Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia I 1.9 TDI 110 KM - Nie działa zamykanie i otwieranie pilotem.

slaw777 12 Sep 2018 18:21 2094 7
 • #1
  slaw777
  Level 11  
  Witam. Mam następujący problem tj. nie można zamknąć i otworzyć auta przy pomocy pilota. Baterie wymieniłem na nowe - jednak nadal zamykanie i otwieranie nie działa, jedynie z zamka w drzwiach lub z zamka bagaźnika przy pomocy kluczyka.
  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 • Helpful post
  #3
  goldwinger
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz drugi klucz i czy też nie działa?
  Próbowałeś go zaprogramować?
 • #4
  slaw777
  Level 11  
  Drugi klucz też nie działa. Nie próbowałem jeszcze programować, w vag com. może ktos z kolegów ma sprawdzona instrukcje programowania pilota w vag com?
 • #6
  slaw777
  Level 11  
  Dzięki wielkie.

  Dodano po 19 [minuty]:

  Jeszcze jedno czy można to też zrobić wg takiej instrukcji:https://www.youtube.com/watch?v=vDLZXIfyK3k
  Mam w jednym kluczyku kod 5 cyfrowy a w tym linku http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6 co podałeś kodu 5 cyfrowego nigdzie sie nie wpisuje, czy ten film mój powyżej to programowanie jakby klucz sie rozkodował i nie można było uruchomić auta- tj. świeciła by się lampka blokada impobilizera na tablicy rozdzielczej?
 • Helpful post
  #7
  goldwinger
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie, to nie to samo.
  Programowanie klucza (immo) to co innego jak programowanie pilota. Nie trzeba kodu.
 • #8
  slaw777
  Level 11  
  ok dzięki za pomoc, jutro biore się za to.

  Dodano po 18 [godziny] 14 [minuty]:

  Udało mi się tylko jeden z kluczyków zaprogramować i to ten dodatkowy, którego nie używałem ale dobre i to, że jeden działa.
  Próbowałem też wpisac w Moduł komfortu 46 - Adaptacja 10 - wybrać kanał 00 - tak doczytałem w jednym miejscu, że kanał 00 to reset- wciskając póżniej - testuj - zapisz, a następnie wpisywałem w - Wybierz kanał 001 i pozniej ilość kluczyków 2, zapisywało mi to, póżniej nacisekałem otwieranie na jednym i drugim pilocie ale ten drugi był nie aktywny.

  Próbowałem jeszcze przy pomocy kluczyka juz zakodowanego wlozyc do stacyjki i zrobic te kroki ponizej, ale podczas zamykania drzwi kluczykim nieaktywnym, zamykały sie wszystkie zamki oprócz zamka drzwi kierowcy tj. zamek kierowcy po przekreceniu klucza zamykał się i otwierał i pozostawał w pozycji otwartej inne były zamkniete.

  Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:
  Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

  [Wybór]

  [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

  [Bloki pomiarowe - 08]

  Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

  [Idź!]

  Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

  Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

  Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.


  Nie jest to aż tak pilne poniewaź jeden z pilotów działa prawidlowo, ale już chciałbym zrobić to kompleksowo aby dwa działały niezależnie.

  Otwieranie - zamykanie działa na jednym pilocie, ale dobre i to. Czasami tylko drzwi pasażera tylne te po stronie kierowcy aby otworzyć trzeba na dwa razy wcisnąć otwieranie jak już innne są otwarte...