Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston clas evo 24 Cf plus sterownik Sterr RTW 101

03 Lis 2018 11:20 246 3
  • Poziom 9  
    Witajcie...
    Jak w temacie... Oba urządzenia sparowane, niby wszystko okej,niby, ale nie do końca. Otóż jeśli chodzi o sterownik to włącza kociol i wyłącza tak jak powinien ale dziwnie działa bo według mnie nie liniowo tylko skokowo. Powinien mierzyć temp. co 0.1 *c ale chyba tak nie jest. Temp. zadana 21.8*histeteza 0.2 to powinien włączyć o 0.1mniej ale czasem włącza na 21.5 czasem na 21.8 nie wiem co jest??? Jak mierzy temp to czasem ta sama utrzymuje się przez 3 godziny gdzie na innych termometrach a mam ich trzy już dawno spada lub się zmienia. Stary pietnastoletni euroster przewodowy bije go na głowę. Nie wiem co to jest ta kalibracja temperatury na tym sterowniku... Jeśli jest ktoś mądry w tym temacie to proszę pisać.. Wszystkie rady lub odpowiedzi użytkowników lub speców chętnie poczytam a potem chciałbym rady odnośnie kotła a nie chce zakładać nowego wątku gdyż kocioł i sterownik działają w tandemie... ...
    Z góry dziękuję...
    Darek...
  • Poziom 9  
    Nikt nie potrafi pomoc z tym sterownikiem..??? Po głębszej lekturze instrukcji wiem ciut więcej o działaniu tegoż ale ciągle nie wiem nic o tej kalibracji,jak działa, po co się ją wykonuje etc. Może to jest problemem...??? Najdziwniejsze jest to że gdy skonfrontuję temperaturę z kilkoma innymi termometrami ustawionymi obok, to jest inna na sterowniku niż tamte maja. Bardzo długo czeka ze zmianą temp.podczas grzania, także jak stygnie to bardzo długo czeka że zmianą wyswietlanej... W pokojach prawie sauna a na sterowniku stoi, tudzież "lodownia" i tak samo ... Bardzo opóźnia zmianę temperatury...Może to ten czujnik-jest na dole po lewej stronie i jeszcze z tyłu...
    Cóż jak nikt nie pomoze to zacznę temat kotła...
    Darek...

Dodano po 9 [godziny] 52 [minuty]:

Okey to może słowo o domu i ogrzewaniu..

Dom 100m2,wlasciwie piętro domu... Pode mną sąsiad taki sam metraż ogrzewanie węglowe, nade mna poddasze nieuzytkowe. Strop podwieszony regips -, 20 cm wełny plus 10 dokupione do położenia. Dach dwuspadowy z wystawkami, nieocieplony odeskowany plus blachodachowka. Rok 2004. Ściany Suporex 24+dylatacja 10+suporex10, nieocieplony otynkowany. Taki kupiłem, z ogrzewaniem.Parter użytkowany od początku powstania budynku, - piętro nigdy nie używane, dopiero wykończone i zasiedlone przeze mnie.

Kocioł Ariston clas evo 24 Cf nowy.

Grzejniki płytowe v22 plus dwa Aluminiowe po 10 żeberek wszystkie firmy Diamond.

Salon 25m2 =2 grzejniki 100x60cm
    Sypialnia 14.5 m2=1grzejnik 120x60cm
    Pokój. 13.5m2=1grzejnik 120x60cm
    Pokój. 10m2. =1grzejnik 80x60 cm
    Korytarz. 11.5m2=1grzejnik. 80x60cm
    Kuchnia 6.5m2=1 grzejnik 80x60cm
    Skrytka. 3.5m2=1 grzejnik 60x60cm
    Łazienka 7.5 m2=1grzejnik Alu 10 żeb.
    Klatka sch. 6m2. =1 grzejnikAlu 10 żeb.
    Głowice termostatyczne Vario Term Prestige na wszystkich grzejnikach.
    Wys 2.5m...
    Serwisant z marszu obniżył moc kotła na 65(parametr 231). Kocioł chodził ok tydzień na tej nastawie oraz bez sterownika na temp. 42*taktując cały czas, paląc przy tym ok 8 m3 gazu na dobę. (+5/+10*c na dworze). Ja po przestudiowaniu forum oraz instrukcji zszedlem na 33(231)ale nie wiem czy to było dobre posuniecie. Podniosłem zgodnie z tabelą na minimum-52(231)czyli na 9.9KW.
    Kociol na funkcji Auto oraz 21.5*C. całodobowo na sterowniku, sam ustawił sobie temperaturę startu na 62 *C i co 16 minut podnosi ja o 4*(244)aż do wyłączenia grzania(ok. 41 min.)
    Sterownik w salonie.
    Poza salonem, gdzie obie glowice są na full otwarte oraz łazienką też na full, wszystkie są ustawione na 3.5.
    Pytania...

###Skad kocioł wziął tą temperaturę startu(62*C)czy można ją bezkarnie obniżyć np do 54*C i dalej co 4*C iść wyżej, może z doświadczenia podpowiecie czy od niższej temp. będzie mniejsze zużycie gazu...??? W domu jest na prawdę gorąco zanim osiągnie właściwą temp. na sterowniku.
    Może wydłużyć czas z 16 min na inną dlugosc czasu do podbicia temperatury...??? Jak byście to widzieli z Waszej perspektywy..??? Może inne parametry są też ważne a ja ich nie uwzględniłem...???

###Czy ten kocioł z obecnymi nastawami, wielkościami grzejników i powierzchnia do grzania jest poprawnie ustawiony...??? Co można ew. poprawić...???

Piszcie śmiało macie wiedzę, doświadczenie, a ja chętnie z nich skorzystam...
    Sory za tak długi post, ale chciałem wszystko opisać...
    Darek...
  • Poziom 9  
    Widzę że trochę słabo z tematem...
    To może tak... Trochę ogarnąłem te ustawienia ale jeszcze ciut wątpliwości zostało.
    Piec grzeje od 54*C i co 22 minuty podbija o 4*.. Sumarycznie chodzi 32-33minuty i się wyłącza. Wiem że ten piec moduluje ale w tym przypadku tak nie jest Zastanawiam się Czy jak ustawie np na 54*C ale nie na 22 tylko np. na 45min to będzie modulował..???Cały czas płomień jest ten sam, chyba dlatego że podbija temperature. Chyba że nie moduluje w przypadku współpracy ze sterownikiem.?? Jeśli się mylę to poprawcie mnie...
    Darek...
  • Poziom 9  
    Ze względu na brak zainteresowania zamykam temat...