Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Passat b5 AZM 2.0 115kM - Rozkodowany sterownik abs podczas diagnostyki urządzen

29 Sie 2018 21:17 528 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Mam nietypowy problem z moim - VW Passat B5FL 2.0 115KM AZM Lpg z 2001r. Sporadycznie zapalała się lampka check oraz czasami esp. Zakupiłem urządzenie diagnostyczne vag mini w celu sprawdzenia ewentualnych błędów. Po zrobieniu diagnostyki silnika a następnie przy próbie odczytania ewentualnych błędów w opcji - abs/hamulce na wyświetlaczu w samochodzie zapaliły się kontrolki abs ,esp oraz ręcznego. Od tego momentu nie mogę ich skasować a błędy na mini vagu pokazują błąd - 01044 (jednostka sterująca błędnie zakodowana) oraz błąd czujnika skrętu .. Dlaczego coś takiego się mogło stać podczas diagnostyki skanerem mini vag? Czy można tym urządzeniem przywrócić (zakodować) stare ustawienia? Bardzo proszę użytkowników o pomoc w rozwiązaniu problemu .
  • Poziom 11  
    Jesteś pewien, że nie zmieniłeś przez przypadek kodowania? Bo na to wskazuje ten błąd. Raczej od samej diagnostyki nie powinno się to stać.
  • Poziom 2  
    Robiłem tylko diagnostykę czyli odczyt i kasowanie ewentualnych błędów i po wejściu na poz. nr.03 -abs/hamulce - dałem - odczyt błędow i wtedy zapaliły się powyższe kontrolki i świecą cały czas . Załuję że zakupiłem to urządzenie i narobiłem sobie kłopotu.
    Jest może na to jakiś sposób aby ten sterownik zakodować ponownie?
    Czytałem że potrzebny jest jakiś login itd....
    Skaner ma w opcjach kodowanie ale prosi właśnie o oprogramowanie wejście kodowania (cod) a potem wsc. A ja nie wiem co tam trzeba wpisać i skąd wziąć te kody.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Poziom 11  
    Dowiedz się jaka to pompa i sterownik ABS to postaram się podpowiedzieć ale na PW żeby tutaj nie robić zbędnego spamu.
  • Poziom 2  
    Niestety samemu nie udało się zakodować sterownika. Wizyta w warsztacie i sterownik zakodowany przez elektryka.