Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Bosch EasyImpact 500 - Zakleszczone wiertła Bosch EasyImpact 500

30 Nov 2018 04:03 5628 7
  • Level 4  
    Witam, pierwsze wiercenie nową wiertarką i nie mogę wiertła wyciągnąć, tak jak na zdjęciu, na tym bębenku (końcówce czarnej) jest napisane open i strzałka w prawo. Zrobiłem tak i nic, ani w prawo ani w lewo, na ręce mam bąble od kręcenia i nic, może ktoś posiada taki model i mi coś doradzi?
  • Level 34  
    To najprawdopodobniej uchwyt z blokadą (zabezpieczenie przed samoczynnym odkręceniem).
    Dolny pierścień uchwytu, od strony wiertarki, przytrzymaj ręką, drugą ręką pociągnij energicznie większą część uchwytu w kierunku wiertła (wysunie się troszkę i kliknie).
    Teraz kręć nią w lewo, cały czas trzymając dolny pierścień..
  • Level 4  
    Zrobiłem tak i nic, w żadną stronę, nawet na przełączniku udar/zwykłe.
  • Helpful post
    Level 34  
    Przełącznik udar/zwykłe nic do tego nie ma.
    Cóż mogę powiedzieć... Domyślam się, że do dokręcania uchwytu podszedłeś dość siłowo i stąd teraz problem z odkręceniem.
    Mogą pomóc 2 łańcuchowe klucze do filtrów oleju.
    Wszelkiego rodzaju "żaby", "szwedy", "francuzy" czy imadła odradzam - zniszczysz uchwyt.
  • Level 4  
    Raczej na silę tak nie mocowałem tego wiertla ,normalnie poczułem opór to przestałem.

Gdzieś wyczytałem jeszcze że wiertło nie może być za głęboko osadzone ,to prawda? może to przez to ? Na moim pierwszym zdjęciu widać jak wiertło jest wsadzone.

jeszcze jak wierciłem udarem to lekko dociskałem do ściany wiertło , nie wiem czy to też ma wpływ na to że nie da się go teraz wyjąć

https://www.youtube.com/watch?v=0bxeXridy8I

Na tym filmiku 2:26 min Gość bez problemowo wyciąga wiertło z tego samego modelu ja też tak próbowałem i nic.

No nic pójdę wymienić wiertarkę do obi ,przeważnie panie się nie pytają z jakiego powodu itd.

a tak na przyszłość żeby sytuacja się nie powtórzyła ,jakieś podstawowe rady czego nie robić żeby nie doszło do takiej sytuacji ? z góry dziękuje.
  • Level 15  
    Ja bym na twoim miejscu wziął wiertarkę między kolana, i delikatnie wybijakiem uderzał w jeden z tych trzech trzpieniów na przemian - od uchwytu. Możliwe że spowoduje to, iż zniknie efekt zakleszczenia i będziesz mógł odkręcić normalnie wiertło. Tylko musisz zrobić z wyczuciem. Nie zaszkodzi też psiknąć jakimś WD-40

Pozdrawiam
  • Level 27  
    Sam tak zawsze robie jak pisze Stasiak965, dodam jeszcze że ściągnij ten dodatkowy uchwyt i popatrz czy nie ma tam otworu przez który można zablokować oś .W niebieskich Boschach jest taka możliwość i wtedy masz pewny chwyt do odkręcania.
  • Level 4  
    oddałem do sklepu i czekam za naprawą.