Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG F78600VI1P - woda w zmywarce w roznym czasie

stelmag 14 Sie 2018 13:45 222 12
  • #1 14 Sie 2018 13:45
    stelmag
    Poziom 3  

Dzień dobry.
    Mam zmywarkę AEG Favorit 78600 VI1P. Użytkuję ja 3 lata. Wąż podłączony do zlewu na wysokości około 60 cm. Przez ostatnie 1.5 roku po myciu lub i nie woda pojawia sie w zmywarce. Raz mnie raz więcej i w różnym czasie. Wiec nie ma to jakiegoś typowego schematu. Woda jest mętna, ale nie brudna wiec to nie kanaliza… Zresztą przez 1.5 roku wszystko było ok. Czasem pojawia sie błąd (zapomniałem jaki rodzaj chyba i30) i wtedy musze wyciągnąć zmywarkę i przechylić aby odlać wodę z systemu zabezpieczającego. Zdarza sie to co około 2-4 tyg.
    Codziennie mając wodę w zmywarce zamykam drzwiczki i włączam program aby odpompować. Teraz moje pytanie - co to może być i czy zawór zwrotny nie trzyma, a jak tak to jak go wymienić?

Proszę o pomoc - dodam tylko ze jak zmywarka była jeszcze na gwarancji to była oddawana do serwisu Autoryzowanego w Koszalinie… Również przyjeżdżali sprawdzać. Oczywiście woda nie pojawia sie na zawołanie wiec stwierdzili ze wszystko ok. Taki serwis.
    Pozdrawiam chętnych do pomocy.
    Poprawiłem TONI_2003

0 12
  • #3 14 Sie 2018 15:10
    stelmag
    Poziom 3  

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Sek w tym, ze wiem dlaczego pojawia sie ten blad i wiem jak go skasowac. Nie wiem tylko dlaczego pojawia sie woda. Ale troszke poczytalem i sadze, ze to moze byc ten zawor. Szukam go ale nie tak latwo znalezc akurat do tego modelu...jak na zlosc. Tak czy inaczej bede wdzieczny za podpowiedzi, insynuacje i sugestie.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Sie 2018 23:28
    nares
    Specjalista AGD

stelmag napisał:
    Teraz moje pytanie - co to może być

Zamknij na kilka dni zawór doprowadzający wodę do zmywarki i będzie wiadomo. Moim zdaniem, jest to jednak woda z kanalizacji.

0
  • #6 15 Sie 2018 08:40
    stelmag
    Poziom 3  

Ok. zrobie najpierw jak Pan mowi.

0
  • #7 31 Sie 2018 11:14
    stelmag
    Poziom 3  

Witam,

...A jesli z kanalizy? To co mozna zrobic? Dziwne ze przez rok wszystko bylo ok.

0
  • #8 31 Sie 2018 11:19
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Miał kolega zrobić test jak pisał Nares. Zrobił kolega tak czy nie?

0
  • #9 31 Sie 2018 11:42
    stelmag
    Poziom 3  

Witam - jeszcze nie poniewaz nie ma mnie w kraju. Jak wroce - wszystko sobie zapisalem i tak zrobie. Zastanawiam sie tylko co zrobic - jesli wyjdzie, ze to z kanalizy. W domu nie mam za wiele czasu - wiec chce byc na wszystko przygotowany.

pzdr

0
  • #10 31 Sie 2018 11:46
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Ma kolega zastosowany syfon na przyłączu węża odpływowego?

0
  • #11 31 Sie 2018 12:02
    stelmag
    Poziom 3  

Witam,

Waz odplywowy jest oddalony od zmywarki okolo 80 cm na wysokosci okolo 50 cm. Waz przylaczony jest do syfonu od zlewu jak na obrazku (bardzo podobnie).
    Zmywarka AEG F78600VI1P - woda w zmywarce w roznym czasie

0
  • #13 31 Sie 2018 15:15
    stelmag
    Poziom 3  

Dziekuje, To tez sprawdze.

0