Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Captiva 2.4 I gaz vialle - Ciepły silnik sporadycznie nie odpali,szarpnie lub z

21 Oct 2018 16:55 582 5
  • Level 9  
    Witam jestem posiadaczem captivy 2.4 136km z gazem problem polega na tym że samochód jak zostawi się po jeździe na 15~20min nie odpala, podczas jazdy zgaśnie, szarpnie dzieje się to naprawdę sporadycznie. W okresie letnim dzieje się częściej, a w okresie gdy temperatura spada objawów nie ma. Czasami po odpaleniu obroty silnika dochodzą do 5tys i samochód trzeba zgasic a jak ponownie się odpali wszystko jest ok. Błędy wypadanie zapłonu, błąd sondy lambda. Wymienione zostało pompa paliwa w zbiorniku, kable oraz świece, cewka zapłonowa, czujnik położenia wału, zdemontowana instalacja LPG(sprawna) , czujnik iat, akumulator, sondy lambda obydwie, instalacja zdemontowana sprawdzona.. Dodam że odwiedziłem 5mechanikow 2 elektromechanikow każdy rozkłada ręce. W samochodzie z problemem się boryka od jakis 2lat w między czasie panewka na wale się obróciła I generalny remont był potrzebny uszczelnienia, szlify, mechanicznie samochód sprawny.
    Dzieje się tylko jak samochód jest ciepły jak zimny odpala na dotyk
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 42  
    Po jeździe tylko na benzynie i zgaszeniu silnika także są problemy z odpaleniem?
  • Level 9  
    Instalacja gazowa była zdemontowana I już myślałem że to, ale po 2tygodniach jazdy problem powrócił. Zastanawiam się nad ECU czy czasami nie jest coś przepalone, zawieszajace się wtryskiwacz benzynowy albo przepustnica

Dodano po 35 [minuty]:

Dodam że iskra jest podczas obracania wałem i paliwo ciśnienie jest na szynie paliwowej od 3,6do3, 8.A czasami jak nie odpala to po około 20min odczekania samochód zapali i obroty wzrastają do 5tys i brak reakcji na pedal gazu(trzeba zgasic i odpalić na nowo). Raz jak próbowałem odpalić na Plaka lub na "pycha" odpalił ale chodził na tak jagby 2 cylindrach I gasl
  • Level 28  
    Prawdopodobnie wtryskiwacze gazowe są nieszczelne. Puszczają gaz po zgaszeniu. Pomaga odpalanie z wcisnietym pedałem gazu. A po zgaszeniu słychać nawet syczenie gazu w kolektorze.
  • Level 9  
    Instalacja gazowa sprawna wtryskiwacze gazowe też..
  • Level 9  
    Po dłuższej walce, wymianie silnika 😉, batalii z mechanikami mogę być dumny ( naprawiłem) koszt części 90zl MAP SENSOR membrana peknieta, źle odczytywał dane ciśnienia w kolektorze.. Działa już 1rok