Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy sterownik pieca Auraton TH + T-1

27 Paź 2018 18:58 210 4
  • Poziom 28  
    Kilka lat wstecz kupiłem Auratona TH z skojarzonym regulatorem Auraton T-1. Do ostatniej zimy chodził bez zastrzeżeń. Teraz zachowuje się tak; miga czerwona dioda, nie złącza pieca, a jeśli już załączy to od przypadku do przypadku, niezależnie od położenia pokrętła w T-1. Mrugający czerwony LED oznacza wg instrukcji oczekiwanie na wymeldowanie urządzeń skojarzonych/przypisanych. próbowałem to zrobić (wymeldować i zameldować) zgodnie z zaleceniem producenta i ... kicha. ciągle mruga na czerwono. Czy fabrycznie skojarzone urządzenia da się zresetować(wymeldować)? Zwarcie C/NC powoduje włączenie pieca. O co Q chodzi? Jest na to jakaś rada, czy czeka mnie inwestycja w nowe urządzenie?
    pozdrawiam Stach
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Wymeldowujesz i ponownie meldujesz. Możliwe, że sam odbiornik nawala.
  • Poziom 28  
    Tyle, że w instrukcji, tak jak w talmudzie stoi napisane, że po skutecznym wymeldowaniu, LED powinna zaświecić na zielono. U mnie tego nie robi.
  • Poziom 18  
    W starych odbiornikach padają kondensatory, wylutuj i zmierz, dwa prostopadłościenne. W nowych odbiornikach zmienili konstrukcję.
  • Poziom 28  
    Kondensatory w tym przypadku pewnie zmniejszają napięcie do wartości potrzebnej by zasilić logikę. Ale sprawdzę.