Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W447 - Programowanie dodatkowego kluczyka

01 Sep 2018 14:12 1677 6
 • Level 13  
  Mam W447. Znalazłem kluczyk od Mercedesa innego (podobny do mojego kluczyka) i zastanawiam się czy ten znaleziony kluczyk dałoby radę zaprogramować do mojego mercedesa jako drugi (zapasowy) bo mam tylko jeden ?

  Czy interfejsem diagnostycznym Mercedesa dałoby radę zaprogramować ten znaleziony kluczyk ?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 13  
  A czy jakbym kupił nowy kluczyk nieużywany to czy Star Diagnostic ma opcje dopisania (zaprogramowania) kluczyka?
 • Mercedes specialist
  Nie. Kluczyk FBS3 ma zaimplementowane 200 000 kodów jednorazowego użytku które muszą być takie same jak kody w stacyjce. Żadna Star Diagnoza nie ma takiego potencjału pamięci żeby pomieścić ileś miliardów kodów aut z całego świata. Poza tym byłoby to wspaniałe pole do nadużyć dla złodziei: kupuję "goły" kluczyk, programuję i odjeżdżam dowolnym Mercedesem.
  Oficjalnie jest to tak zrobione, że "goły" kluczyk programuje się na specjalnej maszynie kodującej która zazwyczaj jest jedna w danym kraju (w centralnym magazynie Mercedesa na dany kraj) i takie programowanie odbywa się w połączeniu internetowym z centralnym komputerem u producenta. Maszyna nie ma możliwości nadpisania kodów w kluczyku, który został już poprzednio zaprogramowany. Oczywiście wydanie gotowego kluczyka klientowi poprzedzone jest dokładną kontrolą, czy jest faktycznie właścicielem i użytkownikiem auta do którego kluczyk ma być przeznaczony.
  Jak to odbywa się "nieoficjalnie" to nie wiem - musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto się tym zajmuje.
 • Level 31  
  Z FBS3 nie ma żadnego problemu, odczyt stacyjki, wygenerowanie wsadu dla procesora i wgranie go do kluczyka. Ale jestem niemal pewien, że to auto to FBS4 które na ten moment nie jest złamane i nie ma możliwości dodania kluczyka po za siecią ASO.