Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amplituner Sony STR-DE415 - Trzeszczy prawy kanał

MarioLuigi1985 08 Sep 2018 14:20 1584 11
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    W moim ok. 15-letnim wzmacniaczu występuje trzeszczenie w prawym kanale. W Internecie wyczytałem, że w pierwszej kolejności zaleca się wyczyścić/wymienić przekaźnik. Prośba o wskazanie, który to element (ja widzę trzy przekaźniki: jeden czarny i dwa niebieskie). Jeśli dodać jeszcze jakieś zdjęcia, to prośba o info.

Amplituner Sony STR-DE415 - Trzeszczy prawy kanałAmplituner Sony STR-DE415 - Trzeszczy prawy kanałAmplituner Sony STR-DE415 - Trzeszczy prawy kanał
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    Mam tylko dwa głośniki frontowe, surround nigdy nie podłączałem. Poskładam wzmacniacz i sprawdzę prawy kanał surround.

Dodano po 31 [minuty]:

Tryb surround działa tylko przy dwóch jednocześnie podłączonych głośnikach L+P. W tym trybie trzaski występują tylko przy dotykaniu ręką metalowej obudowy.
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    Tak, na wszystkich wejściach jest ta sama sytuacja.

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz skoncentruję się na poniższej diagnozie: "Jesli to jest wrazliwe na dotyk obudowy reka tylko w prawym kanale a w lewym nie, to stawiam na zly kontakt z masa w prawym kanale - zimny lut albo uszkodzenie mechaniczne- albo wyschniety elektrolityczny kondensator albo pekniety ceramiczny kondensator".
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    Tak zrobię, dzięki.
  • Helpful post
    piog1977
    Level 13  
    Sprawdź prąd spoczynkowy prawego kanału.
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    Ok, dzięki za radę.
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    Zimne luty, zamykam temat, dzięki za rady.
    MarioLuigi1985
    Level 5  
    Zimne luty, zamykam temat, dzięki za rady.

Dodano po 32 [sekundy]:

Zimne luty