Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Panda Stały plus -kamerka - Pod jaki bezpiecznik można podpiąć bypass aby m

13 Sie 2018 11:55 1155 10
  • Poziom 4  
    Witam,
    Posiadam fiata Pande z 2012 roku. 1.2
    Potrzebuję podpiąć pod stałe zasilanie wideo-rejestrator samochodowy, który posiada tryb parkingowy i chciałbym z niego korzystać
    Posiada ktoś może rozmieszczenie bezpieczników ( w tym ze stałym plusem) pod które mógłbym się podłączyć?
    Zakupiłem przetwornicę z 12V na 5V z podłączeniem do kamerki, bypass do którego dodałem 10A bezpiecznik.
    Chciałbym, żeby gniazdo zapalniczki było wolne, a dodatkowy obwód mieć bezpośrednio podłączony do Kamerki.
    Czytałem, że można podpiąć się do głównego czerwonego przewodu od akumulatora znajdującego się pod kierownicą jednak nie chciałbym aż tak kombinować zdzierając izolację i podłączając się pod niego.

z góry dziękuję za podpowiedź ;)
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 43  
    Lampka lub po słupku do skrzynki po lewej stronie,bezpiecznik sprawdzisz sobie próbówką.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jeszcze jedno pytanie. Znalazłem stałe napięcie 12V na bezpieczniku F39 10A do którego podłączone jest:
    - gniazdo diagnostyczne EOBD
    - RADIO
    - klimatyzacja automatyczna
    - ciśnienie w oponach (którego nie ma)
    Mogę pod ten bezpiecznik 10 A podpiąć bypass z dodatkowym 10A bezpiecznikiem? dalej przejście z 12V na 5V (zabezpieczony 3A bezpiecznikiem) i następnie do kamerki mini USB ??
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    kubon04 napisał:
    Mogę pod ten bezpiecznik 10 A podpiąć bypass z dodatkowym 10A bezpiecznikiem?

Co określasz słowem bypass?

kubon04 napisał:
    dalej przejście z 12V na 5V (zabezpieczony 3A bezpiecznikiem) i następnie do kamerki mini USB ??

Możesz.
  • Poziom 12  
    Możesz użyć bezpiecznika z "bypassem". Sprawdź sobie pobór prądu, bo może można dać mniejszy niż 10 A bezpiecznik.
    Jedyny problem możesz mieć ze zmieszczeniem tego "bypassa" pomiędzy innymi bezpiecznikami...
  • Poziom 4  
    jdubowski - chodzi mi o taki przewód zwany "bypassem"

Fiat Panda Stały plus -kamerka - Pod jaki bezpiecznik można podpiąć bypass aby m

Nie będzie za duzego obciążenia na tym wejściu?
    Chciałbym mieć pod stałe zasilanie podpięte aby kamerka czuwała na postoju ale żeby zwarcia nie było jakiegoś i sfajczenia samochodu.

Czyli myślisz oryginalny 10A zostawić bezpiecznik, a jako drugi zabezpieczający kamerkę dać np 5A ?
  • Poziom 43  
    Ja pakuję ładowarke usb np. taką pod deskę Fiat Panda Stały plus -kamerka - Pod jaki bezpiecznik można podpiąć bypass aby m
    i tylko kabel zasilający usb do góry leci na kamerę, drugie gniazdo wyprowadzam sobie do ładowania tel czy navi z centr konsoli,przy ręcznym czy gdziekolwiek .
    kubon04 napisał:
    chodzi mi o taki przewód zwany "bypassem"

On zawiera gniazdo bezpiecznikowe?

kubon04 napisał:
    Nie będzie za duzego obciążenia na tym wejściu?

Nie, kamera pobiera tyle co nic.
    kubon04 napisał:
    Chciałbym mieć pod stałe zasilanie podpięte aby kamerka czuwała na postoju ale żeby zwarcia nie było jakiegoś i sfajczenia samochodu.

1. Ten bajpas musi mieć gniazdo na bezpiecznik.
    2. Ta kamerka skonsumuje ci cały prąd z akumulatora jak zostawisz auto na parę dni.

Zasadnicze pytanie - potrzebna jest załaczona kamera w zaparkowanym samochodzie?
    Kamera w aucie nie będzie przynętą dla złodzieja?
  • Poziom 4  
    jdubowski:
    tak posiada wejście na 2 bezpieczniki. Jeden oryginalny co jest na stałe i drugi do kamerki mniejszy.

jakbym na dłużej zostawiał auto co w takiej sytuacji? da się jakoś odciąć układ?

Kamerka ma funkcje parkowania. W razie jakiegoś uderzenia np. na centrum handlowym (3 miesiące temu miałem taką sytuację) miałbym sprawcę zarejestrowanego. Kamera wtedy jest w trybie czuwania i w razie jakiegoś uderzenia lub ruchu załącza się i nagrywa

andrzej20001:
    jak zabezpieczyć taki układ? pod co mogę podpiąć? jak bezpiecznik dorzucić ?
    kubon04 napisał:
    jakbym na dłużej zostawiał auto co w takiej sytuacji? da się jakoś odciąć układ?

Wyłącznik w przewodzie miedzy "bypassem" a zasilaczem 12/5V.

kubon04 napisał:
    Kamerka ma funkcje parkowania. W razie jakiegoś uderzenia np. na centrum handlowym (3 miesiące temu miałem taką sytuację) miałbym sprawcę zarejestrowanego. Kamera wtedy jest w trybie czuwania i w razie jakiegoś uderzenia lub ruchu załącza się i nagrywa

Kamerka nie ma własnego akumulatora?
    Może rozwiązanie powinno działać w oparciu o wyłącznik czasowy, podając zasilanie na kamerę na przykład przez 3 godziny po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?

kubon04 napisał:
    jak zabezpieczyć taki układ? pod co mogę podpiąć? jak bezpiecznik dorzucić ?

Jako zabezpieczenie to już starczy ten istniejący bezpiecznik 10A, pod warunkiem włożenia bypassa odpowiednią stroną.