Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Philips Azur CC4860 - Nie grzeje

04 Wrz 2018 16:21 459 6
  • Poziom 8  
    Jest to mój pierwszy post więc witam serdecznie Użytkowników Forum.

Czytałem kilka postów dotyczących niższych modeli żelazek Philips, które miały podobną usterkę, w moim przypadku, po podłączeniu i w pozycji postawionej następuje dwukrotne błyśnięcie kontrolki grzania, a w pozycji pracy jednokrotnie.
    Przypuszczam, że jest to związane z funkcją automatycznego wyłączenia, ale nie wiem czy postępować zgodnie ze starszymi postami i ominąć układ zamieniając przewody czy szukać gdzie indziej.

Z góry dziękuję za pomoc,
    pozdrawiam

• Specjalista AGD
    A jak wyglada sytuacja obsługi podstawowej multimetru?
  • Poziom 8  
    Z obsługą multimetru sobie radzę.

• Specjalista AGD
    Trzeba zmierzyć czy elektronika podaje napięcie i czy termostat \ bezpiecznik termiczny na stopie ma przejście.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za podpowiedź, pomiary pokazały, że wszystko ok, skończyło się pominięciem elektroniki od automatycznego wyłączenia żelazka, jak sugerowane było w poniższym poście:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3477989.html

Po przepięciu żelazko grzeje ale kontrolka nagrzewania nie świeci, czy jest opcja aby to przywrócić czy tylko z podpiętą elektroniką może działać?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    ebas napisał:

Po przepięciu żelazko grzeje ale kontrolka nagrzewania nie świeci, czy jest opcja aby to przywrócić czy tylko z podpiętą elektroniką może działać?

Można pokusić się o przeróbke płytki elektronicznej , jednak znacznie prostszy rozwiązaniem będzie montaż zaróweczki z rezystorem.

Można także zakupić gotowy zestaw od bardziej ubogich wersji żelazka z gotową podstawką pod żarówkę.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Temat zamykam, wystarczyło pominąć elektronikę jak w linku w jednym z poprzednich postów.