logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Dodge Journey 2.0 TDI PD - Gaśnie po dodaniu gazu na zimnym

polonez15 09 Wrz 2018 22:54 4284 7
REKLAMA
  • #1 17432292
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    Witam. Trafiło do mnie to cudo z 2 litrowym PDkiem pod maską. Na obecną chwilę :
    - Pali od strzała
    - na zimnym silniku po dodaniu gazu jest dźwięk grzechotu z pompek, jakby nie wyrabialy paliwowo i gaśnie ( podobnie, jak mocno przestawiony kąt wtrysku w VP). Silnik gaśnie miękko, tak, jakby brakło paliwa
    - po zgaśnięciu pali od strzała
    - czasami na cieplym gasbie sam z siebie
    - błędów w ecu brak
    - EGR odpiety elektrycznie, zaslepiony fizycznie
    - klapa gasząca nie jest winna
    - podejrzewam wyłączenie dużej części tablicy błędów, odpinanie egr, klapy i innych elementów nie zwraca błędów
    - parametry bieżące nue odbiegają od zadanych
    - nie mogę podejrzeć synchro rozrządu, a Vcds się z tym nie łączy
    Ktoś, coś jakiś pomysł? Chciałem wrzucić ori soft, ale nie znalazłem nigdzie w necie... Może zwarcie którejś cewki PD?
  • REKLAMA
  • #2 17440658
    sweeteck
    Poziom 15  
    Posty: 346
    Pomógł: 21
    Ocena: 124
    Miałem taki sam przypadek, na zimnym odpala i po chwili gasnie, przy próbie ruszenia też, po nagrzaniu w miarę ok, wymieniane pompy wysokiego ciśnienia, wtryski sterownik itp, a skończyło się na wymianie rozrządu i problem zniknął (błędów brak przed wymianą ale też parametrów nie mogłem podejrzeć niczym). Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 17440914
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    Dzięki za odpowiedź. Czyli jest szansa, że np. synchro leży...
  • #4 17449523
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    OK, lewe koło przestawione 2 zęby, prawe 1. Po ustawieniu wsio ok, ale za to dziś pękła szpilka napinacza...
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 17449559
    T5
    Admin grupy Samochody
    Posty: 12858
    Pomógł: 1004
    Ocena: 4171
    polonez15 napisał:
    za to dziś pękła szpilka napinacza...

    Przerabiam to przy wymianie na tą mocniejszą.
  • REKLAMA
  • #6 17451487
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    T5 napisał:
    polonez15 napisał:
    za to dziś pękła szpilka napinacza...

    Przerabiam to przy wymianie na tą mocniejszą.


    Już teraz to ja całą wiedzę o tym pochłonąłem...:) Pęknięte rolki na 4 dźwigienkach wydechowych, zawory wydają się być nie ruszone. Wymienię, szpilkę zarzucę z 1.9 i zobaczymy...
  • #8 17478754
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    Dźwigienki wymienione, zawory całe, auto jeździ. Dzięki za pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ Dodge Journey z silnikiem 2.0 TDI PD ma problem z gaśnięciem na zimnym silniku po dodaniu gazu, co objawia się dźwiękiem grzechotu z pompek. Użytkownik zauważył, że silnik pali od strzała, ale gaśnie, jakby brakowało paliwa. EGR jest odpięty i zaslepiony, a błędów w ECU brak. W odpowiedziach zasugerowano, że problem może leżeć w synchronizacji rozrządu, co potwierdziło się po wymianie rozrządu, co rozwiązało problem. Dodatkowo, wymieniono pęknięte rolki na dźwigienkach wydechowych, co również przyczyniło się do poprawy działania silnika.
REKLAMA