Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Captiva 2.4 I gaz vialle - Ciepły silnik sporadycznie nie odpali,szarpnie lub z

rafal.rymarczyk 21 Oct 2018 16:55 852 5
    rafal.rymarczyk
    Level 9  
    Witam jestem posiadaczem captivy 2.4 136km z gazem problem polega na tym że samochód jak zostawi się po jeździe na 15~20min nie odpala, podczas jazdy zgaśnie, szarpnie dzieje się to naprawdę sporadycznie. W okresie letnim dzieje się częściej, a w okresie gdy temperatura spada objawów nie ma. Czasami po odpaleniu obroty silnika dochodzą do 5tys i samochód trzeba zgasic a jak ponownie się odpali wszystko jest ok. Błędy wypadanie zapłonu, błąd sondy lambda. Wymienione zostało pompa paliwa w zbiorniku, kable oraz świece, cewka zapłonowa, czujnik położenia wału, zdemontowana instalacja LPG(sprawna) , czujnik iat, akumulator, sondy lambda obydwie, instalacja zdemontowana sprawdzona.. Dodam że odwiedziłem 5mechanikow 2 elektromechanikow każdy rozkłada ręce. W samochodzie z problemem się boryka od jakis 2lat w między czasie panewka na wale się obróciła I generalny remont był potrzebny uszczelnienia, szlify, mechanicznie samochód sprawny.
    Dzieje się tylko jak samochód jest ciepły jak zimny odpala na dotyk
    11111olo
    Level 42  
    Po jeździe tylko na benzynie i zgaszeniu silnika także są problemy z odpaleniem?
    rafal.rymarczyk
    Level 9  
    Instalacja gazowa była zdemontowana I już myślałem że to, ale po 2tygodniach jazdy problem powrócił. Zastanawiam się nad ECU czy czasami nie jest coś przepalone, zawieszajace się wtryskiwacz benzynowy albo przepustnica

Dodano po 35 [minuty]:

Dodam że iskra jest podczas obracania wałem i paliwo ciśnienie jest na szynie paliwowej od 3,6do3, 8.A czasami jak nie odpala to po około 20min odczekania samochód zapali i obroty wzrastają do 5tys i brak reakcji na pedal gazu(trzeba zgasic i odpalić na nowo). Raz jak próbowałem odpalić na Plaka lub na "pycha" odpalił ale chodził na tak jagby 2 cylindrach I gasl
    lukasz12345678910
    Level 30  
    Prawdopodobnie wtryskiwacze gazowe są nieszczelne. Puszczają gaz po zgaszeniu. Pomaga odpalanie z wcisnietym pedałem gazu. A po zgaszeniu słychać nawet syczenie gazu w kolektorze.
    rafal.rymarczyk
    Level 9  
    Instalacja gazowa sprawna wtryskiwacze gazowe też..
    rafal.rymarczyk
    Level 9  
    Po dłuższej walce, wymianie silnika 😉, batalii z mechanikami mogę być dumny ( naprawiłem) koszt części 90zl MAP SENSOR membrana peknieta, źle odczytywał dane ciśnienia w kolektorze.. Działa już 1rok