Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia I 1.9 TDI 110 KM - Nie działa zamykanie i otwieranie pilotem.

12 Sep 2018 18:21 1407 7
 • Level 11  
  Witam. Mam następujący problem tj. nie można zamknąć i otworzyć auta przy pomocy pilota. Baterie wymieniłem na nowe - jednak nadal zamykanie i otwieranie nie działa, jedynie z zamka w drzwiach lub z zamka bagaźnika przy pomocy kluczyka.
  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz drugi klucz i czy też nie działa?
  Próbowałeś go zaprogramować?
 • Level 11  
  Drugi klucz też nie działa. Nie próbowałem jeszcze programować, w vag com. może ktos z kolegów ma sprawdzona instrukcje programowania pilota w vag com?
 • Level 11  
  Dzięki wielkie.

  Dodano po 19 [minuty]:

  Jeszcze jedno czy można to też zrobić wg takiej instrukcji:https://www.youtube.com/watch?v=vDLZXIfyK3k
  Mam w jednym kluczyku kod 5 cyfrowy a w tym linku http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6 co podałeś kodu 5 cyfrowego nigdzie sie nie wpisuje, czy ten film mój powyżej to programowanie jakby klucz sie rozkodował i nie można było uruchomić auta- tj. świeciła by się lampka blokada impobilizera na tablicy rozdzielczej?
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie, to nie to samo.
  Programowanie klucza (immo) to co innego jak programowanie pilota. Nie trzeba kodu.
 • Level 11  
  ok dzięki za pomoc, jutro biore się za to.

  Dodano po 18 [godziny] 14 [minuty]:

  Udało mi się tylko jeden z kluczyków zaprogramować i to ten dodatkowy, którego nie używałem ale dobre i to, że jeden działa.
  Próbowałem też wpisac w Moduł komfortu 46 - Adaptacja 10 - wybrać kanał 00 - tak doczytałem w jednym miejscu, że kanał 00 to reset- wciskając póżniej - testuj - zapisz, a następnie wpisywałem w - Wybierz kanał 001 i pozniej ilość kluczyków 2, zapisywało mi to, póżniej nacisekałem otwieranie na jednym i drugim pilocie ale ten drugi był nie aktywny.

  Próbowałem jeszcze przy pomocy kluczyka juz zakodowanego wlozyc do stacyjki i zrobic te kroki ponizej, ale podczas zamykania drzwi kluczykim nieaktywnym, zamykały sie wszystkie zamki oprócz zamka drzwi kierowcy tj. zamek kierowcy po przekreceniu klucza zamykał się i otwierał i pozostawał w pozycji otwartej inne były zamkniete.

  Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:
  Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

  [Wybór]

  [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

  [Bloki pomiarowe - 08]

  Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

  [Idź!]

  Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

  Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

  Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.


  Nie jest to aż tak pilne poniewaź jeden z pilotów działa prawidlowo, ale już chciałbym zrobić to kompleksowo aby dwa działały niezależnie.

  Otwieranie - zamykanie działa na jednym pilocie, ale dobre i to. Czasami tylko drzwi pasażera tylne te po stronie kierowcy aby otworzyć trzeba na dwa razy wcisnąć otwieranie jak już innne są otwarte...