Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch GWS 22-230 - Soft start

27 Paź 2018 18:24 732 5
  • Poziom 6  
    Witam. Mój problem polega na tym że rok temu zepsuł mi się oryginalny moduł miękkiego startu i wymieniłem go na 16A z allegro nie oryginalny, działał on bez zarzutu do dnia dzisiejszego wspomnę ze szlifierkę wykorzystuję na agregacie prądotwórczym. Miękki start po roku użytkowania na agregacie uległ zepsuciu ( wybija bezpiecznik w agregacie- nie wchodzi w fazę powolnego rozruchu tak samo na gniazdku 230V lecz nie wybija bezpiecznika na instalacji domowej.) zakupiłem nowy soft start który pracował prawidłowo 2 dni i objawy jak powyższe , więc zakupiłem 2 i on pochodził nie cały tydzień i znów to samo. Więc mam pytanie co może być przyczyna uszkodzenia tych modułów, czy wymienić na jakiś inny moduł.? Podobna Celma działa prawidłowo na soft starcie 16A na agregacie.
  • Poziom 10  
    Efekt padania może być przebicie między zwojowe wirnika objawiające się nienaturalnym iskrzeniem szczotek, uszkodzony komutator, zużyte łożyska.
  • Poziom 6  
    iskrzenia na komutatorze brak. Jutro sprawdzę łożyska
  • Poziom 10  
    Soft start ma za zadanie ograniczenie udaru prądowego przy starcie każde zbędne opory rozruchu swobodnego mogą powodować spalenie urządzenia.Choć nie można wykluczyć chińskiego badziejewa które nie jest dopasowane mocowo do wielkości tarczy itp
  • Poziom 6  
    wszystkie łożyska zostały zmienione. wydaje mi się że źle Soft start podłączam proszę o sprawdzenie i ewentualnie pomoc w poprawnym podłączeniu. Bosch GWS 22-230 - Soft start
  • Poziom 10  
    A-neutralny B-L faza C-silnik
    Kolega wpisze w wujka G podłączenie soft start wszystko obrazkowo pokazane