Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kaloryfer nie grzeje od połowy w dół

Sebixon198707 26 Sep 2018 11:37 22572 8
 • #1
  Sebixon198707
  Level 2  
  Witam mam mianowicie taki problem że kaloryfer nie grzeje od połowy w dół jest to kaloryfer nowy i rury zostały pociągnięte od kaloryfera w innym pokoju przez hydraulika Wszystkie kaloryfery w domu są ciepłe od góry do dołu tylko ten jeden do robiony przez hydraulika nie grzeje w całości Proszę o pomoc co to może być
 • #2
  Pedros050
  Level 43  
  Zapowietrzony. Ma odpowietrznik na końcu grzejnika?
 • #3
  Michal_WWL
  Level 26  
  Może być nawet częściowo zakręcony, efekt ciepła podobny. Jeżeli odpowietrzenie nie pomoże, to pod głowicą termostatyczną jest regulowana kryza, może wymaga odkręcenia?
 • #4
  mieszaczwcz
  Level 31  
  Jest zapowietrzony, odpowietrznik jest zamontowany na górze po przeciwnej stronie zasilania kaloryfera w zależności od zamontowanego rodzaju odpowietrznika naciśnij dźwigienkę lub poluzuj do momentu aż zacznie płynąć woda bez pęcherzyków powietrza.
 • #5
  ta_tar
  Level 39  
  Aby skuteczne było odpowietrzenie to należało by zakręcić dopływ do tego kaloryfera a odpowietrzenie robić tylko jak jest kaloryfer "zasilany" odpływem. Chodzi o to aby ciśnienie wody do kaloryfera dochodziło od dołu i wypychało powietrzę do góry.
 • Helpful post
  #6
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Jeśli greje tylko górą a dołem jest zupełnie zimny, to raczej nie jest zapowietrzenie (przy zapowietrzeniu grzeją 2-3 pierwsze żeberka - licząc od strony zasilania, a reszta jest zimna), lecz zbyt mały przepływ. Przyczyną tego może być albo nadmierne skryzowanie grzejnika (nastawa wstępna ustawiona na zbyt małą wartość lub - jeśli byłby to starego typu zawór - zastosowanie kryzy ze zbyt małym otworkiem), zamulenie kryzy, albo tez zbyt mały przekrój gałązki zasilającej i powrotnej. Jeśli pozostałe grzejniki działają bardzo dobrze (aż nadto dobrze) a ten jeden słabo, to może tamte trzeba nieco przydławić. W każdym razie problem jest z przepływem.
 • #7
  Sebixon198707
  Level 2  
  Odpowietrzenie niestety nic nie daje końcówka wpustowa jest nowa kaloryfer na dole się rozgrzewa ale bardzo powoli zajmuje mu to z godzinę może ponad by być lekko ciepłym a 2-3 i jest cieply
 • #8
  nuszek
  Level 29  
  PITERRR wrote:
  Zapowietrzony. Ma odpowietrznik na końcu grzejnika?

  Jak grzeje cała góra, to nie jest zapowietrzony, tylko za mały przepływ.
  Jeżeli wczesnej było dobrze i nic nie zmieniano w instalacji, to zapchanie rurek /najczęściej kryzy/ a ostatecznie zamulony kaloryfer .
 • #9
  Pedros050
  Level 43  
  Zakręć wszystkie kaloryfery a zostaw ten odkręcony może faktycznie jest zatkany.