Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator napięcia/prądu dla spawarki - jak to zrobic ?

31 Sie 2005 20:06 6980 5
  • Poziom 27  
    Witam :)

Mam problem moj Tato kiedyś zamówił "robioną" spawarkę elektryczna. Wszystko bardzo pięknie jednak pobiera ona zbyt wiele prądu oraz zbyt wiele oddaje na uzwojenie wtórne. Związane z tym jest szereg problemów łatwo jest na niej spalić gniazdko czy też wybić bezpiecznik, dużo gorszym aspektem sprawy jest nadmierny prąd na wyjściu. Według oceny mojego Ojca to ok 200A. Domyślam się że należy w uzwojenie pierwotne wmotować odpowiednie urządzenie pozwalające regulować prąd wyjściowy sprawarki. Jednak tutaj moja wiedza się kończy (dopiero zaczynam przygode z elektroniką ). Na wejściu sprawarka pobiera do 20A więc poty raczej się nie nadają ;). Napięcie zasilania to standardowe 230V.
    Więc prosze bardzo o jakieś sugestie dotyczące odpowiedniego urządzenia które spełni w/w wymaganiom a do tego bedzie w przyzwoitej cenie :)

Z góry wielkie dzieki
  • Poziom 27  
    nie ukrywam ze szukam czegos tanszego ... w elektroniku Sprzedajacy zaproponował mi jakiś zestaw do składania jednak nie pamietam nazwy :/
  • Poziom 27  
    ok wielkie dzieki ;)
    teraz tradycjonalnie mam kilka pytan
    - te drobinki rezystorowy sa wykonane celu rozpraszania odpowiedniej ilosci ciepla ?
    - układ 209b to impuslowy zasilacz do tego tyrystora ?
    - jakie bede musial wnies poprawki aby regulacja byla bardziej plynna ? czy zmiana na triaka 26A poniesie jakies dodatkowe konsekwencje ?
  • Poziom 14  
    W tej kwestii to już Ci niestety nie pomoge ale wydaj mi się że tak.