Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz estradowy 2*150W.

01 Wrz 2005 15:27 1623 7
  • Użytkownik obserwowany
    Mam taki wzmak i pędzę nim kolumny górki. I w ubiegłą sobotę, Podczas impry zfajczył się wentylator, i obudowa wzmaka osiągnęła ok 80 stopni bo nie dało się jej dotknąć, ale o tym chyba sie za pużno dowiedziałem. I co dziwne ten wzmak grał czysto bo go otwarłem i dalej chodził, ale jak wystygł zacząl masakrycznie charczeć tak jakby nie miał prądu spoczynkowego, i to się podziało w 1 kanale. Zasilanie +-58V 4om J50 K135 , Mam pytanie czy można je wymienić na IRF240 9240 IRF250 9250. Ten wzmak nie ma rezystorów źródłowych. Nie występuje stałe na wyjściu.
  • Poziom 27  
    czy tranzystore w tym wzmacniaczu są w obudowie TO-3 bo szukałem w katalogu i wychodzi ze tak wiec raczejk powinny pasowac ale szukałeś czy nieidze kupić orginałow,
    pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    W Tarnowie nie kupi. Nawet mosfetów w TO-3, innych podobnych.
  • Poziom 27  
    zamów w TME albo gdzie indziej napewno kupisz i orginały i zamienniki ,
    pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Shit przepraszam za zamieszanie moja wina. Jak wymieniałem wentylator kombinerkami przeciąłem ścieżkę do bramki 1 mosfeta. Ale co dziwne nie było stałego na wyjściu i to mnie zmyliło, i wzmak robił połową napięcia.
  • Poziom 22  
    witam.Z opisu wynika,że we wzmaku są 2 szt tranzystorów mocy i to ma dawać 150W???Do takiej mocy potrzeba 4szt i jest to wzmak estradowy,czyli do ciężkiej pracy.w zeszłym roku dostałem od kalwiszowca wzmak 100W i okazało się,że w środku były te same mosfety i pod obciążeniem siadał do 50W!!! Po wmontowaniu końcówki mocy na 4szt 2N3773 wzamk ożył i muzyk stwierdził,że firma SOUNDMAN robi chłam za spore pieniądze w preamp był na 741 i szumiało to okrutnie.Zeby wzmak działał dobrze to powinieneś wstawić IRF240 i 9240,powinno to wystarczyć,bo ostatnio trenowałem końcówkę z altrona na tych mosfetach i hula dobrze.Pozdrawiam-Zyugmunt.
  • Użytkownik obserwowany
    Taaa ale napięcie siada pod obciążeniem, takim że na oscyloskopie zaczyna się obcinanie do 48V, i wzmak nieźle chula. Jak by była możliwość to bym wstawił po 2 pary ale radiator nie pozwala na to, bo jest udziwniony i wkomponowany w płytkę, A kombinować nie chcę.