Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] świeca zapłonowa emak k800 - świeca rn9yc a RC12YC

05 Gru 2018 10:59 1155 4
  • Poziom 7  
    Cześć. Padła świeca w kosiarce spalinowej, w instrukcji obsługi napisali, że do tego silnika loncin k800 196cm3 świeca ma być najlepiej champion rn9yc.

Pojechałam po świecę tam gdzie kupiłam kosiarkę i powiedziałam jaki mam model tejże kosiarki- myślałam, że to wystarczy i dali mi dobrą. Teraz patrzę, dostałam championa RC12YC. Czy mogę ją zastosować w swojej kosiarce bez problemu, czy lepiej kupić ten "zalecany" model?

Świece to dla mnie czarna magia jeśli chodzi o ich parametry. Jedynie co to przerwę szczelinomierzem ustawić potrafię na świecy. Dodam, że kosiarka na gwarancji i np nie wiem czy się ktoś nie przychrzani, że była inna. Stara świeca wygląda nieźle, brązowa taka, nie za ładna, zdrowa po ocenie optycznej- pół roku przebiegu, a mimo wszystko padła.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ta 12 jest "za zimna". Zalecana to F65 (iskra) lub BP6ES (NGK) lub W200 (Bosch) lub oczywiście według oznaczenia Champion jeśli jest do zdobycia.
  • Poziom 7  
    Takiej odpowiedzi oczekiwałam, bardzo Ci dziękuje @tesknot

Przykre, że ludzie, którzy wyglądali na profesjonalistów, mający serwis i sklep to dyletanci. Świeca dedykowana jest jak najbardziej do dostania, dzisiaj jeszcze dzień darmowej dostawy, więc mogę w necie kupić za te 9 pln z przesyłką ;) tylko szkoda, ze wywaliłam na tę niepotrzebną świecę kasę.

Dzwoniłam, że chciałam zwrócić ale mi odmówili, twierdzą, że jest odpowiednia i wydziwiam, poza tym nie przyjmują zwrotów. Krew za le wa
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    mariuz2 zapewne miał na myśli, że mało jest już osób, które potrafią dobrać świecę na podstawie wartości cieplnej i innych parametrów. Teraz jedynie katalog: marka, model, rocznik pojazdu i sprawdzają jaka świeca jest w tabeli.
  • Poziom 7  
    Zakupiłam dedykowaną świece.