Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 208 1,6 E-HDI 92 kM - drgające napinacze paska PK

19 Paź 2018 10:35 591 2
  • Poziom 9  
    Witam
    Ponieważ nie znalazłem odpwiedzi w moim problemie może ktoś pomoże. Problem ( a może tak ma być ) jest z drgającymi napinaczami paska PK. Wymieniłem pasek , wymieniłem rolkę napinającą górną , a następnie dolną. Obecnie obie rolki drgają ( dodam film na YT ). Wiem że problemy bywają ze sprzęgłem alternatora ale mój ma alternator do start-stopu i jest dwukierukowy i nie ma sprzęgła. Co może jeszcze być powodem drgających napinaczy. Koło pasowe , a może sam alternator , sprężarka klimy ( napinacze drgają bez względu na to czy klima jest załączona czy nie ) Czy ktoś miał ma podobny problem. Czy zastosowanie paska standartowego do samochodu z Start-Stop ( Contitech ma dwie wersje tej samej długości paska jeden ma opis Extra i przeznaczony jest do samochodu z Start-Stop ) może być powodem takiego zachowania.

link do filmy na YT

Link
  • Poziom 43  
    Pozostaje koło wału , może mieć bicie.
  • Poziom 9  
    W sumie też tak myślę . Sprawdzałem koła z tłumikiem drgań i czy Corteco czy inna firma , a może jakaś używka . Choć sprawdziłem dzisiaj pasek i niestety założony mam standartowy ( tak mechanik założył ) a nie tak jak w katalogu Contitecha z dopiskiem Extra i zastanawiam się czy też nie wymienić.