Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Mercedes W447 - Programowanie dodatkowego kluczyka

viper111 01 Wrz 2018 14:12 798 6
  • Mercedes W447 - Programowanie dodatkowego kluczyka

Poziom 13  

Mam W447. Znalazłem kluczyk od Mercedesa innego (podobny do mojego kluczyka) i zastanawiam się czy ten znaleziony kluczyk dałoby radę zaprogramować do mojego mercedesa jako drugi (zapasowy) bo mam tylko jeden ?

Czy interfejsem diagnostycznym Mercedesa dałoby radę zaprogramować ten znaleziony kluczyk ?

0 6
    Moderator Samochody

Nie dopiszesz używanego klucza.

0
    Spec od Mercedesów

W oryginalnym komputerze Star Diagnosis nie ma takiej opcji.

0
    Poziom 13  

A czy jakbym kupił nowy kluczyk nieużywany to czy Star Diagnostic ma opcje dopisania (zaprogramowania) kluczyka?

0
    Spec od Mercedesów

Nie. Kluczyk FBS3 ma zaimplementowane 200 000 kodów jednorazowego użytku które muszą być takie same jak kody w stacyjce. Żadna Star Diagnoza nie ma takiego potencjału pamięci żeby pomieścić ileś miliardów kodów aut z całego świata. Poza tym byłoby to wspaniałe pole do nadużyć dla złodziei: kupuję "goły" kluczyk, programuję i odjeżdżam dowolnym Mercedesem.
    Oficjalnie jest to tak zrobione, że "goły" kluczyk programuje się na specjalnej maszynie kodującej która zazwyczaj jest jedna w danym kraju (w centralnym magazynie Mercedesa na dany kraj) i takie programowanie odbywa się w połączeniu internetowym z centralnym komputerem u producenta. Maszyna nie ma możliwości nadpisania kodów w kluczyku, który został już poprzednio zaprogramowany. Oczywiście wydanie gotowego kluczyka klientowi poprzedzone jest dokładną kontrolą, czy jest faktycznie właścicielem i użytkownikiem auta do którego kluczyk ma być przeznaczony.
    Jak to odbywa się "nieoficjalnie" to nie wiem - musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto się tym zajmuje.

0
    Poziom 31  

Z FBS3 nie ma żadnego problemu, odczyt stacyjki, wygenerowanie wsadu dla procesora i wgranie go do kluczyka. Ale jestem niemal pewien, że to auto to FBS4 które na ten moment nie jest złamane i nie ma możliwości dodania kluczyka po za siecią ASO.

0

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

sk700 napisał:
    Mercedes W447

To już na 100% FBS4 i pozostaje wyłącznie ASO

0