Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Certyfikat CE dla paneli GS-46 GS-50 GS-55

03 Gru 2018 09:00 549 14
  • Poziom 21  
    Zrobiłem sobie małą instalację testową na panelach GS-46, ale przy próbie zgłoszenia do PGE okazało się, że papiery na panele mam niewystarczające. Sprzedawca ma tylko certyfikat badań IEC 61646, potem standardowo mnie olał.

Poszukuję deklaracji zgodności WE/certyfikat CE dla paneli GS-50, albo GS-46, GS-55.
    Pewnie ktoś takie zgłaszał.
    W dowolnym języku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Ale powiedzieli Ci że potrzebują jakieś papiery na panele?
    Ja niczego nie załączałem, bo u mnie stwierdzili że ich obchodzi tylko to co podpinam do sieci AC, czyli falownik.
    Resztę mają w poważaniu. Toteż po dostarczeniu papierów do falownika nikt nie chciał nic więcej.
  • Poziom 21  
    Tak, odesłali wezwanie do uzupełnienia certyfikatów między innymi paneli.
  • Poziom 21  
    Lisciasty napisał:
    To może spytaj ich na jakiej podstawie tego żądają. Bo czytając warunki techniczne

https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Przydatne-dokumenty

za diabła nie ma tam słowa o panelach. Wymagania są tylko i wyłącznie odnośnie falownika.

Posługują się tam dwoma terminami - "źródło wytwórcze" oraz "źródło wytwórcze podłączone przez falownik". Nie ma tam definicji "źródła wytwórczego". Czy źródło to cała instalacja z panelami czy tylko inwerter/falownik.
  • Poziom 4  
    WITAM mam podobny problem te same panele i inwerter mastervolt i jeszcze nie składałem wnisku wiec chetnie sie dowiem co i jak sie sprawa ma
  • Poziom 21  
    Jak zdejmiesz nogę z CAPSA to z chęcią ci odpowiem.
  • Poziom 21  
    Wczoraj przyszła odpowiedź z PGE, ze zgodą na podłączenie instalacji.
    Ale musiałem przedstawić własną deklarację zgodności, podpisaną przez moją firmę na te panele. Nigdzie nie znalazłem certyfikatu CE producenta.
  • Poziom 4  
    Czyli nie ma nigdzie certyfikatu na te panele i musi byc ?
  • Poziom 21  
    Mój rejon PGE wymagał. Inny rejon PGE może nie wymagać. Inny dostawca może nie wymagać.

A certyfikatu nie ma.

Zresztą ja planuję zrobić większą instalację z nowych paneli.
    Podejrzewam, że żywotność GS-46 będzie krótka. Zobaczymy jak wyjdzie produkcja na pvmonitor. Narazie nie zdołałem zbadać ich długotrwałej wydajności.
    Jedyną zaletą tych paneli jest cena, miałem je w cenie blachodachówki więc pokryłem nimi dach. Aktualnie innego sensu ich używania nie widzę.
  • Poziom 4  
    No cena własnie tez kupiłem tanio ale chyba zrobie nowy zakup z certyfikatem bo inwerter mam mastervol i nieiwem czy certyfikat jest ważny ,wiec byc moze i nowy inwerter także nowe koszty
  • Poziom 21  
    Mam już licznik dwukierunkowy, więc zobaczymy jaka jest produkcja energii w rzeczywistości.
  • Poziom 2  
    Witam.

Wszedłem w posiadanie setki nowiutkich paneli GS-55 wraz z uchwytami, złączkami, kablem oraz Inwertera Mastervolt XS-6500.

Kwestia montażu jest dla mnie oczywista i do ogarnięcia, jednak żeby to zgłosić do Krakowskiego Tauronu potrzebuję według druku ZM certyfikaty na inwerter i panele... domyślam się że najlepiej w języku Polskim.

Ktoś coś?

W sieci i załączonej do inwertera instrukcji odnaleźć można dwie deklaracje jednak sporządzone po germańsku. Czy oddawać to do tłumacza czy jak ugryźć temat. Co do paneli - nie szukałem... może ktoś z forumowiczów pomoże.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrosy.
  • Poziom 21  
    Certyfikatu do tych paneli nie ma. Inwerter pewnie nie ma deklaracji NC RfG.
    Ogólnie to kupiłeś złom ;)

Z ciekawości po ile te panele kupiłeś?