Regulację barwy, można zrobić na:
  na układach scalonych specjalizowanych np. LM1036, TDA1524
  Link

  na wzmacniaczach operacyjnych
  Link

  na tranzystorach
  Link
 • Level 3  
  Myślałem nad equalizerem z Diory WS 354A lub coś tego typu.Equalizer na LM1036 posiadam dlatego szukam czegoś bardziej skomplikowanego.
 • Helpful post
  Level 40  
  Korektor1:
  Link

  Korektor2:
  PE 6/1993, schemat sprawdzony, PCB poprawne, korektor działał
  Poszukuje schematu wzmacniacza 2x30W lub mocniejszego.

  Korektor3:
  Audio-Video 1/1987; schemat sprawdzony, (błąd:, transformator symetryczny - brak masy), na PCB, chyba były też jakieś błędy; korektor działał
  Poszukuje schematu wzmacniacza 2x30W lub mocniejszego.